Portalas investuotojams Market Leadernaujienos, analitika, prognozės

Penktadienis, liepos 21, 11:50 (GMT +02:00)
MT-ECN.Tarpbankiniai spredai nuo 0 punktų, maža komisija. ECN prekyba žinomame terminale!

Aktualijos investuotojams

Vokietijos nekilnojamasis turtas: investuotojai renkasi demokratišką Berlyną ir prestižinį Miuncheną

Vokietijos nekilnojamasis turtas: investuotojai renkasi demokratišką Berlyną ir prestižinį Miuncheną


Vos prieš kokius 10 metų Vokietijos ekonomika buvo įklimpusi į recesiją. Finansų sistemą nugalėjo krizė, buvo ribojamas biudžeto deficitas, didėjo nedarbo lygis.
Vyriausybė buvo priversta griebtis griežtos taupymo politikos, daugiausia socialinių pašalpų  mažinimo sąskaita. Šiandien Vokietijos ekonomika yra numeris pirmas Europoje ir penktoji pasaulyje. 360 stambiųjų nekilnojamojo turto investuotojų apklausų duomenimis tarptautinėje MIPIM 2013 parodoje Vokietija buvo pavadinta pačia patraukliausia investavimui į nekilnojamąjį turtą 2013 metais šalimi.

Tokio didelio susidomėjimo priežastis yra ta, kad, nepaisant nuolat didėjančių būsto kainų, Vokietijoje jos vis dar išlieka prieinamos, o investicijos į stabilią ekonomiką reiškia visišką investicijų saugumą.

Norėdami išsiaiškinti, kodėl investuotojai renkasi būtent Vokietiją, kokios tam yra prielaidos ir pagrindas, kokios yra šios rinkos perspektyvos ateityje, internetinio portalo „Market Leader“ analitikai parengė dabartinės nekilnojamojo turto rinkos Vokietijoje apžvalgą.

Vokietija - ideali vieta verslui ir gyvenimui

Vokietijos Federacinė Respublika - didžiausia pagal plotą ir gyventojų skaičių valstybė Centrinėje Europoje. Ją skalauja Baltijos ir Šiaurės jūrų vandenys.
Šalis ribojasi su Danija, Austrija ir Šveicarija, Prancūzija, Liuksemburgu, Belgija ir Nyderlandais, Lenkija ir Čekija. Vokietija yra Europos Sąjungos ir NATO narė, priklauso „Didžiajam aštuonetui“, pretenduoja į nuolatinius JT Saugumo Tarybos narius. Sostinė - Berlynas. Valstybinė kalba - vokiečių. Piniginis vienetas - euras. Federacinė valstybė, parlamentinė respublika. Vokietija suskirstyta į 16 federacinių vienetų, iš kurių 3 yra miestai.

Didžiausi Vokietijos miestai yra nepakartojami ir saviti: demokratiškas Berlynas ir prestižinis Miunchenas, senovinis Kelnas ir šiuolaikinis Diuseldorfas, jūrinis Hamburgas ir kurortinis Baden-Badenas. Frankfurtas ant Maino - penktas pagal gyventojų skaičių miestas Vokietijoje, finansų metropolis ir pats stambiausias ir pelningiausias oro uostas Vokietijoje. Rūro baseinas – tankiausiai apgyvendintas regionas. Vokietijos žemės yra tokios įvairios, kad kartais kai kuriose jų išeiviai iš valstybės šiaurės gali nesuprasti pietiečių kalbos ir atvirkščiai. Šiandien Vokietijos ekonomika yra pati galingiausia Europoje. Be to, krizinių procesų, vykstančių Europoje paskutinį 2012 metų ketvirtį, fone Vokietijos BVP staigiai smuko 0,5% dėl padidėjusios skolų krizės, silpno eksporto ir investicijų augimo. Apskritai, 2012 metais VFR Federalinės statistikos agentūros (Destatis) paskelbtais duomenimis jis sudarė 0,7%. Infliacijos tempai 2012 metais pasiekė 2,1%.

Manoma, kad Vokietija yra postindustrinė šalis, kurioje 2/3 ekonomikos sudaro paslaugos, 1/3 - gamyba ir apie 0,5-1,5% - žemės ūkis.

