Portalas investuotojams Market Leadernaujienos, analitika, prognozės

Sekmadienis, gegužės 22, 15:39 (GMT +02:00)
Aktualijos investuotojams

Kiek letenų turės šuo, jei letena pavadinsime jo uodegą?

Kiek letenų turės šuo, jei letena pavadinsime jo uodegą?

Dženis Dorn, medicinos ir filosofijos mokslų daktarė

“Išmintis prasideda nuo savęs pažinimo...“
Aristotelis

Bobis buvo vienišas prekeivis, todėl jis nusprendė nusipirkti kalbantį paukštį, kuris pagyvintų jo vienatvę. Tačiau tuo momentu jis nežinojo, kas jo laukia. Kai Bobis parsinešė paukštį namo ir bandė  apgyvendinti jį narve, jis ėmė maldauti: „Prašau, neuždaryk manęs narve. Paleisk mane, ir aš tau pasakysiu tris sėkmingos prekybos paslaptis. Aš pažadu! Tik paleisk mane!“
Bobis buvo pavargęs ir prislėgtas. Jis prastai maitinosi, o ir prekyba jam nesisekė jau trečią mėnesį iš eilės. Taigi jis negalėjo atsisakyti paukščio pasiūlymo.

- Ką gi, sutinku! Atskleisk man tas paslaptis ir aš tave paleisiu!
- Bet tu turi klausytis labai atidžiai!
- Gerai.
- Tada klausyk ir įsimink:

  • Nepasiduok, kai tave bando apgauti. Jeigu kažkas atrodo per daug gerai, kad būtų tiesa, tai, ko gero, taip ir yra!
  • Tu turi žinoti savo stipriąsias ir silpnąsias puses, ką tu gali ir ko negali.
  • Visada stenkis daryti gera ir nepamiršk apie tą gerą darbą, kurį šiandien padarei. Gėris sugrįš pas tave ir tu nustebsi, kiek jis bus didesnis.


Bobis nebuvo labai sužavėtas šiomis paslaptimis, ypač paskutiniąja, bet, vis dėlto, jis paleido paukštį.

Paukštis purptelėjo, nutūpė ant medžio, esančio šalia namo, šakos ir tarė:
- Ei, treideri! Žinai, ką? Prieš tai, kai tu mane nusipirkai, parsinešei namo ir norėjai pasodinti į šį apgailėtiną narvą, aš prarijau tikrą ir labai retą brangakmenį. Jei nebūtum manęs paleidęs, aš, tikriausiai, būčiau tau papasakojęs apie tai, bet gal ir ne, nes tuomet tu norėtum mane nužudyti, kad gautum brangakmenį, jį parduoti ir praturtėti.

Bobis įsiuto ir pasigailėjo, kad iš kart paleido paukštį. Jis bandė lipti į medį, norėdamas pagauti paukštį, bet deja, jis buvo tokios prastos formos, kad nukrito ant žemės, neįveikęs net pusės kelio.

Paukštis pažvelgė į jį ir tarė:
- Tu kvailas treideris! Tu girdėjai mane, bet neklausei! Tu padarei būtent tai, ko liepiau tau nedaryti!
Tu patikėjai apgavyste. Kaip tu manai, kokia tikimybė yra, kad paukštis prarytų retą brangakmenį ir po to apie tai tau papasakotų? Tu manai, kad aš toks kvailas, kad jeigu aš jį iš tikrųjų būčiau prarijęs, tai būčiau pradėjęs tau apie tai pasakoti, kad tu mane nužudytum?

Bobis nespėjo net žodžio ištarti, kai paukštis vėl prabilo:
- Tu supratimo neturi ir apie savo sugebėjimus. Pabandei įlipti į medį, norėdamas mane sugauti, bet negalėjai įveikti ir pusės kelio todėl, kad apskritai esi prastos būklės.
Ir, pagaliau, tu pamiršai apie savo gerą darbą, tu netesėjai pažado. Tu paleidai mane, o po to pakeitei savo sprendimą.
Tu susikirtai visais trimis punktais.

