Portalas investuotojams Market Leadernaujienos, analitika, prognozės

Sekmadienis, gegužės 22, 15:36 (GMT +02:00)
Aktualijos investuotojams

Švedijos nekilnojamasis turtas: įstatymai skatina užsienio investicijas į Karalystės ekonomiką

Švedijos nekilnojamasis turtas: įstatymai skatina užsienio investicijas į Karalystės ekonomiką

Stabili šalies ekonomika, milžiniški gamtos turtai, palankus klimatas, patogi vieta ir gera transporto infrastruktūra – dėl viso to Švedijos nekilnojamasis turtas yra patrauklus investicijoms.

Kokias perspektyvas Švedija atveria investuotojams, kokie šios šalies ekonomikos ypatumai, nagrinėjo portalo „Market Leader“ analitikai.

Švedija - viena turtingiausių ir labiausiai išsivysčiusių industrinių valstybių

Švedija - tai didelė Vakarų Europos valstybė, užimanti vidurinę Skandinavijos pusiasalio dalį. Iš pietų ją skalauja Šiaurės ir Baltijos jūros, o beveik visa jos rytinė dalis eina palei Botnijos įlanką. Jos plotas yra apie 450 tūkst. kv. km ir ji yra tarp penkių didžiausių Europos šalių. Švedija yra pusiasalyje tarp Norvegijos ir Suomijos, su kuriomis ji glaudžiai ribojasi iš rytų ir vakarų. Pietuose jos sienos siekia Danijos jūros sienas, o artimiausi kaimynai per jūrą yra Lenkija, Vokietija, Rusija ir Baltijos respublikos. Švedijai taip pat priklauso dvi didžiausios salos Baltijos jūroje – Elando  ir Gotlando (šved.k. Öland, Gotland).

Dėl centrinės Švedijos padėties pusiasalyje ir kalnuose, šalį iš šiaurinės pusės labiau apsaugo šiltesnis ir sausesnis klimatas, nei kitus tos pačios platumos regionus. Pietų ir centrinės Švedijos klimatas švelnesnis, o žiemos šiltesnės. Švedija turi turtingus vandens išteklius - ilgą pakrantės ruožą ir daug ežerų. Šalies teritoriją dengia miškų masyvai.

Šalies teritorija suskirstyta į 21 administracinį vienetą - lenus, kurie savo ruožtu suskirstyti į 290 administracinių rajonų (komunų). Taip pat Švedijoje išlaikytas ir tradicinis padalijimas į provincijas ir regionus.

Švedijos gyventojų skaičius - 9,5 mln. gyventojų. Remiantis įvairiais duomenimis nuo 10 iki 20% šalies gyventojų yra kilę iš kitų šalių. Švedija yra valstybė, turinti karalių, tačiau valdymas patikėtas parlamento įgaliotam ministrui pirmininkui.

Švedijos sostinė - Stokholmas, buvo pastatytas ant 14 Baltijos jūros akvatorijos salų. Stokholmas yra gražiausias ir švariausias miestas ne tik Europoje, bet ir pasaulyje. Mieste nėra sunkiosios pramonės, o dauguma miestiečių dirba paslaugų sektoriuje. Vietinių gyventojų tarpe mieste ir šalyje žemas nedarbo lygis. Stokholmas yra Švedijos finansų sostinė. Čia įsikūrusi žinoma Stokholmo fondų birža (Stockholmsbörsen)  ir centriniai stipriausių Skandinavijos bankų (Skandinaviska Enskilda Banken, Swedbank, Handelsbanken) biurai, draudimo kompanijos (Skandia ir Trygg-Hansa). Mieste sparčiai vystosi turizmas. Kasmet į Švedijos sostinę atvykstančių užsieniečių skaičius artėja prie 7,5 mln.

