Portalas investuotojams Market Leadernaujienos, analitika, prognozės

Trečiadienis, liepos 26, 17:30 (GMT +02:00)
MT-ECN.Tarpbankiniai spredai nuo 0 punktų, maža komisija. ECN prekyba žinomame terminale!

Aktualijos investuotojams

Kaip išmokti matyti tai, ką siūlo rinkos, o ne tai, ką mes norime, kad jos pasiūlytų?

Kaip išmokti matyti tai, ką siūlo rinkos, o ne tai, ką mes norime, kad jos pasiūlytų?

Dženis Dorn, medicinos ir filosofijos mokslų daktarė

„Turite gyventi dabartyje, plaukti ant kiekvienos bangos keteros ir rasti amžinybę kiekvienoje akimirkoje ... "

Henris Deividas Toro (Henry David Thoreau)

Kaip susikurti optimalias gyvenimo sąlygas? Kaip rasti taip trokštamą pusiausvyrą tarp pasitenkinimo jausmo dėl pasiekto tikslo, įstatymo vykdymo, finansinio stabilumo ir santykių, kuriuos mes kuriame? Kaip pasiekti iškeltus tikslus visose mūsų gyvenimo veiklos srityse? Ir kada mes galime juos pasiekti?

Yra tūkstančiai taip vadinamų ekspertų šiais klausimais. Jie teigia, kad geriau už mus pačius žino, kas mums geriau. Jie užkemša mūsų galvas nenutrūkstamu informacijos srautu, pasakodami apie tai, kaip mes galime pagerinti savo sveikatą, gerbūvį, išvaizdą ir daug kitų dalykų,  susijusių beveik su visais mūsų gyvenimo aspektais. Pažeidžiami žmonės, kuriems reikia paramos, su malonumu linkę sekti jų patarimais. „Idealaus gyvenimo guru“ parduoda tai, ko mums reikia. Jie parduoda viltį, kad mūsų svajonės išsipildys ir tikslai bus pasiekti ... ir mes perkame tą viltį ... išleisdami milijardus dolerių per metus!

 

Kaip tai mus veikia? Ir ar apskritai veikia? O gal ties šia viltimi mūsų progresas ir sustoja  ir mes nebegalime judėti į priekį? Matyt, dauguma iš mūsų galiausiai ir nepasiekia užsibrėžtų tikslų ir netgi pradeda jausti, kad dar labiau nukrypo nuo kelio.

Iš esmės viltis pati savaime nėra kažkas neigiamo. Didieji atradimai ir pasiekimai prasidėjo nuo tikėjimo, bet, kad būtų pasiektas tikslas, dar reikia ir veikti. Vien tik vilties turėjimas nieko neduos. Ar pasieksime tikslą? Mes negalime to žinoti iš anksto, niekas negali žinoti ateities. Aš esu treiderė, todėl kiekvieną dieną vadovaujuosi tokiu teiginiu: Neprisirišk prie atskiro prekybinio sandorio rezultato.“

Net po 2008 m. „žudynių“ yra treiderių, kurie atsisako trumpalaikės prekybos, nes jie mintyse prisirišę prie ilgalaikių sandorių rezultato.“Tai - ne amerikietiška!“, - sako tie, kurie „prisiriša“ prie tam tikrų sandorių fondų rinkoje ir laiko juos daug ilgiau, nei reikia. „Jūs atsukate nugarą savo „ilgalaikiam draugui“! Nugalėtojai niekada neatsitraukia, o atsitraukiantys niekada nelaimi“, sako jie.

 

Jie prisiriša prie konkretaus rezultato, galvodami, kad uždarydami savo nepelningas pozicijas dabar, vėliau jie pasigailės ("tiesiog žinau, kad rinka vėl pasisuks į mano pusę!“).
Jie išeina už dabarties ribų ir patenka į kažkokios nežinomos ateities rankas, kur yra bejėgiai  ir negali valdyti situacijos. Daugelis , kurie kelis mėnesius nestebėjo savo prekybos  statistikos, nes  „Aš daugiau nebegaliu žiūrėti į tuos nuostolius“,  dabar elgiasi „buy and deny“  (pirk  ir ignoruok)  stiliuje.