Ko galima pasimokyti iš šios istorijos?


Mes skęstame informacijos jūroje. Ir tai ypatingai blogai, todėl, kad šioje jūroje labai daug klaidingos informacijos, dezinformacijos ir informacijos šiukšlių, perkraunančių mūsų jutimo organus kiekvieną dieną.
Treideriui yra ypač svarbu mokėti atskirti grūdus nuo pelų (reikalingą informaciją nuo rinkos triukšmo ir informacijos šiukšlių).
Pasaulyje labai daug apgaulės ir labai daug žmonių, kurie bando jums parduoti tai, kas nėra autentiška arba realu. Pavyzdžiui, daugelis prekybinių signalų pardavimo tarnybų sutelkia savo klientų dėmesį tik į pelningus sandorius. Tarp kitko, apie brangakmenius. Štai, kas neseniai atėjo į mano elektroninio pašto dėžutę:

Kompanija X (neminėsime jos pavadinimo) siūlo 3 investicinius planus nuo ultra-konservatyvaus iki pakankamai agresyvaus. Laukiamas pelnas sudaro 87% ar daugiau ... plius dar vienas sandoris, kuris turėtų atnešti papildomai 38% pelno per kelis ateinančius mėnesius ... 277% 2015 metais...

Ir štai dar vienas:
magijaKompanija Z atskleidė ir patobulino slaptą senovinę prekybos strategiją, kurios pagalba galima uždirbti didelį turtą. Paslapčiai jau 2327 metai ... ir ji tikrai veikia. Su šios strategijos pagalba jie uždarė 10 pelningų sandorių iš 10 su 799,9% bendro pelno. Dabar jie yra pasiruošę pasidalinti su jumis, kaip paslaptis iš praeities gali padėti jums uždirbti didelį turtą ateityje.

Ką-ką? Kaip kas nors gali žinoti, kas įvyks su prekybos pozicija laikotarpiu tarp dabarties ir 2015 metų? 277% pelno 2015 metais? Nejaugi jie turi kažkokį stebuklingą pranašysčių generatorių, kuris suteikia šio pobūdžio informaciją? 2327 metai?! Man labai įdomu, kas būtent uždirba neregėtus turtus šios paslapties pagalba, o kas tuo pat metu praranda savo pinigus?
Kažkokiu būdu šie prekybos guru pamiršo paminėti faktą, kad prekyba – tai pralaimėtų ir laimėtų sandorių derinys.
Jie bando jus suklaidinti, užpildami jūsų elektronines dėžutes pranešimais apie greitą praturtėjimą, a-la, „kaip tapti milijonieriumi per tris mėnesius“. Tačiau mes jau kalbėjome, kad turėtume ignoruoti bet kokias prognozes, pranašavimus ir kitą apgaulę, reikia būti aukščiau viso to. Pasaulyje nėra tokios prekybinės strategijos, kuri būtų „Šventasis Gralis“, leidžiantis jums laimėti visada, duodantis 100% rezultatą.
Abraomas Linkolnas kartą pasakė: „Kiek letenų turės šuo, jei letena pavadinsime jo uodegą? Keturias. Tai, kad mes pavadinome uodegą letena, dar nereiškia, kad taip ir yra“.

Antroji pamoka ta, kad būtina blaiviai įvertinti savo galimybes, gebėjimus ir apribojimus. Prekyboje yra rizika, kurią reikia valdyti. Jūs tai darote per  pozicijos dydžio apribojimą ir apsauginių Stop Loss įsakymų išstatymą. Niekada nebandykite atsikąsti pyrago daugiau, negu galite sukramtyti, atidarydami per didelio dydžio  prekybos pozicijas, lyginant su jūsų depozitu. Jei abejojate, pradėkite nuo mažų, o po to didinkite pozicijos dydį, atsižvelgiant į tai, kad labiau pasitikite savo sprendimo teisingumu. Kai kurie atidaro papildomas pozicijas kainai pramušus techninius lygius.  Kiti didina savo pozicijas ties kainos korekcijomis. Įgykite savą prekybos stilių ir stenkitės mažiau daryti tai, kas neveikia, ir daugiau - tai, kas veikia. Tai labai svarbi prekybos taisyklė. Treideriai, jūs turite visiškai suprasti save ir tai, ką jūs darote. Nereikia bėginėti ir mėtytis iš rinkos į rinką tik todėl, kad jūs jaučiate, kad galite praleisti puikią progą uždirbti arba todėl, kad kažkas „kaip paslaptį“ jums pasakė tai, kad tokia galimybė greit atsiras. Venkite tokio tipo „vertingos ir patikimos informacijos“, kad nesudegtumėte.

