Portalas investuotojams Market Leadernaujienos, analitika, prognozės

Pirmadienis, birželio 27, 11:26 (GMT +02:00)
Fondų ir prekių rinkos

Kils ar kris aukso kaina?

Kils ar kris aukso kaina?

Biržos naujienos, auksas. Tuo metu, kai vertybiniai popieriai, akcijos, fjučersai ir kiti „nefiziniai“ aktyvai kasdien praranda savo vertę ir įgyja rizikingų aktyvų statusą, auksas įgijo nepajudinamą patikimumo ir stabilumo statusą. 

Istoriškai aukso kaina pirmoje eilėje priklausė nuo JAV dolerio vertės, nes 1792  metais JAV vyriausybė buvo nustačiusi vienos Trojos uncijos kainą, kuri buvo lygi 19,3 JAV dolerio. Dabar aukso vertė padidėjo beveik 100 kartų. Ar ši tendencija  tęsis ir toliau, ar „kainų burbulas“ tuoj sprogs? 

Kokie veiksniai nustato būsimą aukso kainą?

Kaip teigia Masterforex-V Akademijos prekybos biržoje ekspertai, aukso kainą įtakoja daugybė veiksnių, kurių svarbiausi yra šie:

 • aukso atsargos ir aukso gavyba;
 • aukso paklausa,
 • ekonominė ir politinė situacija pasaulyje;
 • aukso pirkimas ir kaupimas centriniuose bankuose.


■ aukso atsargos.
Kiekviena šalis turi savo aukso atsargas. Aukso atsargos arba aukso rezervai – tai oficialiai užregistruotų šalies aukso atsargų dalis. 2012 metų pradžioje bendra visų pasaulio šalių ir kitų organizacijų aukso rezervų  apimtis sudarė 28889,50 tonos. „Auksiniai“ lyderiai yra šie:aukso atsargosTokiu būdu, top-dešimtukas valdo 82,66 % pasaulio aukso atsargų. Jei vertinimo kriterijumi imtume aukso dalį bendrame šalies aukso ir užsienio valiutos rezerve, tuomet lyderiai būtų kiti:


2012 metų pradžioje bendra pasaulinė aukso gavyba per visą istoriją sudarė apie 166 600 tonų aukso. 50 % jų  sunaudota juvelyrinių dirbinių gamybai, o 12 % - pramoniniams ir medicininiams tikslams. Pagrindinės aukso gavybos šalys pasaulyje yra:
■ Kinija. Šalis didina „saulės metalo“ gamybą daugiau nei dešimt metų iš eilės. 2011 metais aukso išgavimas padidėjo 5,89 %, lyginant su 2010 m., ir pasiekė rekordinį 360 960 tonų kiekį. Be to, nepaisant bendros brangiojo metalo mažėjimo tendencijos, Kinija didina gamybos apimtis ir paskelbė, kad per ateinančius trejus metus padidins aukso gavybos apimtis iki 400 tonų;
 ■ Australija. Antroje auksakasių vietoje. Per 2010 metus išgavo 255 tonas, tai 15 % daugiau  nei 2009 m.
■ Nuo 1998 metų JAV aukso išgavimas nuolat mažėjo ir nukrito iki 37 %, tačiau 2005-2006 metais stabilizavosi ir dabar siekia apie 230 tonų;
■ Pietų Afrikoje aukso gavyba toliau mažėja. Iki 2006 metų imtinai Pietų Afrika buvo aukso išgavimo lyderė, tačiau jau 2007 metais nusileido į antrąją, o 2010 metais užėmė ketvirtąją vietą. Per pastaruosius keturiasdešimt metų aukso gavyba Pietų Afrikoje sumažėjo 80 %;
Rusija. Stabiliai išlaiko ankstesnį aukso gavybos lygį, kuris sudaro apie 190 tonų.
Peru, 2010 metais išgavo 180 tonų aukso, tai 38 tonomis mažiau nei jos maksimalus išgautas kiekis – 208 tonos (2005 metais).

Aukso paklausa arba kurios šalys naudoja daugiausia aukso?