Jų elgesys panašus į vedusių porų, kuriose vyrauja  įtempti santykiai. Nepaisant to, kad savo elgesiu jie sukelia vienas kitam skausmą, kai kurios dienos, kurios būna geresnės nei kitos, puoselėja vieno jų (ar abiejų) viltį, kad jis (ar ji) vieną dieną pabus ir jų santykiai staiga taps tiesiog puikūs. Tuo tarpu  vyro ir moters santykiai -  tarsi amerikietiški kalneliai: gniaužiantys kvapą kilimai ir nusileidimai,  išlinkimai, kratymas, smūgiai. Tai, kas gali būti puiku ir teikti pasitenkinimą bei džiaugsmą, taip pat gali sukelti skausmą, būti neprognozuojama ir nekontroliuojama. Bet kuri pora, tęsianti tokius permainingus santykius, yra įtakojama vilties, kad rytoj viskas bus geriau. Jie negyvena šia diena. Diena po dienos likdami savo lūkesčių kaliniais...


Visose žmogaus gyvenimo veiklos srityse, įskaitant treidingą, jei galite ištrūkti iš būsimų lūkesčių nelaisvės ir grįžti į dabartį (realybę), jūs galite kontroliuoti tai, jūs manote ir darote, ypač  jūsų prekybines pozicijas. Pamirškite apie savo prisirišimą prie galutinio rezultato ir pasakykite sau: „Nėra jokio rytojaus, tik šiandiena. Tik dabar. Tai pats idealiausias momentas ir aš visada jame dalyvauju“.

 

Iš savo asmeninės patirties žinau, kaip tai išlaisvina. Tai buvo mano pirmosios knygos pagrindas, "Asmeninė Atsakomybė: Tavo Galia (Personal Responsibility: The Power Of You). Kiekvieną dieną  stengiuosi prisiimti asmeninę atsakomybę už tai, ką sakau, darau, jaučiu ir galvoju. Tai galima padaryti čia ir dabar, nuolat grįžtant į dabartį.  Man ne visada tai pasiseka. Bet ne čia esmė.  Svarbiausia - progresas (ne idealas), kaip mes progresuojame mokymosi procese, kas tai bebūtų, mokymasis prekiauti ar noras tapti geresniu. Buvimas dabartyje atneša laisvę ir tikrumą. Tai reiškia, kad mes tampame  labai sąžiningi sau ir kitiems ir esame pasirengę priimti pasekmes, nepriklausomai nuo to, kokios jos yra. Mes negyvename kažkokių ateities svajonių ir fantazijų pasaulyje. Mes  visiškai dalyvaujame tame, kas vyksta šiuo momentu (tai yra dabartinių įvykių sraute).

 

Elgesys rinkose, pagrįstas tokiu tikrovės suvokimu, leidžia mums būti lankstesniems ir prisitaikyti, matyti tai, ką mums siūlo rinkos, o ne tai, ką mes norime, kad jos mums pasiūlytų. Tai mums primena, kad kiekvienais prekybinis atvejis yra savitai unikalus, kad bet kuriuo metu rinkoje gali atsitikti bet kas. Neprisirišdami prie galutinio rezultato, galite save kontroliuoti ir adekvačiau reaguoti į tai, kas vyksta, išvengdami chaotiškų ar emocionalių sprendimų, dėl kurių beveik visada patiriame nuostolius, priėmimo. Tokiu būdu, mes visuomet galime atsakyti į klausimą: „Ar tai yra geriausia, ką aš galiu padaryti tiesiog dabar?“

„Galios šaltinis visada slypi dabartyje ...“ Luiza Hei (Louise Hay)

 

Ačiū ir pelningos Jums prekybos! Jūsų Dženis Dorn

Apie autorę: 


