Portalas investuotojams Market Leadernaujienos, analitika, prognozės

Penktadienis, liepos 21, 11:51 (GMT +02:00)
MT-ECN.Tarpbankiniai spredai nuo 0 punktų, maža komisija. ECN prekyba žinomame terminale!

Aktualijos investuotojams

JAV ekonomika recesijos neišvengs

JAV ekonomika recesijos neišvengs

Dabar visi nerimauja dėl to, kad Amerikos ekonomika stovi ant paties „fiskalinio skardžio“ krašto, ketindama kristi į recesijos gelmę 2013 metų pradžioje. Tačiau realybė gali būti dar liūdnesnė. Tiesą sakant, tai yra toli gražu ne vienintelė ekonominė problema, su kuria 2013 metais gali susidurti JAV.

Dabar be „fiskalinio skardžio“ egzistuoja dar visa eilė tarptautinių problemų, kurios gali sukelti recesiją Amerikos ekonomikoje.

Japonija

Gruodį šioje šalyje vyko eiliniai rinkimai. Be to, jos dabartinė išorinė skola sudaro 230% BVP ir šis rodiklis kasmet padidėja 10%. Vyriausybė nusprendė 2014 metais padidinti pardavimų mokestį, o tai gali sukelti recesijos procesus ekonomikoje ir paspartinti išorinės skolos augimą. Jeigu po rinkimų bus sudaryta silpna koalicinė vyriausybė, rinka gali supanikuoti ir taip sukelti defoltą.

Faktas tas, kad dar nė viena šalis negalėjo išgyventi didesnio nei 250% išorinės skolos santykio su BVP, nepaskelbusi defolto. Tik Didžiajai Britanijai pavyko tai padaryti du kartus - 1815 ir 1945 metais. Bet tuomet buvo visai kitokia situacija.

Europa

Euro zonos krizė ir toliau gilėja. Investuotojai tik pradeda suprasti, kad dėl neapgalvotos politikos, nukreiptos prieš pasiturinčius piliečius, Prancūzija faktiškai pastatė save į vieną eilę su Italija ir Ispanija, jeigu ne dar žemiau.

Krizė euro zonoje išsprendžiama, bet tam silpnosios narės turi palikti valiutinę sąjungą, o tai absoliučiai nepriimtina Europos politiniam elitui. Todėl viskas gali baigtis dar rimtesne krize, stambiu defoltu, Europos bankų sistemos žlugimu ir dar gilesne recesija.

BRIK šalys (Brazilija, Rusija, Indija, Kinija)

Visos keturios BRIK ekonomikos, turbūt, artėja prie ekonominio augimo aklavietės. Kai užsienio investuotojai užmėtė jas investicijomis, kaip konfeti, šių šalių valdžios institucijos ne visus pinigus panaudojo pagal paskirtį, o prisikamšė savo kišenes.

Kinijos problemos paslėptos jos bankų sistemoje. Indijai ir Brazilijai reikia vyriausybės, kuri neužsiimtų biudžeto švaistymu. Kalbant apie Rusiją, tai jos kariuomenė ir gynybos pramonė iščiulpia iš biudžeto visas iš naftos pardavimo gautas lėšas. Galiausiai, Rusijos politinis elitas iššvaistys visus užsienio kreditus, kuriuos per kvailumą Rusijai suteikė vakarų kreditoriai.

Krizės šiose šalyse gilės 2013 metais. Tam tikru momentu BRIK šalyse įvyks ekonomikos žlugimas, kuris pakirs visą pasaulinę ekonomiką.

Iranas, Izraelis ir Artimieji Rytai

Arba 2013 metais Iranas sukurs branduolinį ginklą, arba Izraelis pradės karą, kad sustabdytų šiuos bandymus. Bet kuriuo atveju, tokia įvykių eiga ne pasaulio ekonomikos naudai. Klausimas tik, kaip stipriai tai gali pakenkti ir taip jau nestabiliai pasaulio ekonominei situacijai.

JAV ekonomika: 2013 metų prognozė

Kalbant apie „fiskalinį skardį“, pagrindinė problema yra ta, kad politikos pokyčiai daugiausia susiję su mokesčių didinimu, o tai savaime gali sukelti ekonomikos recesiją. Tačiau tolimesnėje perspektyvoje tokios priemonės ekonomikai galėtų padėti.

Kadangi JAV nėra bankų sistemos krizės, ankstyvoji recesija bus pakankamai trumpa ir negili, o JAV galės iš jos išeiti kartu išspręsdama valstybės skolos ir biudžeto deficito problemas.

