Portalas investuotojams Market Leadernaujienos, analitika, prognozės

Penktadienis, liepos 21, 11:51 (GMT +02:00)
MT-ECN.Tarpbankiniai spredai nuo 0 punktų, maža komisija. ECN prekyba žinomame terminale!

Aktualijos investuotojams

Sorosas: Europos Sąjungai gresia SSRS likimas. Ekspertų ir socialinių tinklų nuomonė

Sorosas: Europos Sąjungai gresia SSRS likimas. Ekspertų ir socialinių tinklų nuomonė

Kaip tik nebuvo vadinamas Džordžas Sorosas (George Soros) - ir piktuoju genijum, ir aferistu, tačiau, atmetus emocijas, 82 metų finansininko prognozių ir nuomonės niekas nedrįsta ignoruoti. Tik kiekvienas, remdamasis Soroso prognozėmis, yra laisvas daryti savas išvadas: vieni - tiesmukas, kiti - priešingas...

Ką reiškia niūros Soroso pranašystės  Europos Sąjungos atžvilgiu ir kaip į jas reaguoja ekspertų bendruomenė, nagrinėjo portalo „Market Leader“ analitikai.


Soroso pranašystės, jų priežastys ir padariniai
 

Džordžas Sorosas ne tik pesimistiškai nusiteikęs Europos Sąjungos ateities atžvilgiu, jis pranašauja neišvengiamą jos žlugimą. Ir ne tik pranašauja, jis lygina ją su Sovietų Sąjunga. Finansininko nuomone taip atsitiks dėl klaidingos Europos Sąjungos ekonominės politikos. „Aš esu nepaprastai susirūpinęs, kad euras gali sugriauti Europos Sąjungą. Egzistuoja reali grėsmė - ta, kad siūlomas euro zonos finansinių sunkumų sprendimas sukuria gilią politinę problemą“, sako Sorosas.

Pagrindinė centrinės ES valstybės, Vokietijos, klaida yra kietos ekonomikos kursas ir Europos ekonomikų unifikavimas. Toks kursas, kaip ir visi bandymai bet kokia kaina išsaugoti bendrą Europos valiutą, Soroso nuomone, tik dar labiau aštrina  Europos Sąjungos politines ir socialines problemas (pavyzdžiui, stiprina Europos parlamentų dešiniąsias jėgas). Būtent šios, o ne finansinės-ekonominės problemos, grasina sunaikinti ES. Be to, Sorosas atkreipia dėmesį, kad Vokietija paradoksaliu būdu tik minimaliai prisidės prie bendros valiutos išsaugojimo. Bendra Soroso diagnozė Europos Sąjungai tokia: jei nebus „pakeistas integracijos modelis“, ES lyderių bandymai priversti tokias įvairias šalis ir tautas gyventi pagal vieningus ekonomikos dėsnius, pavers ją „nelaiminga santuoka“, kuri pasmerkta žlugti.

Europos Sąjungos vadovai nuo 2013 metų pradžios bando suderinti šešerių metų biudžetą. Pirmieji bandymai, kurių buvo imtasi dar 2012 metų lapkritį, buvo nesėkmingi, dar kartą atkreipiant dėmesį į Vokietijos ir Didžiosios Britanijos prieštaravimus, iš vienos pusės, ir „pietryčių“ europiečių, iš kitos. Vokiečiai ir britai reikalavo Europos Komisijos reikalavimų sumažinimo. Pats ryškiausias, nors laiko atžvilgiu jau tolimas šių derybų rezultatas buvo britų premjero Deivido Kamerono (David Cameron) sausio mėnesio pareiškimas, kuriame jis neigiamai atsiliepė apie politinį Europos susivienijimą ir patikino, kad Londonas nedalyvaus ES valiutinių ryšių gilinime. Dar daugiau, Kameronas pažadėjo savo rinkėjams surengti referendumą dėl Didžiosios Britanijos narystės Europos Sąjungoje: ar verta likti byrančioje vienybėje.

Šis pareiškimas daugiau nei atitinkantis Soroso prognozes. Ar verta jį traktuoti kaip pakankamą finansininko teisumo įrodymą?


Pažymėtina, kad socialinių tinklų auditorija komentaruose dėl padėties Europos Sąjungoje pasidalino į tris stovyklas.