Švedija  yra viena ES ir Šengeno sąjungos šalių narė. Ji viena turtingiausių ir labiausiai išsivysčiusių industrinių valstybių. Pagrindiniai ekonominiai ištekliai yra miškai, hidroenergija ir geležies rūda. Apie 90% produkcijos pagamina privačios įmonės, tokios, kurių maždaug pusę sudaro mašinų gamybos įmonės. Švedijos ekonomika daugiausia orientuota į eksportą. Švedijoje yra nemažai žinomų daugianacionalinių įmonių, tokių kaip „Volvo“, Ericsson AB, „Saab“, IKEA, „AstraZeneka“, Alfa Laval Group, „Hennes Mauritz“, „Electrolux“ ir kitų. Ekonomikos priklausomybė nuo eksporto daro ją lengvai pažeidžiamą krizės reiškinių Europos Sąjungos šalyse sąlygomis. Kartais padeda stabili Švedijos krona, kuri, nepaisant Švedijos įstojimo į ES, išliko nacionaline valiuta.


Nekilnojamasis turtas Švedijoje suteikia teisę gyventi šalyje


Dėl aukščiausio pasaulyje pragyvenimo lygio ir paties žemiausio skurdo lygio Europoje (1% gyventojų) į Švediją nuolat veržiasi kitų šalių gyventojai. Pasak Švedijos imigracijos ministro Tobijaso Bilstriomo (Tobias Billstroem), Švedija, lyginant su kitomis ES šalimis, šiandien priima labai daug imigrantų. Todėl vyriausybė svarsto, kad reiktų sugriežtinti Švedijos pilietybės gavimo sąlygas. Vienas iš būdų likti gyventi Švedijoje yra nekilnojamojo turto įsigijimas.

Užsieniečiai (juridiniai ir fiziniai asmenys) Švedijoje gali laisvai įsigyti nekilnojamąjį turtą. Šiuo atveju ne ES gyvenantis nekilnojamojo turto savininkas turi teisę apiforminti daugkartinę vizą, suteikiančią teisę gyventi ir laisvai judėti ES teritorijoje nuo trijų iki šešių mėnesių laikotarpiu. Pasibaigus šiam terminui, esant būtinybei (stojant mokytis, priėmus į darbą arba tuokiantis), apiforminamas leidimas laikinai gyventi šalyje.

Leidimas nuolat gyventi šalyje gali būti išduotas po 5 metų gyvenimo šalyje, turint leidimą laikinai gyventi, o atskirais atvejais ir anksčiau. Dar po 4-5 metų galima pretenduoti gauti pilietybę. Be to, Švedijoje leidžiama dviguba pilietybė.

Švedijos regionai: jūsų pasirinkimas

Regiono pasirinkimas investicijoms priklauso nuo nekilnojamojo turto naudojimo tikslų. Nekilnojamasis turtas sostinėje tiktų tam, kas planuoja jį nuomoti arba pasirenka būstą sau ir savo vaikams, kad galėtų mokytis ir dirbti pagrindiniame Švedijos mieste. Būsto kainos čia didelės, tačiau ir nuomos pelnas bus didesnis, negu kituose regionuose. Būstų nuomos kainos didžiuosiuose Švedijos miestuose įvairuoja, priklausomai nuo to kur jie yra ir jų pastatymo metų, nuo 200 iki 1000 eurų per mėnesį.

Jei planuojate įsigyti komercinį nekilnojamąjį turtą, tuomet be Stokholmo ir jo priemiesčių taip pat galima pagalvoti ir apie uostamiesčius - Geteborgą ir Malmę. Šiuose dideliuose Švedijos miestuose sukoncentruota Švedijos verslo veikla, nes per juos praeina pagrindinis šalies prekybos krovinių srautas. Rusijos investuotojai dažnai domisi viešbučių objektais. Šiuo atžvilgiu dėmesys turėtų būti skiriamas pasiūlymams Švedijos kalnų slidinėjimo kurortuose: Ore, Idre ir Salen. Ramių atostogų gamtoje mėgėjams tiks namelis prie ežero centrinėje Švedijos dalyje. Be to, kuo daugiau regionas nutolęs į šiaurę, tuo jis bus pigesnis.