2009 metais pasaulyje išgauto aukso kiekis buvo 2553 tonos, 2010 metais – 2652 tonos, tai 99 tonomis ir 3,9 % daugiau, o 2011 – 2809,5 tonos, tai 5,9 % ir 157,5 tonos daugiau, lyginant su praėjusiais metais.

2011 metais aukso paklausa pasaulyje pasiekė aukščiausią tašką – 4067 tonas. Pagrindiniai aukso vartotojai yra:

 • investuotojai – 44,42 %;
 • juvelyrai – 44,18 %;
 • pramonė ir medicina – 11,4 %.

Aukso paklausos lyderiai – investuotojai; jie, lyginant su 2010 metais, padidino savo „apetitą“ 32,9% , kai tuo tarpu juvelyrinė pramonė sumažino aukso poreikį 10,3 %. Pramonė ir medicina įsigijo vienodą kiekį aukso tiek 2011, tiek ir 2010 metais:
■ Indija. Pagrindinės aukso vartotojos-gigantės - Kinija ir Indija, abi kartu jos sunaudojo 55 % viso aukso kiekio. Daugelį dešimtmečių vartojimo lydere buvo Indija, tačiau 2011  metų pabaigoje jos susidomėjimas auksu sumažėjo beveik  50 %, lyginant su praėjusiais metais. Taip atsitiko todėl, kad sumažėjo rupijos vertė, ko pasekoje auksas Indijai tapo per brangus;
■ Kinija. Tuo metu Kinijoje aukso vartojimas nuolat augo ir ji tapo aukso vartojimo lydere. Tik 2011 metų I ketvirtyje Kinijos investuotojai nupirko 93,5 tonos aukso, tai sudaro 130 %,  41 tona daugiau nei tuo pačiu 2010 metų laikotarpiu.

Kokios aukso, kaip ekonominio ir politinio stabilumo pasaulyje mato,  ypatybės?

Auksas – svarbiausias pasaulio finansinės sistemos instrumentas, kadangi turi aiškiai išreikštus privalumus:

 • nekoroduoja;
 • naudojamas daugelyje sričių (papuošalų gamyboje, pramonėje, medicinoje);
 • fiziškai negali sumažėti jo apimtis;
 • galima perdirbti.


Tačiau šalia privalumų yra ir vienas svarus trūkumas - tai riboti pasaulio rezervai. Pasaulio ekonomikos nestabilumas atvirkščiai atsispindi aukso kainoje.

Ekonominio nestabilumo metu ir atitinkamai  dėl rizikingų aktyvų nepastovumo, stabiliausios ir saugiausios yra investicijos į auksą:
■ JAV ekonomika. Dabar ji išlieka ankstesniame lygmenyje, o ekonominė padėtis reikalauja išlaikyti dabartinę (artimą nuliui) bazinę palūkanų normą. Ekonominės JAV padėties atstatymo tempai vis dar lėti, o tai reiškia pelningų skolinimo galimybių apribojimą. Bandymai atkurti ekonomiką ir mažos palūkanų normos tarpusavyje susijungia ir todėl investuojama į rizikingus aktyvus, pirmiausia – akcijas. Ši aplinkybė investicijų rinkoje gali nustumti auksą į antrą planą.
■ dolerio kursas. Dar vienas argumentas yra faktas, jog artimiausioje ateityje pinigų masės padidėjimo JAV valiuta  nesitikima ir dolerio vertė kitų aktyvų atžvilgiu (akcijų, valiutų, fjučersų) kils. Geltonojo metalo kaina yra atvirkščiai proporcinga JAV dolerio vertei.
■ Europos skolų krizė. Europos skolų krizė prasidėjo 2010 metais ir tai yra 2007-2008 metų krizės padarinys. Likvidumo krizė apėmė ne tik Europos, bet ir JAV ekonomiką, dėl hipotekinių obligacijų žlugimo. Staigus hipotekinių vertybinių popierių ir jų sutarčių (derivatyvų) vertės nuosmukis privertė ieškoti kitų įkeitimo priemonių.  Šioje situacijoje pradėta masiškai parduoti kitus aktyvus, tai turėjo neigiamos įtakos jų vertei ir sukėlė kritimą. Valstybės, bandydamos išgelbėti nacionalinės bankininkystės sistemą, padidino valstybės biudžeto deficitą ir pateko į didžiausių bankų kapitalus.
■ PIIGS šalys. Savo ruožtu, eilė biržos Margin-call‘ų (kreipimųsi į prekiautojus, siūlant perduoti papildomas lėšas užstatui) sudavė smūgį realiam ekonomikos sektoriui, kuris yra pagrindinis paskolų vartotojas, ir galutiniam vartotojui.