Vokietijoje - pažangus mokslas ir išsivysčiusi gamyba. Šalyje nemokamas aukštasis mokslas ir sudarytos visos sąlygos darbui bei poilsiui. Žmonės Vokietijoje pasižymi aukšta kultūra plačiąja šio žodžio prasme. Vokiečiai yra svetingi ir draugiški bendraudami, bet kuriuo atveju - gerai išauklėti. Tauta garsėja aukšto lygio organizuotumu, punktualumu. Čia paprasčiausiai mėgsta tvarką. Vokiečiai įpratę naudotis paprastomis, aiškiomis, suprantamomis taisyklėmis. Tautybė Vokietijoje apibrėžiama pilietybe. Apie emigrantus juokaujama, kad jie tampa Vokietijos piliečiais tik tuomet, kai juose išsivysto refleksas surinkti kažkieno paliktas šiukšles viešajame parke. Šengeno viza įvažiavimui į šalį galioja iki 90 dienų. Įsigiję nekilnojamą turtą, jo savininkai ir jų šeimų nariai įgyja teisę gyventi Vokietijoje jau iki pusės metų. Po to suteikiamas leidimas gyventi laikinai - iki 1 metų. Pragyvenus šalyje 5 metus atsiranda galimybė gauti leidimą, tai yra teisę nuolat gyventi šalyje.

Pagrindiniai Vokietijos bruožai - stabilumas ir nuspėjamumas. Dėl valstybėje galiojančių efektyvių teisės aktų praktiškai nėra korupcijos, mažas nusikalstamumas, sukurtos palankios sąlygos dirbti ir užsiimti verslu. Vokiečiai moka gyventi taupiai. Emigrantų pasakojimais visai įmanoma gyventi (nors ir kukliai, tačiau visai civilizuotai) gaunant socialines pašalpas. Pragyvenimo minimumas yra 331 euras per mėnesį, o išlaikytiniams suteikiama 80% šios sumos. Įstatymais nustatytos minimalios būsto normos yra: 45 kvadratiniai metrai vienam asmeniui, 60 kv. m – jei gyvenate dviese ir - 75 kv.m, jei kartu gyvena trys žmonės.

Beje, Vokietijoje tradiciškai laikoma norma gyventi išsinuomotame būste. Trys ketvirtadaliai gyventojų nuomoja butus ir namus, įskaitant net pačius turtingiausius. Tik 38% vokiečių turi savo būstą. Tačiau vokiečiai puikiai žino, kad nekilnojamasis turtas - tai pats patikimiausias būdas apsaugoti savo lėšas nuo nuvertėjimo. Be to, Vokietijos nekilnojamasis turtas yra labiau prieinamas pagal kainą, lyginant su kitomis didžiosiomis Vakarų Europos šalimis. Šių dviejų veiksnių derinys 2012 metais finansų krizės euro zonoje fone išprovokavo kas ketvirtą Vokietijos gyventoją investuoti savo santaupas į šalies nekilnojamąjį turtą. Dėl piliečių aktyvumo Vokietijos nekilnojamojo turto rinkoje 2012 metais buvo stebimas nekilnojamojo turto kainos padidėjimas - “Kokios šalys palankiausios investicijoms 2013 m.?“.

Nekilnojamojo turto kainos

Deutsche Bank duomenimis jau pirmoje 2012 metų pusėje būsto kainos Berlyne, Frankfurte ir Miunchene vidutiniškai padidėjo 10%. Būsto kainos Vokietijoje yra daug mažesnės, negu kitose euro regiono šalyse. Spręskite patys - būsto kvadratinis metras šalių sostinėse yra:
- Prancūzijoje - apie 8000 eurų,
- Austrijoje - vidutiniškai 6000 eurų,
- Vokietijoje - 1800 eurų.

Butų kainos didžiuosiuose miestuose prasideda nuo 50 tūkst. eurų. Dėl savo prieinamumo nekilnojamojo turto kainos Vokietijoje turi nuolatinę augimo tendenciją. Taigi, per pastaruosius 10 metų nekilnojamasis turtas Berlyne pabrango 39%, Miunchene - 23%, o Hamburge 31%.

Bundesbanko ataskaitoje pateiktais duomenimis, pagrįstais BulwienGesa AG kompanijos duomenimis, tik per 2012 metus būsto kainos 125 didžiausiuose Vokietijos miestuose padidėjo 5%. Analogiška situacija buvo užregistruota ir praėjusiais metais. Kalbant apie Vokietijos pirminės gyvenamosios vietos rinką, remiantis Vokietijos centrinio banko informacija, 2012 metais kainų augimas nebuvo toks intensyvus, kaip ankstesniais metais. Tačiau naujų būstų kaina 2012 metais padidėjo 7%.