Nekilnojamojo turto rinka Švedijoje griežtai reglamentuojama įstatymais

Nuo 90-ųjų metų vidurio iki krizės pradžios spartų būstų kainų didėjimą Švedijoje lėmė greitas šalies ekonomikos kilimas, hipotekos prieinamumas ir mažos statybų apimtys. Nuo 2009 metų kartu su ekonomikos augimo sulėtėjimu sumažėjo kreditų paklausa, sandorių skaičius nekilnojamojo turto rinkoje ir todėl krito nekilnojamojo turto kainos.

Šiandien, po tam tikros ekonomikos stabilizacijos, laukiamas lėtas, bet užtikrintas būsto kainų augimas, kurį, viena vertus, sąlygoja nuolatinė paklausa gyventojų tarpe, kita vertus - statybos leidimo gavimo sudėtingumas dėl griežtų aplinkosaugos reikalavimų.
2013 metų pirmojo ketvirčio rezultatų duomenimis nekilnojamojo turto kainos padidėjo visoje šalyje, praneša portalas The Local.se. Butai pabrango 7%, namai - 1%.

Pačios didžiausios gyvenamųjų patalpų kainos yra Stokholmo centre ir Geteborge. Prabangių apartamentų kainos siekia nuo 170 iki 500 tūkst. eurų. Erdvaus, patogaus buto kaina priemiestyje siekia apie 100 tūkst. eurų, atskirų namų kainos, priklausomai nuo ploto, prasideda nuo 250000 ir gali siekti 1 mln. eurų. Vidutinė kvadratinio metro kaina Stokholme sudaro 9,6 tūkst. JAV dolerių, o Geteborge - 6 tūkst. JAV dolerių. Mažesniuose miestuose tokiuose, kaip, pavyzdžiui,  Malmė, vietos nekilnojamojo turto agentų duomenimis, kainos yra gerokai mažesnės, negu sostinėje. Pavyzdžiui, Vadstene, galima rasti butą už 30 tūkst. eurų, o namą už 80 tūkst. eurų.

Perspektyvoje nekilnojamojo turto kainų augimas Švedijoje tęsis


Analitikai mano, kad dėl nepakankamos statybos ateityje turėtume tikėtis gyvenamųjų patalpų nekilnojamojo turto kainų didėjimo.

Tai reiškia, kad investavimas į Švedijos nekilnojamąjį turtą yra patikima ir pelninga investicija, atverianti galimybes persikelti į šalį su stabilia ekonomika ir patogiomis gyvenimo sąlygomis.
 

Paskelbimo data: 2013-06-10 14:01 Tekstas: Masterforex-V Akademija
Įterpti į BLOG'ą

Kodėl faktiniai automobilių kuro suvartojimo rodikliai viršija deklaruojamus duomenis

Leidinio Westdeutsche Allgemeine Zeitung informacijos duomenimis, naujų automobilių Europos šalyse kuro sąnaudos vidutiniškai 42 procentais viršija gamintojų deklaruojamus rodiklius.  Todėl vidutinis automobilių savininkų permokos dydis sudaro apie 400 JAV dolerių per metus. Tokius duomenis gavo Tarptautinė ekologiškai švaraus transporto taryba (ICCT).

Paskelbimo data: 2017-12-05 08:01

Tokijo automobilių salonas pradžiugino automobilių mėgėjus naujovėmis

Tokijo automobilių salone Japonijos gamintojai tradiciškai pristato naujoves, kurios išsiskiria kiek neįprastu dizainu. Šiemet automobilių gamintojai taip pat pristatė eilę gana perspektyvių, bet iš pirmo žvilgsnio neįprastų automobilių modelių. Kiekvienas naujas produktas pritrauks ne tik automobilių rinkos ekspertų, bet ir automėgėjų dėmesį.

Paskelbimo data: 2017-11-16 08:48

Mokslininkai nukėlė pasaulio pabaigą į 2100 metus

Mokslininkas priminė, kad per pastaruosius 540 milijonų mūsų planetos istorijos metų buvo 5 masinio gyvų būtybių išmirimo bangos - ir visos jos buvo lydimos anglies cirkuliacijos ciklo gamtoje pokyčių.