To pasekoje, šalių mokesčių sistemos bazė smarkiai sumažėjo, be to, dar padidėjo valstybės biudžeto našta dėl nedarbo išmokų ir bankų gelbėjimo. Ekonomiškai silpniausios euro zonos šalys neatlaikė tokios naštos ir joms kilo tam tikros valstybinių skolų mokėjimo problemos. Šios šalys yra  Graikija, Islandija, Portugalija; neseniai prie jų prisijungė Italija, o kita eilėje gali būti Ispanija.
■ Graikija. Neseniai Europos lyderiai paskelbė apie Europos skolų krizės vystymosi lūžį, kurio pradžią pirmoji patiria Graikija. Vadovai atkreipė dėmesį į teigiamas ekonominio augimo tendencijas, tačiau nustatė, kad jis yra nepastovus, dėl griežtos euro zonos šalių biudžetų kontrolės.
■ Kinijos ekonomika. Kaip prognozuoja Pekinas, KLR ekonomikos augimas 2012 metais nesugebės išlaikyti šaliai reikalingą minimalų 8 % lygį. Kinijos valdžios institucijos teigia, kad ši situacija normali Kinijos valdžios ketinimų ribose įtakoti šalies ekonominį vystymosi modelį. Dauguma analitikų mano, kad tai gali būti didėjančio šalies ekonomikos lėtėjimo signalas. Būtent 8% ekonomikos augimo rodiklis užtikrina gyventojų užimtumo klausimų sprendimą minimaliu lygiu. Esant mažiau nei 8 %, šalies įmonės atsidurs sąstingio būsenoje, padidės nedarbas, tai sukels įtampą Kinijos visuomenėje, blogiausiu atveju, gali kilti masinės riaušės. Be to, Kinijos vietos valdžia 2012 m. privalo grąžinti skolas, iš viso 292 milijardų dolerių (1,84 trilijono juanių).
■ Indijos ekonomika. Indijos vyriausybė sumažino ekonomikos augimo prognozę iki 7 % ir paskelbė apie staigų ekonomikos augimo tempų sumažinimą (manoma, kad Indijos ekonomikos augimas yra vienas iš sparčiausiai augančių po Kinijos). Vyriausybė teigia, kad šalis išgyvena ne pačius geriausius laikus, tam turėjo įtakos ekonominio augimo sumažėjimas, kylančios kainos ir skandalai parlamente.

2011 metais investicijų  apimtys į Indijos ekonomiką  nukrito  iki žemiausio lygio per pastaruosius penkerius metus ir sudarė 10.46 mln. rupijų, tai 45% mažiau nei 2010 metais (18,88 rupijų). Indijos vyriausybė nusprendė padidinti importo muitą auksui du kartus, o tai sudaro 4%, dėl to  importas smarkiai sumažėjo. Praėjusiais metais Indija  buvo didžiausia pasaulyje aukso vartotoja. Ji importavo negirdėtą kiekį  - 969 tonas šio tauriojo metalo, o 2012 m. sausį vyriausybė padidino importo muitus 90 proc.

Koks centrinių bankų vaidmuo formuojant aukso paklausą?