Investuotojai renkasi nebrangius priemiesčių būstus

Analitikų nuomone, investuotojus labiausia domina nekilnojamasis turtas stambiuose Vokietijos verslo ir kultūros centruose,
turtinguose istorinėmis vertybėmis, kultūros ir švietimo centrais. Jiems priklauso Berlynas, Miunchenas, Frankfurtas ant Maino, Hamburgas, Diuseldorfas, Štutgartas, Kelnas, Bona ir kiti. Šie miestai yra patrauklūs tiek savo būstais, tiek ir komerciniais objektais. Vokietijos nekilnojamojo turto rinka suinteresuotiems investuotojams siūlo didžiausią pasirinkimą. Lėšas galima investuoti į naujų objektų statybą, pirkti jau gatavus pastatus, kotedžus arba butus arba investuoti į prekybos ar biurų pastatus ir plotus. Investuotojas turi galimybę pasirinkti objektą pagal savo poreikius ir sumą, kuria jis disponuoja.

2012 metų tyrimų duomenimis investuotojų orientyrai galėjo pasislinkti pramonės sektoriaus kryptimi. Remiantis apklausos duomenimis, 20% investuotojų pažymėjo investicijų efektyvumą į logistikos ir sandėlių patalpas.
Investuotojų tarpe populiariausios yra biurų patalpos (40% investicijų). Po to eina prekybos (21%), sandėlių plotai (12%) ir viešbučių nekilnojamasis turtas (9%).

Lėšų taupymo požiūriu taip pat patartina investuoti į būstą už megapolių ribų, priemiesčių gyvenvietėse, įsikūrusiose valandos kelio atstumu iki miesto centro. Toks būstas patrauklus tiems, kurie nemėgsta miesto sambrūzdžio ir gali lengvai pasiekti reikiamą vietą automobiliu. Pirkti būstą tolimuose nuo centrų rajonuose gali sau leisti, ko gero, tik pensininkai, laisvai samdomieji ir ūkininkai. Rusijos investuotojai dažniau linkę pirkti nebrangius apartamentus (iki 30 tūkstančių eurų) mažuose Vokietijos miesteliuose. Renkantis butą, nekilnojamojo turto agentai rekomenduoja atkreipti dėmesį į lubų aukštį, nes solidūs nuomininkai yra pasirengę mokėti didesnį mokestį už erdvius, o ne ankštus, apribotus 2,5 m aukščio lubomis, būstus. Planuodami išnuomoti būstą, pasistenkite įsitikinti, kad aplinkui yra parduotuvių, vietų poilsiui, transportas ir objektai, teikiantys buitines paslaugas.

Metinė kokybiško būsto prestižiniuose didelių miestų kvartaluose nuomos renta sudaro 6-8%. Komercinio nekilnojamojo turto pelningumas sudaro 8-14% per metus. Yra Vokietijoje ir kurortinė infrastruktūra. Žinomas Vokietijos sveikatingumo kurortas Baden-Badenas ir Vokietijos Pabaltijys pritraukia šviesuolius iš įvairių pasaulio kraštų pailsėti ir pasigydyti.
Nekilnojamojo turto kaina kurortuose yra 5-10 kartų didesnė nei būsto kainos kitose šalies vietose. Taigi, nedidelius apartamentus (70-105 kv. m) galima įsigyti už 120-300 tūkst. eurų. Atskiras dviejų-trijų aukštų namas (350-400 kv. m) su garažu 2 automobiliams ir baseinu parduodamas už 1,5 mln. eurų.

Investuotojai superka Vokietijos komercinį ir prekybinį nekilnojamąjį turtą
Vokietijos federalinis bankas nuolat stebi situaciją šalies nekilnojamojo turto rinkoje ir mano, kad šiandien ji yra stabili.
2012 metais labai išaugo susidomėjimas Vokietijos komerciniu nekilnojamuoju turtu. Portalo Prian.ru specialistų pranešimų duomenimis praėjusiais metais į komercinio nekilnojamojo turto sektorių pateko 25,3 mlrd. eurų investicijų. Taigi, 9% pardavimo šiame sektoriuje rezultatas yra geriausias per praėjusius penkerius metus. Bet tai dar ne riba. Tikimasi, kad šiais metais turėtų būti sumušti visi rekordai. Tik 2013 metų pirmojo ketvirčio rezultatų duomenimis į Vokietijos komercinį nekilnojamąjį turtą buvo investuota 7 mlrd. eurų.