Dženis Dorn, medicinos ir filosofijos mokslų daktar. Nuo 1993 metų dr. Dorn prekiauja prekių ateities sandorių (futures) rinkose, pagrinde spalvotųjų metalų rinkoje..
Dr. Dorn yra autorė daugiau kaip tūkstančio straipsnių treidingo ir investavimo  neuropsichiatrijos,finansinių superciklų, neurofinansinės elgsenos, sveikatos ir ilgaamžiškumo temomis. Ji yra labai populiari asmenybė žiniasklaidos sluoksniuose, užsiima individualiomis ir grupinėmis treidingo treniruotėmis realiu laiku, tiek nuotoliniu būdu, tiek ir stacionariai. Tarp jos mokinių daugiau kaip 600 sėkmingų treiderių ir investuotojų iš viso pasaulio. Dr. Dorn taip pat bendradarbiauja su  CNBC, Fox Business News, Wake Up America with Kurt Wallace ir KFNN Business Talk Radio. Jos darbe, parašytame 2005 metais tema Kvantinis superciklas  Didysis roloveris buvo pirmą kartą tiksliai nustatyti 17 makrofaktorių, kurie sąlygos 2008 metų krizę,o taip pat buvo paminėta, ko galima tikėtis iki 2020-ų.  

Dr. Dorn sertifikatai ir diplomai :

Bendroji psichiatrija.Diplomas, išduotas Amerikos psichiatrijos ir neurologijos specialistų kolegijos; Priklausomybės psichiatrija. Diplomas, išduotas Amerikos psichiatrijos ir neurologijos specialistų kolegijos;
Amerikiečių bendruomenės priklausomybės terapijos diplomas;
Daugybės profesionalių bendruomenių narė.

 

Sekančiuose Dženis Dorn straipsniuose skaitykite:


 Kiek letenų turės šuo, jei letena pavadinsime jo uodegą?

 Sėkmės paslaptis treidinge - tapti turtingu palaipsniui

Trys brangiausi ir magiškiausi prekiautojų ir investuotojų žodžiai

Treidingas – tai vaikystėje žaistų žaidimų tęsinys


 

Paskelbimo data: 2012-07-06 08:32 Tekstas: Masterforex-V Akademija
Įterpti į BLOG'ą

Trampo politika atima iš JAV pagrindinį vaidmenį vakarų pasaulyje

Ekspertų tarpe dabartinio JAV prezidento Donaldo Trampo politika kelia susirūpinimą. Daugelio apžvalgininkų nuomone, dėl valstybės vadovo politikos JAV gali prarasti savo, kaip Vakarų pasaulio lyderės, pozicijas.

 

CNN televizijos kanalo vedantysis, politologas, ekspertas tarptautinių santykių srityje Faridas Zakarija (Fareed Zakaria) savo „The Washington Post“ publikacijoje rašė, kad pastarieji Donaldo Trampo žingsniai suvienijo Europą taip, kaip to nesugebėjo padaryti net Rusijos prezidentas Putinas. Visiškai tikėtina, kad Vakarų pasaulio dabartinis JAV prezidentas nesužlugdys, tačiau Vašingtonas rizikuoja prarasti savo vadovaujantį vaidmenį.

Paskelbimo data: 2017-07-26 18:42

„Goldman Sachs“ pataria investuotojams vengti rublio

Investicinis bankas „Goldman Sachs“ pataria investuotojams nutraukti procentinių palūkanų (carry trade) žaidimą Rusijos rubliais ir pereiti prie kitų besivystančių šalių valiutų.

 

„Goldman Sachs“ strategų rekomendacijos buvo viešai paskelbtos liepos 18 dienos apžvalgoje. Jie paskelbė apie rublio ir dar kelių besivystančių šalių valiutų augimo potencialo išsekimą.

Paskelbimo data: 2017-07-25 17:26

Kiek kainuoja nuskristi į Marsą?

Verslininkas, SpaceX ir Tesla kūrėjas Ilonas Maskas (Elon Musk) mano, kad yra būtina įsisavinti naujas technologijas, kad būtų galima ženkliai sumažinti žmogaus skrydžio į Marsą išlaidas. Dabar vieno asmens nusiuntimas į „Raudonąją planetą“ kainuotų 10 mlrd. dolerių - tai yra labai didelė suma, bet yra visai įmanoma ją sumažinti iki 200 tūkstančių. Esant tokiai kainai į Marsą būtų galima siųsti dideles žmonių grupes.


Paskelbimo data: 2017-07-14 08:10

Kaip Kinija investicijomis pavergė pusę Afrikos

Dešimtis milijardų eurų Kinijos vyriausybė skiria Pekinui strategiškai svarbioms šalims. Strategiškai svarbių valstybių sąrašas apima nemažai Afrikos kontinento šalių.

