Portalas investuotojams Market Leadernaujienos, analitika, prognozės

Pirmadienis, birželio 27, 17:37 (GMT +02:00)




Aktualijos investuotojams

JAV ekonomika recesijos neišvengs

JAV ekonomika recesijos neišvengs

Dabar visi nerimauja dėl to, kad Amerikos ekonomika stovi ant paties „fiskalinio skardžio“ krašto, ketindama kristi į recesijos gelmę 2013 metų pradžioje. Tačiau realybė gali būti dar liūdnesnė. Tiesą sakant, tai yra toli gražu ne vienintelė ekonominė problema, su kuria 2013 metais gali susidurti JAV.

Dabar be „fiskalinio skardžio“ egzistuoja dar visa eilė tarptautinių problemų, kurios gali sukelti recesiją Amerikos ekonomikoje.

Japonija

Gruodį šioje šalyje vyko eiliniai rinkimai. Be to, jos dabartinė išorinė skola sudaro 230% BVP ir šis rodiklis kasmet padidėja 10%. Vyriausybė nusprendė 2014 metais padidinti pardavimų mokestį, o tai gali sukelti recesijos procesus ekonomikoje ir paspartinti išorinės skolos augimą. Jeigu po rinkimų bus sudaryta silpna koalicinė vyriausybė, rinka gali supanikuoti ir taip sukelti defoltą.

Faktas tas, kad dar nė viena šalis negalėjo išgyventi didesnio nei 250% išorinės skolos santykio su BVP, nepaskelbusi defolto. Tik Didžiajai Britanijai pavyko tai padaryti du kartus - 1815 ir 1945 metais. Bet tuomet buvo visai kitokia situacija.

Europa

Euro zonos krizė ir toliau gilėja. Investuotojai tik pradeda suprasti, kad dėl neapgalvotos politikos, nukreiptos prieš pasiturinčius piliečius, Prancūzija faktiškai pastatė save į vieną eilę su Italija ir Ispanija, jeigu ne dar žemiau.

Krizė euro zonoje išsprendžiama, bet tam silpnosios narės turi palikti valiutinę sąjungą, o tai absoliučiai nepriimtina Europos politiniam elitui. Todėl viskas gali baigtis dar rimtesne krize, stambiu defoltu, Europos bankų sistemos žlugimu ir dar gilesne recesija.

BRIK šalys (Brazilija, Rusija, Indija, Kinija)

Visos keturios BRIK ekonomikos, turbūt, artėja prie ekonominio augimo aklavietės. Kai užsienio investuotojai užmėtė jas investicijomis, kaip konfeti, šių šalių valdžios institucijos ne visus pinigus panaudojo pagal paskirtį, o prisikamšė savo kišenes.

Kinijos problemos paslėptos jos bankų sistemoje. Indijai ir Brazilijai reikia vyriausybės, kuri neužsiimtų biudžeto švaistymu. Kalbant apie Rusiją, tai jos kariuomenė ir gynybos pramonė iščiulpia iš biudžeto visas iš naftos pardavimo gautas lėšas. Galiausiai, Rusijos politinis elitas iššvaistys visus užsienio kreditus, kuriuos per kvailumą Rusijai suteikė vakarų kreditoriai.

Krizės šiose šalyse gilės 2013 metais. Tam tikru momentu BRIK šalyse įvyks ekonomikos žlugimas, kuris pakirs visą pasaulinę ekonomiką.

Iranas, Izraelis ir Artimieji Rytai

Arba 2013 metais Iranas sukurs branduolinį ginklą, arba Izraelis pradės karą, kad sustabdytų šiuos bandymus. Bet kuriuo atveju, tokia įvykių eiga ne pasaulio ekonomikos naudai. Klausimas tik, kaip stipriai tai gali pakenkti ir taip jau nestabiliai pasaulio ekonominei situacijai.

JAV ekonomika: 2013 metų prognozė

Kalbant apie „fiskalinį skardį“, pagrindinė problema yra ta, kad politikos pokyčiai daugiausia susiję su mokesčių didinimu, o tai savaime gali sukelti ekonomikos recesiją. Tačiau tolimesnėje perspektyvoje tokios priemonės ekonomikai galėtų padėti.