- Vieni tvirtina, kad tarp Kamerono pareiškimo ir Soroso prognozių yra tiesioginis konspirologinio pobūdžio ryšys. Paprastai kalbant, tai amerikiečių finansininkas ir Britanijos ministras pirmininkas, kritikuodami Europos Sąjungą, siekia vieno neaiškaus tikslo. Prielaidų apie tai, koks tai gali būti tikslas, yra daug - priklausomai nuo komentavusiųjų ideologinių stereotipų; tačiau šios stovyklos atstovai sutaria, kad žlugimo grėsmė tik imituojama.

- Kiti taip pat susieja Britanijos ministro pirmininko ir amerikiečių finansininko pasisakymus. Tačiau, jų nuomone, šis ryšys - natūralus, o ne sutartinis  ir sąlygotas objektyvios tikrovės: Europos Sąjungai iš tikrųjų gresia žlugimas. Nenuostabu, kad Sorosas ir Kameronas, turėdami pakankamai informacijos, padarė vienodas išvadas.

- Galiausiai, trečioji stovykla - tai tie, kurie mano, kad ir Sorosas, ir Kameronas siekia savų, visiškai tarpusavyje nesusijusių, tikslų. Kameronas veikia vedinas priešrinkiminės logikos, flirtuodamas su savo elektoratu. Sorosas užsiima jam įprastu žaidimu finansų rinkose. Žinodamas, kad kiekvienas jo pareiškimas iššaukia šių rinkų reakciją, jis jau seniai naudoja šiuos pareiškimus kaip priemonę situacijai įtakoti, o ne ją apibūdinti. Atitinkamai ir kalbėti apie Europos Sąjungos subyrėjimą nėra pagrindo - juk apie jį kalbama jau pakankamai seniai, o ES neskuba subyrėti.
 

Ekspertų nuomonė: ko siekia Sorosas ir ar galima juo tikėti?
 

Ekspertai pagal Soroso prognozes nepataria daryti kokių nors vienašališkų išvadų, net atsižvelgiant į Deivido Kamerono pareiškimus. Tam yra kelios priežastys:

1) Džordžas Sorosas ir Europos valiutai, ir pačiai Europos Sąjungai sunkią mirtį su po to sekančia katastrofa pranašauja jau, toli gražu, ne pirmą kartą:


- 2009 metų vasarį Sorosas interviu Austrijos laikraščiui Der Standart pareiškė, kad euras, greičiausiai, negalės išgyventi krizės, jeigu ES bankai neatsikratys „toksiškų“ JAV aktyvų. Finansininkas tiesiogiai pavadino eurą „politinio Europos Sąjungos vientisumo grėsme“, kurios žlugimas, pabrėžė Sorosas, bus pražūtingas visai pasaulio finansų sistemai. Iškart po šio pareiškimo euro kursas dolerio atžvilgiu nukrito daugiau, negu vienu procentu;

- 2012 metų sausį milijardierius pareiškė, kad Vokietija, vadovaudama Europos Sąjungai, didina įtampą tarp ES narių-valstybių. Sorosas pavadino tai pagrindiniu taupymo politikos efektu ir  atkreipė dėmesį į tai, kad Vokietijos politikos keliamas suirzimas gali būti stipresnis už samprotavimus, išlaikančius vieningą Europą.

Nepaisant šių pranašysčių, nei euro zona, nei Europos Sąjunga, kaip visuma, nesuiro ir nepakeitė savo struktūros, o tai, švelniai tariant, rodo ne šimtaprocentinę Soroso prognozių kokybę.

2) 2013 metų sausį Pasaulio ekonomikos forume Sorosas sakė: aštri sukrėtimų fazė jau baigėsi, euras augs, nes kitos šalys stengiasi devalvuoti savo valiutas. Šis pareiškimas šiek tiek prieštarauja pranašystei ir, beje,  tarp jų praėjo ne tiek daug laiko, kad kažkas galėtų rimtai pasikeisti. Tai iškalbingai liudija apie Soroso pareiškimų santykinį objektyvumą ir pagrįstumą. Tiesą sakant, ekspertai pažymi, kad Sorosas niekada neformulavo savo prognozių vienareikšmiškai. Jis nuolat kalba apie neigiamų procesų ES ir euro zonoje tikimybę (nors ir didelę). O tokios tikimybės buvimą sunku užginčyti.