Taigi, iš esmės, JAV turėtų pritarti šiai „problemai“ ir tikėtis, kad Amerikos politikams nepavyks jos išspręsti laiku. „Fiskalinis skardis“ gali išspręsti biudžeto deficito problemą 77%.

Jeigu vis dėlto politikai susitars ir padidins mokesčius turtingiems Amerikos piliečiams, kartu palikdami biudžeto deficitą be pakitimų, tuomet trumpalaikės Amerikos ekonomikos perspektyvos bus visai nedžiugios.

Per pastaruosius kelerius metus Amerikos ekonomikos augimas buvo stabdomas politikų iš Vašingtono inicijuojamais reguliuojančiais teisės aktais. Yra didelė tikimybė, kad artimiausiais mėnesiais jų bus pasiūlyta ir patvirtinta dar daugiau. Tuo labiau, kad daugelio įstatymų nagrinėjimas buvo atidėtas dėl prezidento rinkimų.

Todėl reikėtų pažymėti, kad 2013 metais JAV ekonomika nedemonstruos pagyvėjimo ir įspūdingo augimo, kiek pinigų Benas Bernankė beprispausdintų. Tokiu būdu jis tik padidintų infliaciją. Kartu su biudžeto deficitu tai sukeltų kapitalo nutekėjimą iš JAV į Amerikos kreditorių šalis, įskaitant Kiniją ir Japoniją.

Bet kokiu atveju recesija šmėkščios horizonte ilgalaikėje perspektyvoje. Atsižvelgiant į tai, kad dabartinių vyriausybių politiniai ir ekonominiai sprendimai visame pasaulyje neišsiskiria išmintingumu, JAV ekonomikai būtų geriau į recesiją įeiti kuo greičiau, o po to anksčiau iš jos išeiti, vietoj to, kad tai, kas neišvengiama, būtų atidėta iki 2014 metų ar dar vėlesnio laiko, kai problema taps rimtesnė.

Negana to, dabartinės politikos sąlygomis investicijų į finansinius instrumentus absurdiškumo lygis kasmet tik didėja. Todėl atidėta recesija gali sukelti eilinę finansų krizę, o tai jau visai nejuokinga.

Apibendrinant galima pasakyti, kad 2013 metai Amerikos ekonomikai bus sunkūs. Todėl auksas ir fondų rinkos stabiliai besivystančių ekonomikų atžvilgiu - yra geriausias variantas investicijoms dabartiniu nestabilumo laikotarpiu.

Paskelbimo data: 2012-12-18 11:11 Tekstas: Martinas Hatčinsonas (Martin Hutchinson),

Kiek kainuoja nuskristi į Marsą?

Verslininkas, SpaceX ir Tesla kūrėjas Ilonas Maskas (Elon Musk) mano, kad yra būtina įsisavinti naujas technologijas, kad būtų galima ženkliai sumažinti žmogaus skrydžio į Marsą išlaidas. Dabar vieno asmens nusiuntimas į „Raudonąją planetą“ kainuotų 10 mlrd. dolerių - tai yra labai didelė suma, bet yra visai įmanoma ją sumažinti iki 200 tūkstančių. Esant tokiai kainai į Marsą būtų galima siųsti dideles žmonių grupes.


Paskelbimo data: 2017-07-14 08:10

Kaip Kinija investicijomis pavergė pusę Afrikos

Dešimtis milijardų eurų Kinijos vyriausybė skiria Pekinui strategiškai svarbioms šalims. Strategiškai svarbių valstybių sąrašas apima nemažai Afrikos kontinento šalių.

 

Savo publikacijoje Prancūzijos leidiniui „Le Monde“ apžvalgininkas Sebastijanas Le Belzik (Sebastien Le Belzic) rašo, kad nuo 2000 metų Kinijos bankai ir įmonės skyrė 77 mlrd. eurų padėti šalims, turinčioms strateginę reikšmę Kinijai. Neseniai Kinijos televizijos žiūrovams buvo rodomas naujas dokumentinis filmas, pavadinimu „Mano traukinys, mano istorija“, kuris yra odė Pekino investicijoms į Afrikos šalis.

