Portalas investuotojams Market Leadernaujienos, analitika, prognozės

Ketvirtadienis, liepos 27, 07:45 (GMT +02:00)
MT-ECN.Tarpbankiniai spredai nuo 0 punktų, maža komisija. ECN prekyba žinomame terminale!

Aktualijos investuotojams

Kiek letenų turės šuo, jei letena pavadinsime jo uodegą?

Kiek letenų turės šuo, jei letena pavadinsime jo uodegą?

Dženis Dorn, medicinos ir filosofijos mokslų daktarė

“Išmintis prasideda nuo savęs pažinimo...“
Aristotelis

Bobis buvo vienišas prekeivis, todėl jis nusprendė nusipirkti kalbantį paukštį, kuris pagyvintų jo vienatvę. Tačiau tuo momentu jis nežinojo, kas jo laukia. Kai Bobis parsinešė paukštį namo ir bandė  apgyvendinti jį narve, jis ėmė maldauti: „Prašau, neuždaryk manęs narve. Paleisk mane, ir aš tau pasakysiu tris sėkmingos prekybos paslaptis. Aš pažadu! Tik paleisk mane!“
Bobis buvo pavargęs ir prislėgtas. Jis prastai maitinosi, o ir prekyba jam nesisekė jau trečią mėnesį iš eilės. Taigi jis negalėjo atsisakyti paukščio pasiūlymo.

- Ką gi, sutinku! Atskleisk man tas paslaptis ir aš tave paleisiu!
- Bet tu turi klausytis labai atidžiai!
- Gerai.
- Tada klausyk ir įsimink:

  • Nepasiduok, kai tave bando apgauti. Jeigu kažkas atrodo per daug gerai, kad būtų tiesa, tai, ko gero, taip ir yra!
  • Tu turi žinoti savo stipriąsias ir silpnąsias puses, ką tu gali ir ko negali.
  • Visada stenkis daryti gera ir nepamiršk apie tą gerą darbą, kurį šiandien padarei. Gėris sugrįš pas tave ir tu nustebsi, kiek jis bus didesnis.


Bobis nebuvo labai sužavėtas šiomis paslaptimis, ypač paskutiniąja, bet, vis dėlto, jis paleido paukštį.

Paukštis purptelėjo, nutūpė ant medžio, esančio šalia namo, šakos ir tarė:
- Ei, treideri! Žinai, ką? Prieš tai, kai tu mane nusipirkai, parsinešei namo ir norėjai pasodinti į šį apgailėtiną narvą, aš prarijau tikrą ir labai retą brangakmenį. Jei nebūtum manęs paleidęs, aš, tikriausiai, būčiau tau papasakojęs apie tai, bet gal ir ne, nes tuomet tu norėtum mane nužudyti, kad gautum brangakmenį, jį parduoti ir praturtėti.

Bobis įsiuto ir pasigailėjo, kad iš kart paleido paukštį. Jis bandė lipti į medį, norėdamas pagauti paukštį, bet deja, jis buvo tokios prastos formos, kad nukrito ant žemės, neįveikęs net pusės kelio.

Paukštis pažvelgė į jį ir tarė:
- Tu kvailas treideris! Tu girdėjai mane, bet neklausei! Tu padarei būtent tai, ko liepiau tau nedaryti!
Tu patikėjai apgavyste. Kaip tu manai, kokia tikimybė yra, kad paukštis prarytų retą brangakmenį ir po to apie tai tau papasakotų? Tu manai, kad aš toks kvailas, kad jeigu aš jį iš tikrųjų būčiau prarijęs, tai būčiau pradėjęs tau apie tai pasakoti, kad tu mane nužudytum?

Bobis nespėjo net žodžio ištarti, kai paukštis vėl prabilo:
- Tu supratimo neturi ir apie savo sugebėjimus. Pabandei įlipti į medį, norėdamas mane sugauti, bet negalėjai įveikti ir pusės kelio todėl, kad apskritai esi prastos būklės.
Ir, pagaliau, tu pamiršai apie savo gerą darbą, tu netesėjai pažado. Tu paleidai mane, o po to pakeitei savo sprendimą.
Tu susikirtai visais trimis punktais.

Ko galima pasimokyti iš šios istorijos?