3) Deividas Kameronas dabar tikrai yra priešrinkiminiame būvyje, ir, be abejo, kalba pirmoje eilėje tai, ką nori išgirsti jo rinkėjai. Tačiau ekspertai ypač pabrėžia tai, kad visai neseniai Škotijos žiniasklaidoje buvo išspausdintas Britanijos premjero straipsnis, kuriame jis ragina Škotiją neatskirti nuo Didžiosios Britanijos (kaip žinoma, tai gali įvykti jau 2014 metais). Ekspertai gi įsitikinę, kad Didžiosios Britanijos išėjimas iš Europos Sąjungos smarkiai paaštrintų separatistines tendencijas pačioje Didžiojoje Britanijoje. Todėl Kameronas, nepaisant savo pareiškimų, yra suinteresuotas tuo, kad Didžioji Britanija išliktų Europos Sąjungoje. Ir vėl negali būti nepastebėta, kad Britanijos premjero pareiškimas - tai net nėra ketinimų pareiškimas, o tik Didžiosios Britanijos galimos reakcijos išraiška į spėjamų įvykių vystymąsi.

Taigi, ekspertų nuomone, Soroso prognozių nereiktų priimti, kaip vienareikšmio liudijimo arba neišvengiamo Europos Sąjungos žlugimo įrodymo. Tai liudija ir sąmoningas palyginimas su SSRS, kurios žlugimas buvo sąlygotas  priežasčių visumos, tarp kurių ekonominės klaidos nevaidino svarbaus vaidmens. Nepaisant to, ekspertai pažymi, kad Soroso pastabos apie politinių problemų reikšmę ir abejotiną „taupymo“ kursą, vertos dėmesio.
 

Ekspertai apie euro kurso ateitį
 

Bloko lyderiai patvirtino naująjį septynerių metų Europos Sąjungos biudžetą iki 2020 metų, tačiau jis liko be investicijų „ekonomikos augimui ir užimtumui skatinti“ padidinimo. Finansinio plano išlaidų dalis, kaip tikimasi,  bus sumažinta 3%, daugiausia administracinių išlaidų sumažinimo sąskaita, o taip pat dėl papildomų „inovacinių“ programų.

Pagrindiniai ir labiausiai ginčytini bendro europinio biudžeto straipsniai - subsidijos žemės ūkiui ir pagalba Rytų Europos šalims - išliko beveik nepakitę, beje, Europos prekių konkurencingumu žada rūpintis ECB prezidentas Mario Dragi (Mario Draghi).

 

Paskelbimo data: 2013-02-22 11:36 Tekstas: Masterforex-V Akademija
Įterpti į BLOG'ą

Kiek kainuoja nuskristi į Marsą?

Verslininkas, SpaceX ir Tesla kūrėjas Ilonas Maskas (Elon Musk) mano, kad yra būtina įsisavinti naujas technologijas, kad būtų galima ženkliai sumažinti žmogaus skrydžio į Marsą išlaidas. Dabar vieno asmens nusiuntimas į „Raudonąją planetą“ kainuotų 10 mlrd. dolerių - tai yra labai didelė suma, bet yra visai įmanoma ją sumažinti iki 200 tūkstančių. Esant tokiai kainai į Marsą būtų galima siųsti dideles žmonių grupes.


Paskelbimo data: 2017-07-14 08:10

Kaip Kinija investicijomis pavergė pusę Afrikos

Dešimtis milijardų eurų Kinijos vyriausybė skiria Pekinui strategiškai svarbioms šalims. Strategiškai svarbių valstybių sąrašas apima nemažai Afrikos kontinento šalių.

 

Savo publikacijoje Prancūzijos leidiniui „Le Monde“ apžvalgininkas Sebastijanas Le Belzik (Sebastien Le Belzic) rašo, kad nuo 2000 metų Kinijos bankai ir įmonės skyrė 77 mlrd. eurų padėti šalims, turinčioms strateginę reikšmę Kinijai. Neseniai Kinijos televizijos žiūrovams buvo rodomas naujas dokumentinis filmas, pavadinimu „Mano traukinys, mano istorija“, kuris yra odė Pekino investicijoms į Afrikos šalis.