Kadangi JAV nėra bankų sistemos krizės, ankstyvoji recesija bus pakankamai trumpa ir negili, o JAV galės iš jos išeiti kartu išspręsdama valstybės skolos ir biudžeto deficito problemas.

Taigi, iš esmės, JAV turėtų pritarti šiai „problemai“ ir tikėtis, kad Amerikos politikams nepavyks jos išspręsti laiku. „Fiskalinis skardis“ gali išspręsti biudžeto deficito problemą 77%.

Jeigu vis dėlto politikai susitars ir padidins mokesčius turtingiems Amerikos piliečiams, kartu palikdami biudžeto deficitą be pakitimų, tuomet trumpalaikės Amerikos ekonomikos perspektyvos bus visai nedžiugios.

Per pastaruosius kelerius metus Amerikos ekonomikos augimas buvo stabdomas politikų iš Vašingtono inicijuojamais reguliuojančiais teisės aktais. Yra didelė tikimybė, kad artimiausiais mėnesiais jų bus pasiūlyta ir patvirtinta dar daugiau. Tuo labiau, kad daugelio įstatymų nagrinėjimas buvo atidėtas dėl prezidento rinkimų.

Todėl reikėtų pažymėti, kad 2013 metais JAV ekonomika nedemonstruos pagyvėjimo ir įspūdingo augimo, kiek pinigų Benas Bernankė beprispausdintų. Tokiu būdu jis tik padidintų infliaciją. Kartu su biudžeto deficitu tai sukeltų kapitalo nutekėjimą iš JAV į Amerikos kreditorių šalis, įskaitant Kiniją ir Japoniją.

Bet kokiu atveju recesija šmėkščios horizonte ilgalaikėje perspektyvoje. Atsižvelgiant į tai, kad dabartinių vyriausybių politiniai ir ekonominiai sprendimai visame pasaulyje neišsiskiria išmintingumu, JAV ekonomikai būtų geriau į recesiją įeiti kuo greičiau, o po to anksčiau iš jos išeiti, vietoj to, kad tai, kas neišvengiama, būtų atidėta iki 2014 metų ar dar vėlesnio laiko, kai problema taps rimtesnė.

Negana to, dabartinės politikos sąlygomis investicijų į finansinius instrumentus absurdiškumo lygis kasmet tik didėja. Todėl atidėta recesija gali sukelti eilinę finansų krizę, o tai jau visai nejuokinga.

Apibendrinant galima pasakyti, kad 2013 metai Amerikos ekonomikai bus sunkūs. Todėl auksas ir fondų rinkos stabiliai besivystančių ekonomikų atžvilgiu - yra geriausias variantas investicijoms dabartiniu nestabilumo laikotarpiu.

Paskelbimo data: 2012-12-18 11:11 Tekstas: Martinas Hatčinsonas (Martin Hutchinson),

Kodėl faktiniai automobilių kuro suvartojimo rodikliai viršija deklaruojamus duomenis

Leidinio Westdeutsche Allgemeine Zeitung informacijos duomenimis, naujų automobilių Europos šalyse kuro sąnaudos vidutiniškai 42 procentais viršija gamintojų deklaruojamus rodiklius.  Todėl vidutinis automobilių savininkų permokos dydis sudaro apie 400 JAV dolerių per metus. Tokius duomenis gavo Tarptautinė ekologiškai švaraus transporto taryba (ICCT).

Paskelbimo data: 2017-12-05 08:01

Tokijo automobilių salonas pradžiugino automobilių mėgėjus naujovėmis

Tokijo automobilių salone Japonijos gamintojai tradiciškai pristato naujoves, kurios išsiskiria kiek neįprastu dizainu. Šiemet automobilių gamintojai taip pat pristatė eilę gana perspektyvių, bet iš pirmo žvilgsnio neįprastų automobilių modelių. Kiekvienas naujas produktas pritrauks ne tik automobilių rinkos ekspertų, bet ir automėgėjų dėmesį.

Paskelbimo data: 2017-11-16 08:48

Mokslininkai nukėlė pasaulio pabaigą į 2100 metus

Mokslininkas priminė, kad per pastaruosius 540 milijonų mūsų planetos istorijos metų buvo 5 masinio gyvų būtybių išmirimo bangos - ir visos jos buvo lydimos anglies cirkuliacijos ciklo gamtoje pokyčių.