Jeigu išanalizuosime subjektinę investuotojų sudėtį, tai aktyviausi šioje srityje buvo užsienio investicinių kompanijų vadovai, investavę 11,6 mlrd. eurų, o tai  60% daugiau, nei praėjusiais metais. Kitų Europos šalių investuotojų investicijos siekė 1,7 mlrd. eurų ir viršijo vokiečių nacionalinių investuotojų apimtis.
Komercinio nekilnojamojo turto pelningumas išliko stabilus pirmuosius tris 2013 metų mėnesius: Miunchene - 4,6%, Hamburge 4,7%, Frankfurte 4.75%, Berlyne 4,8%, Diuseldorfe 4,9%.

Į Vokietijos prekybinį nekilnojamąjį turtą 2012 metais buvo investuota 23% visų tiesioginių šiame sektoriuje Europos investicijų, pranešė Jones Lang LaSalle analitikai. Atitinkamai, Vokietijos rinka gavo 4,46 mlrd. eurų. Tai yra 7% mažiau, negu Didžioji Britanija, bet daugiau, negu Švedijos rinka (1,5 mlrd. eurų), Norvegijos (1,3 mlrd. eurų) ir Prancūzijos (1,2 mlrd. eurų). Šių penkių šalių nekilnojamojo turto rinkos yra didžiausios investicinės rinkos prekybinio nekilnojamojo turto segmente Europoje, kurios bendrai sudaro 74% nuo bendros 2012 metų sandorių apimties.

Valstybinis nekilnojamojo turto kainų reguliavimas

Vokietija yra atvira užsienio investuotojams. Užsienio pirkėjai turi lygias teises įsigyjant gyvenamosios paskirties nekilnojamąjį turtą, žemes, prekybines, gamybines ir biurų patalpas bei kitus objektus visoje valstybės teritorijoje.
Taip pat, kaip ir Vokietijos piliečiai, užsieniečiai, įgiję nuosavybės teises, privalo mokėti įstatymais nustatytus mokesčius ir rinkliavas.

Užsieniečiai, įsigydami nekilnojamąjį turtą, taip pat turi galimybę pasinaudoti hipotekiniu kreditu su nuo 1,5 iki 6,5% metinėmis palūkanų normomis, padengiant paskolą per 15 ir daugiau metų. Suteikiama 10-50%  paskolos suma nuo nekilnojamojo turto kainos, tai yra, reikia būti pasirengus įnešti didelę pradinę įmoką. Kalbant apie Vokietijos nekilnojamojo turto rinkos valstybinį reguliavimą, siekiant išvengti per didelio jos įkaitimo ir užkertant kelią „burbulo“ formavimuisi, Vokietijos vyriausybė parengė teisinių apribojimų kompleksą. Visų pirma, tai, žinoma, mokesčių padidinimas, susijęs su nekilnojamojo turto nusavinimu ir įsigijimu. Taip, pavyzdžiui, Berlyne, valdžios institucijos padidino privalomos rinkliavos dydį įsigyjant nekilnojamąjį turtą.

Nuo 2012 metų balandžio 1 dienos pirkėjai turi sumokėti 5% nuo turto vertės objekto įsigijimo mokestį. Kompanijos L&B Immobiliya duomenimis, paskelbtais Prian.ru, šie vietos mokesčių dydžiai skirtinguose Vokietijos regionuose yra skirtingi - nuo 3,5% (Bavarijoje, Hesene ir Saksonijoje) iki 5% (Tiuringijoje ir Brandenburge). Federacinėse Bremeno ir Hamburgo žemėse jis yra 4,5% nuo turto kainos. Turto savininkas Vokietijoje privalo mokėti nekilnojamojo turto mokestį: už butą - apie 150-300 eurų per metus, namą (vilą) - šiek tiek daugiau, priklausomai nuo ploto. Be to, vietos valdžios institucijos ir kondominiumų vadovybė gali kas mėnesį rinkti mokesčius vieniems ar kitiems komunaliniams poreikiams.