 

Savo publikacijoje Prancūzijos leidiniui „Le Monde“ apžvalgininkas Sebastijanas Le Belzik (Sebastien Le Belzic) rašo, kad nuo 2000 metų Kinijos bankai ir įmonės skyrė 77 mlrd. eurų padėti šalims, turinčioms strateginę reikšmę Kinijai. Neseniai Kinijos televizijos žiūrovams buvo rodomas naujas dokumentinis filmas, pavadinimu „Mano traukinys, mano istorija“, kuris yra odė Pekino investicijoms į Afrikos šalis.

Paskelbimo data: 2017-07-13 08:58

Kuo dabartinės mobiliųjų prietaisų baterijos skiriasi nuo ankstesnių kartų baterijų

Šiuolaikiniai išmanieji telefonai nuo Nokia 3310 tipo mobiliųjų telefonų skiriasi ne tik techninėmis specifikacijomis, bet ir baterijų tipais, tačiau daugelis įmantrių mobiliųjų prietaisų savininkų iki šiol juos pakraudami vadovaujasi žinomos „plytos“ epochai aktualiais patarimais. Daugiau informacijos apie tai, kuo šiuolaikinių išmaniųjų telefonų baterijos skiriasi nuo ankstesnių kartų baterijų, pateikia portalo „Market Leader“ žurnalistai.

Paskelbimo data: 2017-07-12 18:31

Vokietijoje išleista 0 eurų nominalo kupiūra

Kaip pažymima portale „Market Leader“, Vokietijoje pasirodžiusi nauja neįprasta eurų nominalo kupiūra nėra atsiskaitymo priemonė, tačiau ji yra tikra. Jos išleidimui pritarė Europos Centrinis bankas ir atspausdintas banknotas visiškai atitinka technologijas: popieriaus, vandens ženklų, kitų apsaugos ženklų - viskas, kaip ir kitų nominalų kupiūrose.

 

Paskelbimo data: 2017-07-07 08:27

Tendencijos analizė FOREX indikatorių pagalba

Indikatoriai yra puiki tendencijos analizės priemonė, sako ekspertai. Jie iki minimumo sumažina pačią susidariusios padėties vertinimo procedūrą ir sumažina klaidingo sprendimo priėmimo tikimybę. Todėl prekeivis gali tikėtis gauti daugiau finansinės naudos, esant toms pačioms prekybos sąlygoms. Tačiau, nusprendus nustatyti indikatorių savo terminale, kiekvienas mūsų susiduria su sudėtingu pasirinkimu, juk jų yra daug daugiau, nei galime įsivaizduoti.

Paskelbimo data: 2017-07-06 07:33

Deividas Rokfeleris - Žmogus, kuris bandė suvienyti pasaulį

Prieš kelias savaites savo 102-ąjį gimtadienį būtų šventęs Deividas Rokfeleris (David Rockefeller) - visame pasaulyje žinomas milijardierius, įgijęs daugelio žmonių pripažinimą ir meilę dėl savo labdaringos veiklos. Tačiau šių metų kovo mėnesį visus sukrėtė liūdna žinia - Deividas Rokfeleris mirė miegodamas savo dvare Pokantiko-Hils, Niujorko priemiestyje. Jis buvo vyriausias Džono Rokfelerio (John Rockefeller) - pirmojo istorijoje dolerinio milijardieriaus, naftos magnato, anūkas.

Paskelbimo data: 2017-06-30 09:33

Paskelbtas pačių populiariausių pasaulio automobilių reitingas

Konsultacinė firma focus2move paskelbė 1-ojo 2017 metų ketvirčio automobilių pardavimo visame pasaulyje statistinius duomenis.

Paskelbimo data: 2017-06-27 07:50

Ar moderniam biurui reikalingas ping-pongo stalas, hamakai, sauna?

Naujų IT kompanijų tarpe populiarėja idėjos derinti darbą ir laisvalaikį - biuruose statomi ping-pongo stalai, hamakai ir net įrengiamos saunos.Išsamiau apie tai, ar galima suderinti darbą ir laisvalaikį bandė išsiaiškinti portalo „Market Leader“ žurnalistai.

Paskelbimo data: 2017-06-23 09:14