Paskelbimo data: 2017-07-13 08:58

Kuo dabartinės mobiliųjų prietaisų baterijos skiriasi nuo ankstesnių kartų baterijų

Šiuolaikiniai išmanieji telefonai nuo Nokia 3310 tipo mobiliųjų telefonų skiriasi ne tik techninėmis specifikacijomis, bet ir baterijų tipais, tačiau daugelis įmantrių mobiliųjų prietaisų savininkų iki šiol juos pakraudami vadovaujasi žinomos „plytos“ epochai aktualiais patarimais. Daugiau informacijos apie tai, kuo šiuolaikinių išmaniųjų telefonų baterijos skiriasi nuo ankstesnių kartų baterijų, pateikia portalo „Market Leader“ žurnalistai.

Paskelbimo data: 2017-07-12 18:31

Vokietijoje išleista 0 eurų nominalo kupiūra

Kaip pažymima portale „Market Leader“, Vokietijoje pasirodžiusi nauja neįprasta eurų nominalo kupiūra nėra atsiskaitymo priemonė, tačiau ji yra tikra. Jos išleidimui pritarė Europos Centrinis bankas ir atspausdintas banknotas visiškai atitinka technologijas: popieriaus, vandens ženklų, kitų apsaugos ženklų - viskas, kaip ir kitų nominalų kupiūrose.

 

Paskelbimo data: 2017-07-07 08:27

Tendencijos analizė FOREX indikatorių pagalba

Indikatoriai yra puiki tendencijos analizės priemonė, sako ekspertai. Jie iki minimumo sumažina pačią susidariusios padėties vertinimo procedūrą ir sumažina klaidingo sprendimo priėmimo tikimybę. Todėl prekeivis gali tikėtis gauti daugiau finansinės naudos, esant toms pačioms prekybos sąlygoms. Tačiau, nusprendus nustatyti indikatorių savo terminale, kiekvienas mūsų susiduria su sudėtingu pasirinkimu, juk jų yra daug daugiau, nei galime įsivaizduoti.

Paskelbimo data: 2017-07-06 07:33

Deividas Rokfeleris - Žmogus, kuris bandė suvienyti pasaulį

Prieš kelias savaites savo 102-ąjį gimtadienį būtų šventęs Deividas Rokfeleris (David Rockefeller) - visame pasaulyje žinomas milijardierius, įgijęs daugelio žmonių pripažinimą ir meilę dėl savo labdaringos veiklos. Tačiau šių metų kovo mėnesį visus sukrėtė liūdna žinia - Deividas Rokfeleris mirė miegodamas savo dvare Pokantiko-Hils, Niujorko priemiestyje. Jis buvo vyriausias Džono Rokfelerio (John Rockefeller) - pirmojo istorijoje dolerinio milijardieriaus, naftos magnato, anūkas.

Paskelbimo data: 2017-06-30 09:33

Paskelbtas pačių populiariausių pasaulio automobilių reitingas

Konsultacinė firma focus2move paskelbė 1-ojo 2017 metų ketvirčio automobilių pardavimo visame pasaulyje statistinius duomenis.

Paskelbimo data: 2017-06-27 07:50

Ar moderniam biurui reikalingas ping-pongo stalas, hamakai, sauna?

Naujų IT kompanijų tarpe populiarėja idėjos derinti darbą ir laisvalaikį - biuruose statomi ping-pongo stalai, hamakai ir net įrengiamos saunos.Išsamiau apie tai, ar galima suderinti darbą ir laisvalaikį bandė išsiaiškinti portalo „Market Leader“ žurnalistai.

Paskelbimo data: 2017-06-23 09:14

5 idėjos, kurios iš esmės pakeis vairuotojų gyvenimą

BBC radijo stoties reporteris Deividas Gibsonas (David Gibson) pasakoja apie išradimus ir naujas koncepcijas, kurios gali pakeisti miesto transporto infrastruktūrą: tarpusavyje informacija besikeičiantys automobiliai, keliai nepastebimai pakraunantys jūsų elektromobilius ir dar daugiau. Apie tai praneša portalas „Market Leader“.

Paskelbimo data: 2017-06-21 09:58

Bitkoino kursas vėl smunka

Gegužės 25 dieną į Bitkoino (bitcoin) kriptovaliutą iš viso buvo investuota  45 milijardai dolerių, o jau po dviejų dienų - tik 31 mlrd. Kaip sako rinkos analitikai, kai bet kuris instrumentas praranda 14 mlrd. dolerių vos per dvi dienas, o dar kai tai sudaro beveik trečdalį kapitalizacijos, stambaus kotiruočių nuosmukio išvengti neįmanoma.

Paskelbimo data: 2017-06-20 08:59