Mes skęstame informacijos jūroje. Ir tai ypatingai blogai, todėl, kad šioje jūroje labai daug klaidingos informacijos, dezinformacijos ir informacijos šiukšlių, perkraunančių mūsų jutimo organus kiekvieną dieną.
Treideriui yra ypač svarbu mokėti atskirti grūdus nuo pelų (reikalingą informaciją nuo rinkos triukšmo ir informacijos šiukšlių).
Pasaulyje labai daug apgaulės ir labai daug žmonių, kurie bando jums parduoti tai, kas nėra autentiška arba realu. Pavyzdžiui, daugelis prekybinių signalų pardavimo tarnybų sutelkia savo klientų dėmesį tik į pelningus sandorius. Tarp kitko, apie brangakmenius. Štai, kas neseniai atėjo į mano elektroninio pašto dėžutę:

Kompanija X (neminėsime jos pavadinimo) siūlo 3 investicinius planus nuo ultra-konservatyvaus iki pakankamai agresyvaus. Laukiamas pelnas sudaro 87% ar daugiau ... plius dar vienas sandoris, kuris turėtų atnešti papildomai 38% pelno per kelis ateinančius mėnesius ... 277% 2015 metais...

Ir štai dar vienas:
magijaKompanija Z atskleidė ir patobulino slaptą senovinę prekybos strategiją, kurios pagalba galima uždirbti didelį turtą. Paslapčiai jau 2327 metai ... ir ji tikrai veikia. Su šios strategijos pagalba jie uždarė 10 pelningų sandorių iš 10 su 799,9% bendro pelno. Dabar jie yra pasiruošę pasidalinti su jumis, kaip paslaptis iš praeities gali padėti jums uždirbti didelį turtą ateityje.

Ką-ką? Kaip kas nors gali žinoti, kas įvyks su prekybos pozicija laikotarpiu tarp dabarties ir 2015 metų? 277% pelno 2015 metais? Nejaugi jie turi kažkokį stebuklingą pranašysčių generatorių, kuris suteikia šio pobūdžio informaciją? 2327 metai?! Man labai įdomu, kas būtent uždirba neregėtus turtus šios paslapties pagalba, o kas tuo pat metu praranda savo pinigus?
Kažkokiu būdu šie prekybos guru pamiršo paminėti faktą, kad prekyba – tai pralaimėtų ir laimėtų sandorių derinys.
Jie bando jus suklaidinti, užpildami jūsų elektronines dėžutes pranešimais apie greitą praturtėjimą, a-la, „kaip tapti milijonieriumi per tris mėnesius“. Tačiau mes jau kalbėjome, kad turėtume ignoruoti bet kokias prognozes, pranašavimus ir kitą apgaulę, reikia būti aukščiau viso to. Pasaulyje nėra tokios prekybinės strategijos, kuri būtų „Šventasis Gralis“, leidžiantis jums laimėti visada, duodantis 100% rezultatą.
Abraomas Linkolnas kartą pasakė: „Kiek letenų turės šuo, jei letena pavadinsime jo uodegą? Keturias. Tai, kad mes pavadinome uodegą letena, dar nereiškia, kad taip ir yra“.

Antroji pamoka ta, kad būtina blaiviai įvertinti savo galimybes, gebėjimus ir apribojimus. Prekyboje yra rizika, kurią reikia valdyti. Jūs tai darote per  pozicijos dydžio apribojimą ir apsauginių Stop Loss įsakymų išstatymą. Niekada nebandykite atsikąsti pyrago daugiau, negu galite sukramtyti, atidarydami per didelio dydžio  prekybos pozicijas, lyginant su jūsų depozitu. Jei abejojate, pradėkite nuo mažų, o po to didinkite pozicijos dydį, atsižvelgiant į tai, kad labiau pasitikite savo sprendimo teisingumu. Kai kurie atidaro papildomas pozicijas kainai pramušus techninius lygius.  Kiti didina savo pozicijas ties kainos korekcijomis. Įgykite savą prekybos stilių ir stenkitės mažiau daryti tai, kas neveikia, ir daugiau - tai, kas veikia. Tai labai svarbi prekybos taisyklė. Treideriai, jūs turite visiškai suprasti save ir tai, ką jūs darote. Nereikia bėginėti ir mėtytis iš rinkos į rinką tik todėl, kad jūs jaučiate, kad galite praleisti puikią progą uždirbti arba todėl, kad kažkas „kaip paslaptį“ jums pasakė tai, kad tokia galimybė greit atsiras. Venkite tokio tipo „vertingos ir patikimos informacijos“, kad nesudegtumėte.

