Portalas investuotojams Market Leadernaujienos, analitika, prognozės

Ketvirtadienis, liepos 27, 10:03 (GMT +02:00)
MT-ECN.Tarpbankiniai spredai nuo 0 punktų, maža komisija. ECN prekyba žinomame terminale!

Aktualijos investuotojams

Švedijos nekilnojamasis turtas: įstatymai skatina užsienio investicijas į Karalystės ekonomiką

Švedijos nekilnojamasis turtas: įstatymai skatina užsienio investicijas į Karalystės ekonomiką

Stabili šalies ekonomika, milžiniški gamtos turtai, palankus klimatas, patogi vieta ir gera transporto infrastruktūra – dėl viso to Švedijos nekilnojamasis turtas yra patrauklus investicijoms.

Kokias perspektyvas Švedija atveria investuotojams, kokie šios šalies ekonomikos ypatumai, nagrinėjo portalo „Market Leader“ analitikai.

Švedija - viena turtingiausių ir labiausiai išsivysčiusių industrinių valstybių

Švedija - tai didelė Vakarų Europos valstybė, užimanti vidurinę Skandinavijos pusiasalio dalį. Iš pietų ją skalauja Šiaurės ir Baltijos jūros, o beveik visa jos rytinė dalis eina palei Botnijos įlanką. Jos plotas yra apie 450 tūkst. kv. km ir ji yra tarp penkių didžiausių Europos šalių. Švedija yra pusiasalyje tarp Norvegijos ir Suomijos, su kuriomis ji glaudžiai ribojasi iš rytų ir vakarų. Pietuose jos sienos siekia Danijos jūros sienas, o artimiausi kaimynai per jūrą yra Lenkija, Vokietija, Rusija ir Baltijos respublikos. Švedijai taip pat priklauso dvi didžiausios salos Baltijos jūroje – Elando  ir Gotlando (šved.k. Öland, Gotland).

Dėl centrinės Švedijos padėties pusiasalyje ir kalnuose, šalį iš šiaurinės pusės labiau apsaugo šiltesnis ir sausesnis klimatas, nei kitus tos pačios platumos regionus. Pietų ir centrinės Švedijos klimatas švelnesnis, o žiemos šiltesnės. Švedija turi turtingus vandens išteklius - ilgą pakrantės ruožą ir daug ežerų. Šalies teritoriją dengia miškų masyvai.

Šalies teritorija suskirstyta į 21 administracinį vienetą - lenus, kurie savo ruožtu suskirstyti į 290 administracinių rajonų (komunų). Taip pat Švedijoje išlaikytas ir tradicinis padalijimas į provincijas ir regionus.

Švedijos gyventojų skaičius - 9,5 mln. gyventojų. Remiantis įvairiais duomenimis nuo 10 iki 20% šalies gyventojų yra kilę iš kitų šalių. Švedija yra valstybė, turinti karalių, tačiau valdymas patikėtas parlamento įgaliotam ministrui pirmininkui.

Švedijos sostinė - Stokholmas, buvo pastatytas ant 14 Baltijos jūros akvatorijos salų. Stokholmas yra gražiausias ir švariausias miestas ne tik Europoje, bet ir pasaulyje. Mieste nėra sunkiosios pramonės, o dauguma miestiečių dirba paslaugų sektoriuje. Vietinių gyventojų tarpe mieste ir šalyje žemas nedarbo lygis. Stokholmas yra Švedijos finansų sostinė. Čia įsikūrusi žinoma Stokholmo fondų birža (Stockholmsbörsen)  ir centriniai stipriausių Skandinavijos bankų (Skandinaviska Enskilda Banken, Swedbank, Handelsbanken) biurai, draudimo kompanijos (Skandia ir Trygg-Hansa). Mieste sparčiai vystosi turizmas. Kasmet į Švedijos sostinę atvykstančių užsieniečių skaičius artėja prie 7,5 mln.

