Portalas investuotojams Market Leadernaujienos, analitika, prognozės

Pirmadienis, birželio 27, 16:06 (GMT +02:00)
Aktualijos investuotojams

Kaip išmokti matyti tai, ką siūlo rinkos, o ne tai, ką mes norime, kad jos pasiūlytų?

Kaip išmokti matyti tai, ką siūlo rinkos, o ne tai, ką mes norime, kad jos pasiūlytų?

Dženis Dorn, medicinos ir filosofijos mokslų daktarė

„Turite gyventi dabartyje, plaukti ant kiekvienos bangos keteros ir rasti amžinybę kiekvienoje akimirkoje ... "

Henris Deividas Toro (Henry David Thoreau)

Kaip susikurti optimalias gyvenimo sąlygas? Kaip rasti taip trokštamą pusiausvyrą tarp pasitenkinimo jausmo dėl pasiekto tikslo, įstatymo vykdymo, finansinio stabilumo ir santykių, kuriuos mes kuriame? Kaip pasiekti iškeltus tikslus visose mūsų gyvenimo veiklos srityse? Ir kada mes galime juos pasiekti?

Yra tūkstančiai taip vadinamų ekspertų šiais klausimais. Jie teigia, kad geriau už mus pačius žino, kas mums geriau. Jie užkemša mūsų galvas nenutrūkstamu informacijos srautu, pasakodami apie tai, kaip mes galime pagerinti savo sveikatą, gerbūvį, išvaizdą ir daug kitų dalykų,  susijusių beveik su visais mūsų gyvenimo aspektais. Pažeidžiami žmonės, kuriems reikia paramos, su malonumu linkę sekti jų patarimais. „Idealaus gyvenimo guru“ parduoda tai, ko mums reikia. Jie parduoda viltį, kad mūsų svajonės išsipildys ir tikslai bus pasiekti ... ir mes perkame tą viltį ... išleisdami milijardus dolerių per metus!

 

Kaip tai mus veikia? Ir ar apskritai veikia? O gal ties šia viltimi mūsų progresas ir sustoja  ir mes nebegalime judėti į priekį? Matyt, dauguma iš mūsų galiausiai ir nepasiekia užsibrėžtų tikslų ir netgi pradeda jausti, kad dar labiau nukrypo nuo kelio.

Iš esmės viltis pati savaime nėra kažkas neigiamo. Didieji atradimai ir pasiekimai prasidėjo nuo tikėjimo, bet, kad būtų pasiektas tikslas, dar reikia ir veikti. Vien tik vilties turėjimas nieko neduos. Ar pasieksime tikslą? Mes negalime to žinoti iš anksto, niekas negali žinoti ateities. Aš esu treiderė, todėl kiekvieną dieną vadovaujuosi tokiu teiginiu: Neprisirišk prie atskiro prekybinio sandorio rezultato.“

Net po 2008 m. „žudynių“ yra treiderių, kurie atsisako trumpalaikės prekybos, nes jie mintyse prisirišę prie ilgalaikių sandorių rezultato.“Tai - ne amerikietiška!“, - sako tie, kurie „prisiriša“ prie tam tikrų sandorių fondų rinkoje ir laiko juos daug ilgiau, nei reikia. „Jūs atsukate nugarą savo „ilgalaikiam draugui“! Nugalėtojai niekada neatsitraukia, o atsitraukiantys niekada nelaimi“, sako jie.

 

Jie prisiriša prie konkretaus rezultato, galvodami, kad uždarydami savo nepelningas pozicijas dabar, vėliau jie pasigailės ("tiesiog žinau, kad rinka vėl pasisuks į mano pusę!“).
Jie išeina už dabarties ribų ir patenka į kažkokios nežinomos ateities rankas, kur yra bejėgiai  ir negali valdyti situacijos. Daugelis , kurie kelis mėnesius nestebėjo savo prekybos  statistikos, nes  „Aš daugiau nebegaliu žiūrėti į tuos nuostolius“,  dabar elgiasi „buy and deny“  (pirk  ir ignoruok)  stiliuje.