Paskelbimo data: 2017-07-13 08:58

Kuo dabartinės mobiliųjų prietaisų baterijos skiriasi nuo ankstesnių kartų baterijų

Šiuolaikiniai išmanieji telefonai nuo Nokia 3310 tipo mobiliųjų telefonų skiriasi ne tik techninėmis specifikacijomis, bet ir baterijų tipais, tačiau daugelis įmantrių mobiliųjų prietaisų savininkų iki šiol juos pakraudami vadovaujasi žinomos „plytos“ epochai aktualiais patarimais. Daugiau informacijos apie tai, kuo šiuolaikinių išmaniųjų telefonų baterijos skiriasi nuo ankstesnių kartų baterijų, pateikia portalo „Market Leader“ žurnalistai.

Paskelbimo data: 2017-07-12 18:31

Vokietijoje išleista 0 eurų nominalo kupiūra

Kaip pažymima portale „Market Leader“, Vokietijoje pasirodžiusi nauja neįprasta eurų nominalo kupiūra nėra atsiskaitymo priemonė, tačiau ji yra tikra. Jos išleidimui pritarė Europos Centrinis bankas ir atspausdintas banknotas visiškai atitinka technologijas: popieriaus, vandens ženklų, kitų apsaugos ženklų - viskas, kaip ir kitų nominalų kupiūrose.

 

Paskelbimo data: 2017-07-07 08:27

Tendencijos analizė FOREX indikatorių pagalba

Indikatoriai yra puiki tendencijos analizės priemonė, sako ekspertai. Jie iki minimumo sumažina pačią susidariusios padėties vertinimo procedūrą ir sumažina klaidingo sprendimo priėmimo tikimybę. Todėl prekeivis gali tikėtis gauti daugiau finansinės naudos, esant toms pačioms prekybos sąlygoms. Tačiau, nusprendus nustatyti indikatorių savo terminale, kiekvienas mūsų susiduria su sudėtingu pasirinkimu, juk jų yra daug daugiau, nei galime įsivaizduoti.

Paskelbimo data: 2017-07-06 07:33

Deividas Rokfeleris - Žmogus, kuris bandė suvienyti pasaulį

Prieš kelias savaites savo 102-ąjį gimtadienį būtų šventęs Deividas Rokfeleris (David Rockefeller) - visame pasaulyje žinomas milijardierius, įgijęs daugelio žmonių pripažinimą ir meilę dėl savo labdaringos veiklos. Tačiau šių metų kovo mėnesį visus sukrėtė liūdna žinia - Deividas Rokfeleris mirė miegodamas savo dvare Pokantiko-Hils, Niujorko priemiestyje. Jis buvo vyriausias Džono Rokfelerio (John Rockefeller) - pirmojo istorijoje dolerinio milijardieriaus, naftos magnato, anūkas.

Paskelbimo data: 2017-06-30 09:33

Paskelbtas pačių populiariausių pasaulio automobilių reitingas

Konsultacinė firma focus2move paskelbė 1-ojo 2017 metų ketvirčio automobilių pardavimo visame pasaulyje statistinius duomenis.

Paskelbimo data: 2017-06-27 07:50

Ar moderniam biurui reikalingas ping-pongo stalas, hamakai, sauna?

Naujų IT kompanijų tarpe populiarėja idėjos derinti darbą ir laisvalaikį - biuruose statomi ping-pongo stalai, hamakai ir net įrengiamos saunos.Išsamiau apie tai, ar galima suderinti darbą ir laisvalaikį bandė išsiaiškinti portalo „Market Leader“ žurnalistai.

Paskelbimo data: 2017-06-23 09:14

5 idėjos, kurios iš esmės pakeis vairuotojų gyvenimą

BBC radijo stoties reporteris Deividas Gibsonas (David Gibson) pasakoja apie išradimus ir naujas koncepcijas, kurios gali pakeisti miesto transporto infrastruktūrą: tarpusavyje informacija besikeičiantys automobiliai, keliai nepastebimai pakraunantys jūsų elektromobilius ir dar daugiau. Apie tai praneša portalas „Market Leader“.

Paskelbimo data: 2017-06-21 09:58

Bitkoino kursas vėl smunka

Gegužės 25 dieną į Bitkoino (bitcoin) kriptovaliutą iš viso buvo investuota  45 milijardai dolerių, o jau po dviejų dienų - tik 31 mlrd. Kaip sako rinkos analitikai, kai bet kuris instrumentas praranda 14 mlrd. dolerių vos per dvi dienas, o dar kai tai sudaro beveik trečdalį kapitalizacijos, stambaus kotiruočių nuosmukio išvengti neįmanoma.

Paskelbimo data: 2017-06-20 08:59