Ir pagaliau, išmokite būti užtikrinti savo sprendimuose. Jei jaučiatės nepatogiai, kai atidarote sandorį su tam tikro dydžio lotu, sumažinkite jį. Padėkite kitiems treideriams, jei jie prašo pagalbos ir saugokitės „energetinių plėšrūnų“. Būkite greta sėkmingų treiderių ir kopijuokite jų elgesio modelį. Gerus prekeivius nuo didžiųjų skiria gebėjimas išlaikyti pelną. Kiekvienas gali būti genijus, kai viskas vyksta pagal scenarijų. Tačiau tikrasis didžiųjų prekeivių išbandymas slypi tame, kaip jie elgiasi ir ką jie daro, kai rinka eina prieš juos.

Būkite dėkingi už pelną, kurį gavote iš rinkos ir niekada nepriimkite jo, kaip savaime suprantamo dalyko.
Visada atminkite išmintingo paukščio patarimus ir visada jų laikykitės tol, kol judėsite kelyje į sėkmę.

 

Daugiau Dženis Dorn strapsnių:

Kaip išmokti matyti tai, ką siūlo rinkos, o ne tai, ką mes norime, kad jos pasiūlytų?

 Kiek letenų turės šuo, jei letena pavadinsime jo uodegą?

 Sėkmės paslaptis treidinge - tapti turtingu palaipsniui

Trys brangiausi ir magiškiausi prekiautojų ir investuotojų žodžiai

Treidingas – tai vaikystėje žaistų žaidimų tęsinys

 


Paskelbimo data: 2012-07-16 08:50 Tekstas: Masterforex-V Akademija
Įterpti į BLOG'ą

Kodėl faktiniai automobilių kuro suvartojimo rodikliai viršija deklaruojamus duomenis

Leidinio Westdeutsche Allgemeine Zeitung informacijos duomenimis, naujų automobilių Europos šalyse kuro sąnaudos vidutiniškai 42 procentais viršija gamintojų deklaruojamus rodiklius.  Todėl vidutinis automobilių savininkų permokos dydis sudaro apie 400 JAV dolerių per metus. Tokius duomenis gavo Tarptautinė ekologiškai švaraus transporto taryba (ICCT).

Paskelbimo data: 2017-12-05 08:01

Tokijo automobilių salonas pradžiugino automobilių mėgėjus naujovėmis

Tokijo automobilių salone Japonijos gamintojai tradiciškai pristato naujoves, kurios išsiskiria kiek neįprastu dizainu. Šiemet automobilių gamintojai taip pat pristatė eilę gana perspektyvių, bet iš pirmo žvilgsnio neįprastų automobilių modelių. Kiekvienas naujas produktas pritrauks ne tik automobilių rinkos ekspertų, bet ir automėgėjų dėmesį.

Paskelbimo data: 2017-11-16 08:48

Mokslininkai nukėlė pasaulio pabaigą į 2100 metus

Mokslininkas priminė, kad per pastaruosius 540 milijonų mūsų planetos istorijos metų buvo 5 masinio gyvų būtybių išmirimo bangos - ir visos jos buvo lydimos anglies cirkuliacijos ciklo gamtoje pokyčių.