Jų elgesys panašus į vedusių porų, kuriose vyrauja  įtempti santykiai. Nepaisant to, kad savo elgesiu jie sukelia vienas kitam skausmą, kai kurios dienos, kurios būna geresnės nei kitos, puoselėja vieno jų (ar abiejų) viltį, kad jis (ar ji) vieną dieną pabus ir jų santykiai staiga taps tiesiog puikūs. Tuo tarpu  vyro ir moters santykiai -  tarsi amerikietiški kalneliai: gniaužiantys kvapą kilimai ir nusileidimai,  išlinkimai, kratymas, smūgiai. Tai, kas gali būti puiku ir teikti pasitenkinimą bei džiaugsmą, taip pat gali sukelti skausmą, būti neprognozuojama ir nekontroliuojama. Bet kuri pora, tęsianti tokius permainingus santykius, yra įtakojama vilties, kad rytoj viskas bus geriau. Jie negyvena šia diena. Diena po dienos likdami savo lūkesčių kaliniais...


Visose žmogaus gyvenimo veiklos srityse, įskaitant treidingą, jei galite ištrūkti iš būsimų lūkesčių nelaisvės ir grįžti į dabartį (realybę), jūs galite kontroliuoti tai, jūs manote ir darote, ypač  jūsų prekybines pozicijas. Pamirškite apie savo prisirišimą prie galutinio rezultato ir pasakykite sau: „Nėra jokio rytojaus, tik šiandiena. Tik dabar. Tai pats idealiausias momentas ir aš visada jame dalyvauju“.

 

Iš savo asmeninės patirties žinau, kaip tai išlaisvina. Tai buvo mano pirmosios knygos pagrindas, "Asmeninė Atsakomybė: Tavo Galia (Personal Responsibility: The Power Of You). Kiekvieną dieną  stengiuosi prisiimti asmeninę atsakomybę už tai, ką sakau, darau, jaučiu ir galvoju. Tai galima padaryti čia ir dabar, nuolat grįžtant į dabartį.  Man ne visada tai pasiseka. Bet ne čia esmė.  Svarbiausia - progresas (ne idealas), kaip mes progresuojame mokymosi procese, kas tai bebūtų, mokymasis prekiauti ar noras tapti geresniu. Buvimas dabartyje atneša laisvę ir tikrumą. Tai reiškia, kad mes tampame  labai sąžiningi sau ir kitiems ir esame pasirengę priimti pasekmes, nepriklausomai nuo to, kokios jos yra. Mes negyvename kažkokių ateities svajonių ir fantazijų pasaulyje. Mes  visiškai dalyvaujame tame, kas vyksta šiuo momentu (tai yra dabartinių įvykių sraute).

 

Elgesys rinkose, pagrįstas tokiu tikrovės suvokimu, leidžia mums būti lankstesniems ir prisitaikyti, matyti tai, ką mums siūlo rinkos, o ne tai, ką mes norime, kad jos mums pasiūlytų. Tai mums primena, kad kiekvienais prekybinis atvejis yra savitai unikalus, kad bet kuriuo metu rinkoje gali atsitikti bet kas. Neprisirišdami prie galutinio rezultato, galite save kontroliuoti ir adekvačiau reaguoti į tai, kas vyksta, išvengdami chaotiškų ar emocionalių sprendimų, dėl kurių beveik visada patiriame nuostolius, priėmimo. Tokiu būdu, mes visuomet galime atsakyti į klausimą: „Ar tai yra geriausia, ką aš galiu padaryti tiesiog dabar?“

„Galios šaltinis visada slypi dabartyje ...“ Luiza Hei (Louise Hay)

 

Ačiū ir pelningos Jums prekybos! Jūsų Dženis Dorn

Apie autorę: 