Paskelbimo data: 2017-10-16 07:50

Baltarusija atsisako sąjungos su Rusija pasaulinėje kalio trąšų rinkoje

Minske manoma, kad jie sugebės savarankiškai kontroliuoti didelę dalį pasaulinės kalio trąšų rinkos. Šioje srityje Baltarusija nusprendė atsisakyti bet kokio bendradarbiavimo su Rusija. Tai praneša verslo žmonių portalo „Market Leader“ žurnalistai su nuoroda į „Novoje vremia".

Paskelbimo data: 2017-10-11 07:47

Kaip praktiškai realizuoti „brexit'ą“

Pasak Didžiosios Britanijos finansų ministro Filipo Hamondo (Philip Hammond), pereinamasis laikotarpis po JK pasitraukimo iš ES turi būti baigtas iki 2022 metų, iki kitų šalies visuotinių parlamento rinkimų. Jis mano, kad santykiai su Europos Sąjunga trejų metų laikotarpiu po „brexit'o“ gali būti panašūs į dabartinius, o būtent Jungtinė Karalystė dalyvaus muitų sąjungoje ir išlaikys prieigą prie bendrosios rinkos.

Paskelbimo data: 2017-09-22 07:50

Saulė ir vėjas labai greitai padarys anglies gavybą nepelninga

Labai greitai anglies šachtos taps nerentabilios, o angliakasių profesija pasiners į užmarštį. Šią prognozę pateikė verslo naujienų agentūra Bloomberg.

 

Anglies gavybos duobkasiu taps alternatyvi, arba „žalioji“, energetika, naudojanti saulės ir vėjo energiją. Jau po 3-4 metų saulės ir vėjo energijos kaina susilygins su energijos generacija iš anglies, o po 20-25 metų anglies naudojimas energijos gamybai smuks 87 procentais.

Paskelbimo data: 2017-08-26 19:39

„Išmanieji“ GOOGLE akiniai grįžta!

Patobulinta išmaniųjų GOOGLE akinių versija vadinama Glass Enterprise Edition greit pasirodys prekyboje, pranešė BBC su nuoroda į naujienų tinklapį Medium.

Paskelbimo data: 2017-08-22 15:18

Kriptovaliutos: kas naudingiau - investuoti ar jas „išgauti“?

Pastarosiomis dienomis vis daugiau žmonių atkreipia dėmesį į vakar dar mažai žinomas kriptovaliutas su jų „vadu“ - bitkoinu (bitcoin, BTC). Daugelis, žinoma, girdėjo apie šią skaitmeninę valiutą, kuri leidžia mokėti už pirkinius, atsiskaityti už paslaugas, investuoti, netgi uždirbti tik iš to, kad turi bitkoinų.

 

Paskelbimo data: 2017-08-01 07:50

Gyvenimas vien iš prekybos - utopija? Nemokamas vebinaras

Prieš pradedamas keliauti Forex prekybos keliu dažnas naujokas turi klaidingą supratimą ir iliuzijų apie tai, kokia iš tikrųjų yra sėkmingo prekeivio valiutomis kasdienybė. Svajojama apie „laisvą“ darbo grafiką, darbo aplinką pagal pasirinkimą, jokių viršininkų, jokio streso, darbo krūvis pagal pageidavimą ir išpildyta bet kuri asmeninė ar artimųjų svajonė. Deja viskas ne taip paprasta.

Paskelbimo data: 2017-07-31 15:59

Holografiniai vaizdo skambučiai išmaniais telefonais tampa realybe

Pirmą kartą žmonijos istorijoje holografinis vaizdo skambutis buvo atliktas šių metų balandžio 3 dieną. Proveržį telekomunikacijų srityje atliko Verizon (JAV) ir Korean Telecom (Pietų Korėja) kompanijų darbuotojai. Holografinis vaizdas į išmaniuosius telefonus buvo perduodamas tarp Pietų Korėjos Seulo ir Amerikos Nju Džersio. Demonstracijos metu holografinis Verizon darbuotojo vaizdas atsidūrė Korean Telecom būstinės monitoriuje.

Paskelbimo data: 2017-07-28 17:55