Ir pagaliau, išmokite būti užtikrinti savo sprendimuose. Jei jaučiatės nepatogiai, kai atidarote sandorį su tam tikro dydžio lotu, sumažinkite jį. Padėkite kitiems treideriams, jei jie prašo pagalbos ir saugokitės „energetinių plėšrūnų“. Būkite greta sėkmingų treiderių ir kopijuokite jų elgesio modelį. Gerus prekeivius nuo didžiųjų skiria gebėjimas išlaikyti pelną. Kiekvienas gali būti genijus, kai viskas vyksta pagal scenarijų. Tačiau tikrasis didžiųjų prekeivių išbandymas slypi tame, kaip jie elgiasi ir ką jie daro, kai rinka eina prieš juos.

Būkite dėkingi už pelną, kurį gavote iš rinkos ir niekada nepriimkite jo, kaip savaime suprantamo dalyko.
Visada atminkite išmintingo paukščio patarimus ir visada jų laikykitės tol, kol judėsite kelyje į sėkmę.

 

Daugiau Dženis Dorn strapsnių:

Kaip išmokti matyti tai, ką siūlo rinkos, o ne tai, ką mes norime, kad jos pasiūlytų?

 Kiek letenų turės šuo, jei letena pavadinsime jo uodegą?

 Sėkmės paslaptis treidinge - tapti turtingu palaipsniui

Trys brangiausi ir magiškiausi prekiautojų ir investuotojų žodžiai

Treidingas – tai vaikystėje žaistų žaidimų tęsinys

 


Paskelbimo data: 2012-07-16 08:50 Tekstas: Masterforex-V Akademija
Įterpti į BLOG'ą

Trampo politika atima iš JAV pagrindinį vaidmenį vakarų pasaulyje

Ekspertų tarpe dabartinio JAV prezidento Donaldo Trampo politika kelia susirūpinimą. Daugelio apžvalgininkų nuomone, dėl valstybės vadovo politikos JAV gali prarasti savo, kaip Vakarų pasaulio lyderės, pozicijas.

 

CNN televizijos kanalo vedantysis, politologas, ekspertas tarptautinių santykių srityje Faridas Zakarija (Fareed Zakaria) savo „The Washington Post“ publikacijoje rašė, kad pastarieji Donaldo Trampo žingsniai suvienijo Europą taip, kaip to nesugebėjo padaryti net Rusijos prezidentas Putinas. Visiškai tikėtina, kad Vakarų pasaulio dabartinis JAV prezidentas nesužlugdys, tačiau Vašingtonas rizikuoja prarasti savo vadovaujantį vaidmenį.

Paskelbimo data: 2017-07-26 18:42

„Goldman Sachs“ pataria investuotojams vengti rublio

Investicinis bankas „Goldman Sachs“ pataria investuotojams nutraukti procentinių palūkanų (carry trade) žaidimą Rusijos rubliais ir pereiti prie kitų besivystančių šalių valiutų.

 

„Goldman Sachs“ strategų rekomendacijos buvo viešai paskelbtos liepos 18 dienos apžvalgoje. Jie paskelbė apie rublio ir dar kelių besivystančių šalių valiutų augimo potencialo išsekimą.

Paskelbimo data: 2017-07-25 17:26

Kiek kainuoja nuskristi į Marsą?

Verslininkas, SpaceX ir Tesla kūrėjas Ilonas Maskas (Elon Musk) mano, kad yra būtina įsisavinti naujas technologijas, kad būtų galima ženkliai sumažinti žmogaus skrydžio į Marsą išlaidas. Dabar vieno asmens nusiuntimas į „Raudonąją planetą“ kainuotų 10 mlrd. dolerių - tai yra labai didelė suma, bet yra visai įmanoma ją sumažinti iki 200 tūkstančių. Esant tokiai kainai į Marsą būtų galima siųsti dideles žmonių grupes.


Paskelbimo data: 2017-07-14 08:10

Kaip Kinija investicijomis pavergė pusę Afrikos

Dešimtis milijardų eurų Kinijos vyriausybė skiria Pekinui strategiškai svarbioms šalims. Strategiškai svarbių valstybių sąrašas apima nemažai Afrikos kontinento šalių.