Dženis Dorn, medicinos ir filosofijos mokslų daktar. Nuo 1993 metų dr. Dorn prekiauja prekių ateities sandorių (futures) rinkose, pagrinde spalvotųjų metalų rinkoje..
Dr. Dorn yra autorė daugiau kaip tūkstančio straipsnių treidingo ir investavimo  neuropsichiatrijos,finansinių superciklų, neurofinansinės elgsenos, sveikatos ir ilgaamžiškumo temomis. Ji yra labai populiari asmenybė žiniasklaidos sluoksniuose, užsiima individualiomis ir grupinėmis treidingo treniruotėmis realiu laiku, tiek nuotoliniu būdu, tiek ir stacionariai. Tarp jos mokinių daugiau kaip 600 sėkmingų treiderių ir investuotojų iš viso pasaulio. Dr. Dorn taip pat bendradarbiauja su  CNBC, Fox Business News, Wake Up America with Kurt Wallace ir KFNN Business Talk Radio. Jos darbe, parašytame 2005 metais tema Kvantinis superciklas  Didysis roloveris buvo pirmą kartą tiksliai nustatyti 17 makrofaktorių, kurie sąlygos 2008 metų krizę,o taip pat buvo paminėta, ko galima tikėtis iki 2020-ų.  

Dr. Dorn sertifikatai ir diplomai :

Bendroji psichiatrija.Diplomas, išduotas Amerikos psichiatrijos ir neurologijos specialistų kolegijos; Priklausomybės psichiatrija. Diplomas, išduotas Amerikos psichiatrijos ir neurologijos specialistų kolegijos;
Amerikiečių bendruomenės priklausomybės terapijos diplomas;
Daugybės profesionalių bendruomenių narė.

 

Sekančiuose Dženis Dorn straipsniuose skaitykite:


 Kiek letenų turės šuo, jei letena pavadinsime jo uodegą?

 Sėkmės paslaptis treidinge - tapti turtingu palaipsniui

Trys brangiausi ir magiškiausi prekiautojų ir investuotojų žodžiai

Treidingas – tai vaikystėje žaistų žaidimų tęsinys


 

Paskelbimo data: 2012-07-06 08:32 Tekstas: Masterforex-V Akademija
Įterpti į BLOG'ą

Kodėl faktiniai automobilių kuro suvartojimo rodikliai viršija deklaruojamus duomenis

Leidinio Westdeutsche Allgemeine Zeitung informacijos duomenimis, naujų automobilių Europos šalyse kuro sąnaudos vidutiniškai 42 procentais viršija gamintojų deklaruojamus rodiklius.  Todėl vidutinis automobilių savininkų permokos dydis sudaro apie 400 JAV dolerių per metus. Tokius duomenis gavo Tarptautinė ekologiškai švaraus transporto taryba (ICCT).

Paskelbimo data: 2017-12-05 08:01

Tokijo automobilių salonas pradžiugino automobilių mėgėjus naujovėmis

Tokijo automobilių salone Japonijos gamintojai tradiciškai pristato naujoves, kurios išsiskiria kiek neįprastu dizainu. Šiemet automobilių gamintojai taip pat pristatė eilę gana perspektyvių, bet iš pirmo žvilgsnio neįprastų automobilių modelių. Kiekvienas naujas produktas pritrauks ne tik automobilių rinkos ekspertų, bet ir automėgėjų dėmesį.

Paskelbimo data: 2017-11-16 08:48

Mokslininkai nukėlė pasaulio pabaigą į 2100 metus

Mokslininkas priminė, kad per pastaruosius 540 milijonų mūsų planetos istorijos metų buvo 5 masinio gyvų būtybių išmirimo bangos - ir visos jos buvo lydimos anglies cirkuliacijos ciklo gamtoje pokyčių.