Paskelbimo data: 2017-10-16 07:50

Baltarusija atsisako sąjungos su Rusija pasaulinėje kalio trąšų rinkoje

Minske manoma, kad jie sugebės savarankiškai kontroliuoti didelę dalį pasaulinės kalio trąšų rinkos. Šioje srityje Baltarusija nusprendė atsisakyti bet kokio bendradarbiavimo su Rusija. Tai praneša verslo žmonių portalo „Market Leader“ žurnalistai su nuoroda į „Novoje vremia".

Paskelbimo data: 2017-10-11 07:47

Kaip praktiškai realizuoti „brexit'ą“

Pasak Didžiosios Britanijos finansų ministro Filipo Hamondo (Philip Hammond), pereinamasis laikotarpis po JK pasitraukimo iš ES turi būti baigtas iki 2022 metų, iki kitų šalies visuotinių parlamento rinkimų. Jis mano, kad santykiai su Europos Sąjunga trejų metų laikotarpiu po „brexit'o“ gali būti panašūs į dabartinius, o būtent Jungtinė Karalystė dalyvaus muitų sąjungoje ir išlaikys prieigą prie bendrosios rinkos.

Paskelbimo data: 2017-09-22 07:50

Saulė ir vėjas labai greitai padarys anglies gavybą nepelninga

Labai greitai anglies šachtos taps nerentabilios, o angliakasių profesija pasiners į užmarštį. Šią prognozę pateikė verslo naujienų agentūra Bloomberg.

 

Anglies gavybos duobkasiu taps alternatyvi, arba „žalioji“, energetika, naudojanti saulės ir vėjo energiją. Jau po 3-4 metų saulės ir vėjo energijos kaina susilygins su energijos generacija iš anglies, o po 20-25 metų anglies naudojimas energijos gamybai smuks 87 procentais.

Paskelbimo data: 2017-08-26 19:39

„Išmanieji“ GOOGLE akiniai grįžta!

Patobulinta išmaniųjų GOOGLE akinių versija vadinama Glass Enterprise Edition greit pasirodys prekyboje, pranešė BBC su nuoroda į naujienų tinklapį Medium.

Paskelbimo data: 2017-08-22 15:18

Kriptovaliutos: kas naudingiau - investuoti ar jas „išgauti“?

Pastarosiomis dienomis vis daugiau žmonių atkreipia dėmesį į vakar dar mažai žinomas kriptovaliutas su jų „vadu“ - bitkoinu (bitcoin, BTC). Daugelis, žinoma, girdėjo apie šią skaitmeninę valiutą, kuri leidžia mokėti už pirkinius, atsiskaityti už paslaugas, investuoti, netgi uždirbti tik iš to, kad turi bitkoinų.

 

Paskelbimo data: 2017-08-01 07:50

Gyvenimas vien iš prekybos - utopija? Nemokamas vebinaras

Prieš pradedamas keliauti Forex prekybos keliu dažnas naujokas turi klaidingą supratimą ir iliuzijų apie tai, kokia iš tikrųjų yra sėkmingo prekeivio valiutomis kasdienybė. Svajojama apie „laisvą“ darbo grafiką, darbo aplinką pagal pasirinkimą, jokių viršininkų, jokio streso, darbo krūvis pagal pageidavimą ir išpildyta bet kuri asmeninė ar artimųjų svajonė. Deja viskas ne taip paprasta.

Paskelbimo data: 2017-07-31 15:59

Holografiniai vaizdo skambučiai išmaniais telefonais tampa realybe

Pirmą kartą žmonijos istorijoje holografinis vaizdo skambutis buvo atliktas šių metų balandžio 3 dieną. Proveržį telekomunikacijų srityje atliko Verizon (JAV) ir Korean Telecom (Pietų Korėja) kompanijų darbuotojai. Holografinis vaizdas į išmaniuosius telefonus buvo perduodamas tarp Pietų Korėjos Seulo ir Amerikos Nju Džersio. Demonstracijos metu holografinis Verizon darbuotojo vaizdas atsidūrė Korean Telecom būstinės monitoriuje.

Paskelbimo data: 2017-07-28 17:55