Paskelbimo data: 2017-10-16 07:50

Baltarusija atsisako sąjungos su Rusija pasaulinėje kalio trąšų rinkoje

Minske manoma, kad jie sugebės savarankiškai kontroliuoti didelę dalį pasaulinės kalio trąšų rinkos. Šioje srityje Baltarusija nusprendė atsisakyti bet kokio bendradarbiavimo su Rusija. Tai praneša verslo žmonių portalo „Market Leader“ žurnalistai su nuoroda į „Novoje vremia".

Paskelbimo data: 2017-10-11 07:47

Kaip praktiškai realizuoti „brexit'ą“

Pasak Didžiosios Britanijos finansų ministro Filipo Hamondo (Philip Hammond), pereinamasis laikotarpis po JK pasitraukimo iš ES turi būti baigtas iki 2022 metų, iki kitų šalies visuotinių parlamento rinkimų. Jis mano, kad santykiai su Europos Sąjunga trejų metų laikotarpiu po „brexit'o“ gali būti panašūs į dabartinius, o būtent Jungtinė Karalystė dalyvaus muitų sąjungoje ir išlaikys prieigą prie bendrosios rinkos.

Paskelbimo data: 2017-09-22 07:50

Saulė ir vėjas labai greitai padarys anglies gavybą nepelninga

Labai greitai anglies šachtos taps nerentabilios, o angliakasių profesija pasiners į užmarštį. Šią prognozę pateikė verslo naujienų agentūra Bloomberg.

 

Anglies gavybos duobkasiu taps alternatyvi, arba „žalioji“, energetika, naudojanti saulės ir vėjo energiją. Jau po 3-4 metų saulės ir vėjo energijos kaina susilygins su energijos generacija iš anglies, o po 20-25 metų anglies naudojimas energijos gamybai smuks 87 procentais.

Paskelbimo data: 2017-08-26 19:39

„Išmanieji“ GOOGLE akiniai grįžta!

Patobulinta išmaniųjų GOOGLE akinių versija vadinama Glass Enterprise Edition greit pasirodys prekyboje, pranešė BBC su nuoroda į naujienų tinklapį Medium.

Paskelbimo data: 2017-08-22 15:18

Kriptovaliutos: kas naudingiau - investuoti ar jas „išgauti“?

Pastarosiomis dienomis vis daugiau žmonių atkreipia dėmesį į vakar dar mažai žinomas kriptovaliutas su jų „vadu“ - bitkoinu (bitcoin, BTC). Daugelis, žinoma, girdėjo apie šią skaitmeninę valiutą, kuri leidžia mokėti už pirkinius, atsiskaityti už paslaugas, investuoti, netgi uždirbti tik iš to, kad turi bitkoinų.

 

Paskelbimo data: 2017-08-01 07:50

Gyvenimas vien iš prekybos - utopija? Nemokamas vebinaras

Prieš pradedamas keliauti Forex prekybos keliu dažnas naujokas turi klaidingą supratimą ir iliuzijų apie tai, kokia iš tikrųjų yra sėkmingo prekeivio valiutomis kasdienybė. Svajojama apie „laisvą“ darbo grafiką, darbo aplinką pagal pasirinkimą, jokių viršininkų, jokio streso, darbo krūvis pagal pageidavimą ir išpildyta bet kuri asmeninė ar artimųjų svajonė. Deja viskas ne taip paprasta.

Paskelbimo data: 2017-07-31 15:59

Holografiniai vaizdo skambučiai išmaniais telefonais tampa realybe

Pirmą kartą žmonijos istorijoje holografinis vaizdo skambutis buvo atliktas šių metų balandžio 3 dieną. Proveržį telekomunikacijų srityje atliko Verizon (JAV) ir Korean Telecom (Pietų Korėja) kompanijų darbuotojai. Holografinis vaizdas į išmaniuosius telefonus buvo perduodamas tarp Pietų Korėjos Seulo ir Amerikos Nju Džersio. Demonstracijos metu holografinis Verizon darbuotojo vaizdas atsidūrė Korean Telecom būstinės monitoriuje.

Paskelbimo data: 2017-07-28 17:55