Beje, buto išlaikymas Vokietijoje apseina nepigiai. Mūsų standartais mokesčiai už komunalines paslaugas ten yra gana dideli. Vokiečio bute nedega šviesa vienu metu visuose kambariuose  ir neteka vanduo iš čiaupo, kai šeimininkė rankšluosčiu šluosto lėkštes.

Išvados ir prognozės apie Vokietijos nekilnojamojo turto rinką

Šiandien Vokietijos nekilnojamojo turto rinka investuotojų tarpe yra labai populiari tiek pačios šalies viduje, tiek ir euro zonos bei kitų valstybių užsieniečių tarpe, kaip stabili, patikima ir su augimo perspektyva. Didėja Vokietijos komercinės paskirties nekilnojamojo turto paklausa. Pagal kompanijų CBRE, Savills, Jones Lang LaSalle ir BNP Paribas Real Estate nekilnojamojo turto pardavimo agentūrų publikuotas analitikų prognozes, tikimasi, kad bendra 2013 metų Vokietijos komercinio nekilnojamojo turto investicijų apimtis pasieks 25 mlrd. eurų. Daugėja užsienio investuotojų, įsigyjančių šalyje gyvenamosios paskirties nekilnojamąjį turtą, skaičius. Investuotojai vis dažniau gauna leidimus objektų statybai.

Vokietijoje tradiciškai išvystyta nekilnojamojo turto nuomos rinka. Todėl nuomoti Vokietijos nekilnojamąjį turtą realu ir rentabilu. Eiliniai vokiečiai, savo ruožtu, taip pat aktyviai įsigyja nekilnojamąjį turtą didžiuosiuose Vokietijos miestuose, siekdami apsisaugoti nuo infliacijos procesų euro zonos finansų sistemoje. Didėjant būstų paklausai, auga ir gyvenamosios paskirties nekilnojamojo turto kainos. Siekiant išvengti pernelyg didelio kainų augimo Vokietijos nekilnojamojo turto rinkoje, Vokietijos vyriausybė imasi fiskalinių priemonių, nukreiptų į kainų reguliavimą.

Taigi, mes tikrai radome svarių argumentų Vokietijos nekilnojamojo turto rinkos, kaip idealios vietos investicijoms, naudai. Vokietijos nekilnojamasis turtas - puiki pelningų investicijų galimybė.

 

Paskelbimo data: 2013-05-20 16:00 Tekstas: Masterforex-V Akademija
Įterpti į BLOG'ą

Kiek kainuoja nuskristi į Marsą?

Verslininkas, SpaceX ir Tesla kūrėjas Ilonas Maskas (Elon Musk) mano, kad yra būtina įsisavinti naujas technologijas, kad būtų galima ženkliai sumažinti žmogaus skrydžio į Marsą išlaidas. Dabar vieno asmens nusiuntimas į „Raudonąją planetą“ kainuotų 10 mlrd. dolerių - tai yra labai didelė suma, bet yra visai įmanoma ją sumažinti iki 200 tūkstančių. Esant tokiai kainai į Marsą būtų galima siųsti dideles žmonių grupes.


Paskelbimo data: 2017-07-14 08:10

Kaip Kinija investicijomis pavergė pusę Afrikos

Dešimtis milijardų eurų Kinijos vyriausybė skiria Pekinui strategiškai svarbioms šalims. Strategiškai svarbių valstybių sąrašas apima nemažai Afrikos kontinento šalių.

 

Savo publikacijoje Prancūzijos leidiniui „Le Monde“ apžvalgininkas Sebastijanas Le Belzik (Sebastien Le Belzic) rašo, kad nuo 2000 metų Kinijos bankai ir įmonės skyrė 77 mlrd. eurų padėti šalims, turinčioms strateginę reikšmę Kinijai. Neseniai Kinijos televizijos žiūrovams buvo rodomas naujas dokumentinis filmas, pavadinimu „Mano traukinys, mano istorija“, kuris yra odė Pekino investicijoms į Afrikos šalis.