Švedija  yra viena ES ir Šengeno sąjungos šalių narė. Ji viena turtingiausių ir labiausiai išsivysčiusių industrinių valstybių. Pagrindiniai ekonominiai ištekliai yra miškai, hidroenergija ir geležies rūda. Apie 90% produkcijos pagamina privačios įmonės, tokios, kurių maždaug pusę sudaro mašinų gamybos įmonės. Švedijos ekonomika daugiausia orientuota į eksportą. Švedijoje yra nemažai žinomų daugianacionalinių įmonių, tokių kaip „Volvo“, Ericsson AB, „Saab“, IKEA, „AstraZeneka“, Alfa Laval Group, „Hennes Mauritz“, „Electrolux“ ir kitų. Ekonomikos priklausomybė nuo eksporto daro ją lengvai pažeidžiamą krizės reiškinių Europos Sąjungos šalyse sąlygomis. Kartais padeda stabili Švedijos krona, kuri, nepaisant Švedijos įstojimo į ES, išliko nacionaline valiuta.


Nekilnojamasis turtas Švedijoje suteikia teisę gyventi šalyje


Dėl aukščiausio pasaulyje pragyvenimo lygio ir paties žemiausio skurdo lygio Europoje (1% gyventojų) į Švediją nuolat veržiasi kitų šalių gyventojai. Pasak Švedijos imigracijos ministro Tobijaso Bilstriomo (Tobias Billstroem), Švedija, lyginant su kitomis ES šalimis, šiandien priima labai daug imigrantų. Todėl vyriausybė svarsto, kad reiktų sugriežtinti Švedijos pilietybės gavimo sąlygas. Vienas iš būdų likti gyventi Švedijoje yra nekilnojamojo turto įsigijimas.

Užsieniečiai (juridiniai ir fiziniai asmenys) Švedijoje gali laisvai įsigyti nekilnojamąjį turtą. Šiuo atveju ne ES gyvenantis nekilnojamojo turto savininkas turi teisę apiforminti daugkartinę vizą, suteikiančią teisę gyventi ir laisvai judėti ES teritorijoje nuo trijų iki šešių mėnesių laikotarpiu. Pasibaigus šiam terminui, esant būtinybei (stojant mokytis, priėmus į darbą arba tuokiantis), apiforminamas leidimas laikinai gyventi šalyje.

Leidimas nuolat gyventi šalyje gali būti išduotas po 5 metų gyvenimo šalyje, turint leidimą laikinai gyventi, o atskirais atvejais ir anksčiau. Dar po 4-5 metų galima pretenduoti gauti pilietybę. Be to, Švedijoje leidžiama dviguba pilietybė.

Švedijos regionai: jūsų pasirinkimas

Regiono pasirinkimas investicijoms priklauso nuo nekilnojamojo turto naudojimo tikslų. Nekilnojamasis turtas sostinėje tiktų tam, kas planuoja jį nuomoti arba pasirenka būstą sau ir savo vaikams, kad galėtų mokytis ir dirbti pagrindiniame Švedijos mieste. Būsto kainos čia didelės, tačiau ir nuomos pelnas bus didesnis, negu kituose regionuose. Būstų nuomos kainos didžiuosiuose Švedijos miestuose įvairuoja, priklausomai nuo to kur jie yra ir jų pastatymo metų, nuo 200 iki 1000 eurų per mėnesį.

Jei planuojate įsigyti komercinį nekilnojamąjį turtą, tuomet be Stokholmo ir jo priemiesčių taip pat galima pagalvoti ir apie uostamiesčius - Geteborgą ir Malmę. Šiuose dideliuose Švedijos miestuose sukoncentruota Švedijos verslo veikla, nes per juos praeina pagrindinis šalies prekybos krovinių srautas. Rusijos investuotojai dažnai domisi viešbučių objektais. Šiuo atžvilgiu dėmesys turėtų būti skiriamas pasiūlymams Švedijos kalnų slidinėjimo kurortuose: Ore, Idre ir Salen. Ramių atostogų gamtoje mėgėjams tiks namelis prie ežero centrinėje Švedijos dalyje. Be to, kuo daugiau regionas nutolęs į šiaurę, tuo jis bus pigesnis.

Nekilnojamojo turto rinka Švedijoje griežtai reglamentuojama įstatymais

Nuo 90-ųjų metų vidurio iki krizės pradžios spartų būstų kainų didėjimą Švedijoje lėmė greitas šalies ekonomikos kilimas, hipotekos prieinamumas ir mažos statybų apimtys. Nuo 2009 metų kartu su ekonomikos augimo sulėtėjimu sumažėjo kreditų paklausa, sandorių skaičius nekilnojamojo turto rinkoje ir todėl krito nekilnojamojo turto kainos.