Paskelbimo data: 2017-10-16 07:50

Baltarusija atsisako sąjungos su Rusija pasaulinėje kalio trąšų rinkoje

Minske manoma, kad jie sugebės savarankiškai kontroliuoti didelę dalį pasaulinės kalio trąšų rinkos. Šioje srityje Baltarusija nusprendė atsisakyti bet kokio bendradarbiavimo su Rusija. Tai praneša verslo žmonių portalo „Market Leader“ žurnalistai su nuoroda į „Novoje vremia".

Paskelbimo data: 2017-10-11 07:47

Kaip praktiškai realizuoti „brexit'ą“

Pasak Didžiosios Britanijos finansų ministro Filipo Hamondo (Philip Hammond), pereinamasis laikotarpis po JK pasitraukimo iš ES turi būti baigtas iki 2022 metų, iki kitų šalies visuotinių parlamento rinkimų. Jis mano, kad santykiai su Europos Sąjunga trejų metų laikotarpiu po „brexit'o“ gali būti panašūs į dabartinius, o būtent Jungtinė Karalystė dalyvaus muitų sąjungoje ir išlaikys prieigą prie bendrosios rinkos.

Paskelbimo data: 2017-09-22 07:50

Saulė ir vėjas labai greitai padarys anglies gavybą nepelninga

Labai greitai anglies šachtos taps nerentabilios, o angliakasių profesija pasiners į užmarštį. Šią prognozę pateikė verslo naujienų agentūra Bloomberg.

 

Anglies gavybos duobkasiu taps alternatyvi, arba „žalioji“, energetika, naudojanti saulės ir vėjo energiją. Jau po 3-4 metų saulės ir vėjo energijos kaina susilygins su energijos generacija iš anglies, o po 20-25 metų anglies naudojimas energijos gamybai smuks 87 procentais.

Paskelbimo data: 2017-08-26 19:39

„Išmanieji“ GOOGLE akiniai grįžta!

Patobulinta išmaniųjų GOOGLE akinių versija vadinama Glass Enterprise Edition greit pasirodys prekyboje, pranešė BBC su nuoroda į naujienų tinklapį Medium.

Paskelbimo data: 2017-08-22 15:18

Kriptovaliutos: kas naudingiau - investuoti ar jas „išgauti“?

Pastarosiomis dienomis vis daugiau žmonių atkreipia dėmesį į vakar dar mažai žinomas kriptovaliutas su jų „vadu“ - bitkoinu (bitcoin, BTC). Daugelis, žinoma, girdėjo apie šią skaitmeninę valiutą, kuri leidžia mokėti už pirkinius, atsiskaityti už paslaugas, investuoti, netgi uždirbti tik iš to, kad turi bitkoinų.

 

Paskelbimo data: 2017-08-01 07:50

Gyvenimas vien iš prekybos - utopija? Nemokamas vebinaras

Prieš pradedamas keliauti Forex prekybos keliu dažnas naujokas turi klaidingą supratimą ir iliuzijų apie tai, kokia iš tikrųjų yra sėkmingo prekeivio valiutomis kasdienybė. Svajojama apie „laisvą“ darbo grafiką, darbo aplinką pagal pasirinkimą, jokių viršininkų, jokio streso, darbo krūvis pagal pageidavimą ir išpildyta bet kuri asmeninė ar artimųjų svajonė. Deja viskas ne taip paprasta.

Paskelbimo data: 2017-07-31 15:59

Holografiniai vaizdo skambučiai išmaniais telefonais tampa realybe

Pirmą kartą žmonijos istorijoje holografinis vaizdo skambutis buvo atliktas šių metų balandžio 3 dieną. Proveržį telekomunikacijų srityje atliko Verizon (JAV) ir Korean Telecom (Pietų Korėja) kompanijų darbuotojai. Holografinis vaizdas į išmaniuosius telefonus buvo perduodamas tarp Pietų Korėjos Seulo ir Amerikos Nju Džersio. Demonstracijos metu holografinis Verizon darbuotojo vaizdas atsidūrė Korean Telecom būstinės monitoriuje.

Paskelbimo data: 2017-07-28 17:55