 

Savo publikacijoje Prancūzijos leidiniui „Le Monde“ apžvalgininkas Sebastijanas Le Belzik (Sebastien Le Belzic) rašo, kad nuo 2000 metų Kinijos bankai ir įmonės skyrė 77 mlrd. eurų padėti šalims, turinčioms strateginę reikšmę Kinijai. Neseniai Kinijos televizijos žiūrovams buvo rodomas naujas dokumentinis filmas, pavadinimu „Mano traukinys, mano istorija“, kuris yra odė Pekino investicijoms į Afrikos šalis.

Paskelbimo data: 2017-07-13 08:58

Kuo dabartinės mobiliųjų prietaisų baterijos skiriasi nuo ankstesnių kartų baterijų

Šiuolaikiniai išmanieji telefonai nuo Nokia 3310 tipo mobiliųjų telefonų skiriasi ne tik techninėmis specifikacijomis, bet ir baterijų tipais, tačiau daugelis įmantrių mobiliųjų prietaisų savininkų iki šiol juos pakraudami vadovaujasi žinomos „plytos“ epochai aktualiais patarimais. Daugiau informacijos apie tai, kuo šiuolaikinių išmaniųjų telefonų baterijos skiriasi nuo ankstesnių kartų baterijų, pateikia portalo „Market Leader“ žurnalistai.

Paskelbimo data: 2017-07-12 18:31

Vokietijoje išleista 0 eurų nominalo kupiūra

Kaip pažymima portale „Market Leader“, Vokietijoje pasirodžiusi nauja neįprasta eurų nominalo kupiūra nėra atsiskaitymo priemonė, tačiau ji yra tikra. Jos išleidimui pritarė Europos Centrinis bankas ir atspausdintas banknotas visiškai atitinka technologijas: popieriaus, vandens ženklų, kitų apsaugos ženklų - viskas, kaip ir kitų nominalų kupiūrose.

 

Paskelbimo data: 2017-07-07 08:27

Tendencijos analizė FOREX indikatorių pagalba

Indikatoriai yra puiki tendencijos analizės priemonė, sako ekspertai. Jie iki minimumo sumažina pačią susidariusios padėties vertinimo procedūrą ir sumažina klaidingo sprendimo priėmimo tikimybę. Todėl prekeivis gali tikėtis gauti daugiau finansinės naudos, esant toms pačioms prekybos sąlygoms. Tačiau, nusprendus nustatyti indikatorių savo terminale, kiekvienas mūsų susiduria su sudėtingu pasirinkimu, juk jų yra daug daugiau, nei galime įsivaizduoti.

Paskelbimo data: 2017-07-06 07:33

Deividas Rokfeleris - Žmogus, kuris bandė suvienyti pasaulį

Prieš kelias savaites savo 102-ąjį gimtadienį būtų šventęs Deividas Rokfeleris (David Rockefeller) - visame pasaulyje žinomas milijardierius, įgijęs daugelio žmonių pripažinimą ir meilę dėl savo labdaringos veiklos. Tačiau šių metų kovo mėnesį visus sukrėtė liūdna žinia - Deividas Rokfeleris mirė miegodamas savo dvare Pokantiko-Hils, Niujorko priemiestyje. Jis buvo vyriausias Džono Rokfelerio (John Rockefeller) - pirmojo istorijoje dolerinio milijardieriaus, naftos magnato, anūkas.

Paskelbimo data: 2017-06-30 09:33

Paskelbtas pačių populiariausių pasaulio automobilių reitingas

Konsultacinė firma focus2move paskelbė 1-ojo 2017 metų ketvirčio automobilių pardavimo visame pasaulyje statistinius duomenis.

Paskelbimo data: 2017-06-27 07:50

Ar moderniam biurui reikalingas ping-pongo stalas, hamakai, sauna?

Naujų IT kompanijų tarpe populiarėja idėjos derinti darbą ir laisvalaikį - biuruose statomi ping-pongo stalai, hamakai ir net įrengiamos saunos.Išsamiau apie tai, ar galima suderinti darbą ir laisvalaikį bandė išsiaiškinti portalo „Market Leader“ žurnalistai.

Paskelbimo data: 2017-06-23 09:14