Šiandien, po tam tikros ekonomikos stabilizacijos, laukiamas lėtas, bet užtikrintas būsto kainų augimas, kurį, viena vertus, sąlygoja nuolatinė paklausa gyventojų tarpe, kita vertus - statybos leidimo gavimo sudėtingumas dėl griežtų aplinkosaugos reikalavimų.
2013 metų pirmojo ketvirčio rezultatų duomenimis nekilnojamojo turto kainos padidėjo visoje šalyje, praneša portalas The Local.se. Butai pabrango 7%, namai - 1%.

Pačios didžiausios gyvenamųjų patalpų kainos yra Stokholmo centre ir Geteborge. Prabangių apartamentų kainos siekia nuo 170 iki 500 tūkst. eurų. Erdvaus, patogaus buto kaina priemiestyje siekia apie 100 tūkst. eurų, atskirų namų kainos, priklausomai nuo ploto, prasideda nuo 250000 ir gali siekti 1 mln. eurų. Vidutinė kvadratinio metro kaina Stokholme sudaro 9,6 tūkst. JAV dolerių, o Geteborge - 6 tūkst. JAV dolerių. Mažesniuose miestuose tokiuose, kaip, pavyzdžiui,  Malmė, vietos nekilnojamojo turto agentų duomenimis, kainos yra gerokai mažesnės, negu sostinėje. Pavyzdžiui, Vadstene, galima rasti butą už 30 tūkst. eurų, o namą už 80 tūkst. eurų.

Perspektyvoje nekilnojamojo turto kainų augimas Švedijoje tęsis


Analitikai mano, kad dėl nepakankamos statybos ateityje turėtume tikėtis gyvenamųjų patalpų nekilnojamojo turto kainų didėjimo.

Tai reiškia, kad investavimas į Švedijos nekilnojamąjį turtą yra patikima ir pelninga investicija, atverianti galimybes persikelti į šalį su stabilia ekonomika ir patogiomis gyvenimo sąlygomis.
 

Paskelbimo data: 2013-06-10 14:01 Tekstas: Masterforex-V Akademija
Įterpti į BLOG'ą

Trampo politika atima iš JAV pagrindinį vaidmenį vakarų pasaulyje

Ekspertų tarpe dabartinio JAV prezidento Donaldo Trampo politika kelia susirūpinimą. Daugelio apžvalgininkų nuomone, dėl valstybės vadovo politikos JAV gali prarasti savo, kaip Vakarų pasaulio lyderės, pozicijas.

 

CNN televizijos kanalo vedantysis, politologas, ekspertas tarptautinių santykių srityje Faridas Zakarija (Fareed Zakaria) savo „The Washington Post“ publikacijoje rašė, kad pastarieji Donaldo Trampo žingsniai suvienijo Europą taip, kaip to nesugebėjo padaryti net Rusijos prezidentas Putinas. Visiškai tikėtina, kad Vakarų pasaulio dabartinis JAV prezidentas nesužlugdys, tačiau Vašingtonas rizikuoja prarasti savo vadovaujantį vaidmenį.

Paskelbimo data: 2017-07-26 18:42

„Goldman Sachs“ pataria investuotojams vengti rublio

Investicinis bankas „Goldman Sachs“ pataria investuotojams nutraukti procentinių palūkanų (carry trade) žaidimą Rusijos rubliais ir pereiti prie kitų besivystančių šalių valiutų.

 

„Goldman Sachs“ strategų rekomendacijos buvo viešai paskelbtos liepos 18 dienos apžvalgoje. Jie paskelbė apie rublio ir dar kelių besivystančių šalių valiutų augimo potencialo išsekimą.

Paskelbimo data: 2017-07-25 17:26

Kiek kainuoja nuskristi į Marsą?

Verslininkas, SpaceX ir Tesla kūrėjas Ilonas Maskas (Elon Musk) mano, kad yra būtina įsisavinti naujas technologijas, kad būtų galima ženkliai sumažinti žmogaus skrydžio į Marsą išlaidas. Dabar vieno asmens nusiuntimas į „Raudonąją planetą“ kainuotų 10 mlrd. dolerių - tai yra labai didelė suma, bet yra visai įmanoma ją sumažinti iki 200 tūkstančių. Esant tokiai kainai į Marsą būtų galima siųsti dideles žmonių grupes.