Paskelbimo data: 2017-07-13 08:58

Kuo dabartinės mobiliųjų prietaisų baterijos skiriasi nuo ankstesnių kartų baterijų

Šiuolaikiniai išmanieji telefonai nuo Nokia 3310 tipo mobiliųjų telefonų skiriasi ne tik techninėmis specifikacijomis, bet ir baterijų tipais, tačiau daugelis įmantrių mobiliųjų prietaisų savininkų iki šiol juos pakraudami vadovaujasi žinomos „plytos“ epochai aktualiais patarimais. Daugiau informacijos apie tai, kuo šiuolaikinių išmaniųjų telefonų baterijos skiriasi nuo ankstesnių kartų baterijų, pateikia portalo „Market Leader“ žurnalistai.

Paskelbimo data: 2017-07-12 18:31

Vokietijoje išleista 0 eurų nominalo kupiūra

Kaip pažymima portale „Market Leader“, Vokietijoje pasirodžiusi nauja neįprasta eurų nominalo kupiūra nėra atsiskaitymo priemonė, tačiau ji yra tikra. Jos išleidimui pritarė Europos Centrinis bankas ir atspausdintas banknotas visiškai atitinka technologijas: popieriaus, vandens ženklų, kitų apsaugos ženklų - viskas, kaip ir kitų nominalų kupiūrose.

 

Paskelbimo data: 2017-07-07 08:27

Tendencijos analizė FOREX indikatorių pagalba

Indikatoriai yra puiki tendencijos analizės priemonė, sako ekspertai. Jie iki minimumo sumažina pačią susidariusios padėties vertinimo procedūrą ir sumažina klaidingo sprendimo priėmimo tikimybę. Todėl prekeivis gali tikėtis gauti daugiau finansinės naudos, esant toms pačioms prekybos sąlygoms. Tačiau, nusprendus nustatyti indikatorių savo terminale, kiekvienas mūsų susiduria su sudėtingu pasirinkimu, juk jų yra daug daugiau, nei galime įsivaizduoti.

Paskelbimo data: 2017-07-06 07:33

Deividas Rokfeleris - Žmogus, kuris bandė suvienyti pasaulį

Prieš kelias savaites savo 102-ąjį gimtadienį būtų šventęs Deividas Rokfeleris (David Rockefeller) - visame pasaulyje žinomas milijardierius, įgijęs daugelio žmonių pripažinimą ir meilę dėl savo labdaringos veiklos. Tačiau šių metų kovo mėnesį visus sukrėtė liūdna žinia - Deividas Rokfeleris mirė miegodamas savo dvare Pokantiko-Hils, Niujorko priemiestyje. Jis buvo vyriausias Džono Rokfelerio (John Rockefeller) - pirmojo istorijoje dolerinio milijardieriaus, naftos magnato, anūkas.

Paskelbimo data: 2017-06-30 09:33

Paskelbtas pačių populiariausių pasaulio automobilių reitingas

Konsultacinė firma focus2move paskelbė 1-ojo 2017 metų ketvirčio automobilių pardavimo visame pasaulyje statistinius duomenis.

Paskelbimo data: 2017-06-27 07:50

Ar moderniam biurui reikalingas ping-pongo stalas, hamakai, sauna?

Naujų IT kompanijų tarpe populiarėja idėjos derinti darbą ir laisvalaikį - biuruose statomi ping-pongo stalai, hamakai ir net įrengiamos saunos.Išsamiau apie tai, ar galima suderinti darbą ir laisvalaikį bandė išsiaiškinti portalo „Market Leader“ žurnalistai.

Paskelbimo data: 2017-06-23 09:14

5 idėjos, kurios iš esmės pakeis vairuotojų gyvenimą

BBC radijo stoties reporteris Deividas Gibsonas (David Gibson) pasakoja apie išradimus ir naujas koncepcijas, kurios gali pakeisti miesto transporto infrastruktūrą: tarpusavyje informacija besikeičiantys automobiliai, keliai nepastebimai pakraunantys jūsų elektromobilius ir dar daugiau. Apie tai praneša portalas „Market Leader“.

Paskelbimo data: 2017-06-21 09:58

Bitkoino kursas vėl smunka

Gegužės 25 dieną į Bitkoino (bitcoin) kriptovaliutą iš viso buvo investuota  45 milijardai dolerių, o jau po dviejų dienų - tik 31 mlrd. Kaip sako rinkos analitikai, kai bet kuris instrumentas praranda 14 mlrd. dolerių vos per dvi dienas, o dar kai tai sudaro beveik trečdalį kapitalizacijos, stambaus kotiruočių nuosmukio išvengti neįmanoma.

Paskelbimo data: 2017-06-20 08:59