Paskelbimo data: 2017-07-14 08:10

Kaip Kinija investicijomis pavergė pusę Afrikos

Dešimtis milijardų eurų Kinijos vyriausybė skiria Pekinui strategiškai svarbioms šalims. Strategiškai svarbių valstybių sąrašas apima nemažai Afrikos kontinento šalių.

 

Savo publikacijoje Prancūzijos leidiniui „Le Monde“ apžvalgininkas Sebastijanas Le Belzik (Sebastien Le Belzic) rašo, kad nuo 2000 metų Kinijos bankai ir įmonės skyrė 77 mlrd. eurų padėti šalims, turinčioms strateginę reikšmę Kinijai. Neseniai Kinijos televizijos žiūrovams buvo rodomas naujas dokumentinis filmas, pavadinimu „Mano traukinys, mano istorija“, kuris yra odė Pekino investicijoms į Afrikos šalis.

Paskelbimo data: 2017-07-13 08:58

Kuo dabartinės mobiliųjų prietaisų baterijos skiriasi nuo ankstesnių kartų baterijų

Šiuolaikiniai išmanieji telefonai nuo Nokia 3310 tipo mobiliųjų telefonų skiriasi ne tik techninėmis specifikacijomis, bet ir baterijų tipais, tačiau daugelis įmantrių mobiliųjų prietaisų savininkų iki šiol juos pakraudami vadovaujasi žinomos „plytos“ epochai aktualiais patarimais. Daugiau informacijos apie tai, kuo šiuolaikinių išmaniųjų telefonų baterijos skiriasi nuo ankstesnių kartų baterijų, pateikia portalo „Market Leader“ žurnalistai.

Paskelbimo data: 2017-07-12 18:31

Vokietijoje išleista 0 eurų nominalo kupiūra

Kaip pažymima portale „Market Leader“, Vokietijoje pasirodžiusi nauja neįprasta eurų nominalo kupiūra nėra atsiskaitymo priemonė, tačiau ji yra tikra. Jos išleidimui pritarė Europos Centrinis bankas ir atspausdintas banknotas visiškai atitinka technologijas: popieriaus, vandens ženklų, kitų apsaugos ženklų - viskas, kaip ir kitų nominalų kupiūrose.

 

Paskelbimo data: 2017-07-07 08:27

Tendencijos analizė FOREX indikatorių pagalba

Indikatoriai yra puiki tendencijos analizės priemonė, sako ekspertai. Jie iki minimumo sumažina pačią susidariusios padėties vertinimo procedūrą ir sumažina klaidingo sprendimo priėmimo tikimybę. Todėl prekeivis gali tikėtis gauti daugiau finansinės naudos, esant toms pačioms prekybos sąlygoms. Tačiau, nusprendus nustatyti indikatorių savo terminale, kiekvienas mūsų susiduria su sudėtingu pasirinkimu, juk jų yra daug daugiau, nei galime įsivaizduoti.

Paskelbimo data: 2017-07-06 07:33

Deividas Rokfeleris - Žmogus, kuris bandė suvienyti pasaulį

Prieš kelias savaites savo 102-ąjį gimtadienį būtų šventęs Deividas Rokfeleris (David Rockefeller) - visame pasaulyje žinomas milijardierius, įgijęs daugelio žmonių pripažinimą ir meilę dėl savo labdaringos veiklos. Tačiau šių metų kovo mėnesį visus sukrėtė liūdna žinia - Deividas Rokfeleris mirė miegodamas savo dvare Pokantiko-Hils, Niujorko priemiestyje. Jis buvo vyriausias Džono Rokfelerio (John Rockefeller) - pirmojo istorijoje dolerinio milijardieriaus, naftos magnato, anūkas.

Paskelbimo data: 2017-06-30 09:33

Paskelbtas pačių populiariausių pasaulio automobilių reitingas

Konsultacinė firma focus2move paskelbė 1-ojo 2017 metų ketvirčio automobilių pardavimo visame pasaulyje statistinius duomenis.

Paskelbimo data: 2017-06-27 07:50

Ar moderniam biurui reikalingas ping-pongo stalas, hamakai, sauna?

Naujų IT kompanijų tarpe populiarėja idėjos derinti darbą ir laisvalaikį - biuruose statomi ping-pongo stalai, hamakai ir net įrengiamos saunos.Išsamiau apie tai, ar galima suderinti darbą ir laisvalaikį bandė išsiaiškinti portalo „Market Leader“ žurnalistai.

Paskelbimo data: 2017-06-23 09:14