Centriniai bankai visada pirmiausia buvo aukso pardavėjai, tačiau 2009 metais padėtis pasikeitė, ir jie tapo tiesioginiai pirkėjai. Per pastaruosius kelerius metus daugelio šalių centriniai bankai aktyviai perka auksą, kad padidintų savo užsienio valiutos atsargas ir sumažintų juose JAV dolerio dalį. Tarp šių šalių yra Rusija ir Kinija, kurios nepasitiki JAV pinigų ir finansine politika ir todėl ieško būdų savo aukso ir užsienio valiutos atsargose sumažinti JAV dolerio dalį.
■ Rusija superka auksą. 1999 metų pradžioje Rusijos aukso rezervai sudarė 457 tonų, o supirkus auksą 2011 metų viduryje, aukso atsargos padidėjo beveik 2 kartus ir yra 846 tonų. Aukso dalis Rusijos aukso ir užsienio valiutos rezervuose sudaro tik šiek tiek daugiau nei 8% (Rusija yra devintoje vietoje pasaulyje pagal aukso atsargas).
■ Kinijos pirkimai.  Dėl JAV dolerio vertės smukimo gali stipriai nukentėti Kinija, kuri savo aukso ir užsienio valiutos rezervuose saugo 1,2 trilijono JAV dolerių. Kinija taip pat kritikuoja JAV pinigų politiką ir ieško būdų, kaip sumažinti krizinio dolerio dalį savo finansų sistemoje. 1988 metais Kinijos aukso atsargos sudarė 395 tonų, o dabar siekia 1054 tonų, o tai sudaro tik 1,6% visų šalies aukso ir užsienio valiutos rezervų.
■ Europos centriniai bankai. Jie pirmą kartą per pastaruosius du dešimtmečius parodė susidomėjimą pirkti auksą. Paskutiniai centrinių bankų grynieji aukso pirkimai buvo užregistruoti 1985 metais. Per laikotarpį nuo 1999 metų iki 2010 metų Centriniai bankai parduodavo apie 400 tonų aukso per metus. 2011 metų duomenimis Europos šalių centrinių bankų aukso rezervai padidėjo 800 tonų.
■ Centriniai bankai besivystančios rinkos šalyse. Šios įstaigos taip pat aktyviai dalyvauja perkant auksą. Mėgindami sumažinti savo priklausomybę nuo JAV dolerio 2011 metais, Tailandas, Pietų Korėja, Meksika įsigijo didžiules „aukso valiutos“ atsargas. Meksika nupirko 93,1 tonos aukso, taip padidindama savo atsargas nuo 7,1 tonos iki 100,2 tonos (!). Tailandas papildė savo aukso atsargas  dar 9,3 tonos. 2011 metų lapkritį Turkijos centrinis bankas padidino savo aukso atsargas beveik 185 tonomis. Dėl šio aukso atsargų padidėjimo, Turkija aukso šalių-turėtojų sąraše iš 30-osios vietos pakilo į 22-ąją. 2011 metų lapkritį Tadžikistanas įsigijo 311 kg aukso ir dabar turi 150000 uncijų aukso rezervą. Kitos valstybės, pavyzdžiui, Baltarusija, Makedonija, Mauritanija ir Graikija, praėjusių metų  lapkritį taip pat paskelbė apie nedidelį savo aukso atsargų papildymą.

Investuotojams: kokios aukso kainos galime tikėtis ateityje?


Kiekvienas aukščiau minėtų veiksnių reguliuoja "saulės metalo" kainą,  tuo pačiu nustatydamas "auksinę" tendenciją. Pasaulio aukso rezervai, žinoma, yra riboti, bet, nepaisant to, kasmet iškasama apie 2500 tonų aukso. Aukso gavybos pramonė ateityje nežada mažinti savo rodiklių, o jei atsižvelgsime į tai, kad auksas turi „antrą gyvenimą“, t.y. jį galima nuolat perlydyti, tai nėra realaus pavojaus, kad  šio tauriojo metalo pritrūktų:
■ nuolatinis poreikis. Aukso poreikis egzistuoja nuo pat jo atsiradimo. Be savo pagrindinio vaidmens - pinigų funkcijos, auksas šiandien naudojamas daugelyje pramonės šakų, įskaitant papuošalų gamybos, medicinos ir net aviacijos. O visai neseniai auksu labai uoliai susidomėjo investuotojai, pasirinkę jį, kaip „apsauginį skydą“ savo aktyvus gynimui nuo ekonominių rizikų. Taigi, tikrai galima teigti, kad susidomėjimas auksiniu metalu niekada nesumažės;
■ makroekonominiai veiksniai. Pasaulio ekonominės nuotaikos nuolat keičiasi. Dauguma pasaulio šalių šiandien išgyvena ne pačius geriausius savo laikus. Taigi, pagrindinės aukso vartotojos - Indija ir Kinija - sumažino ekonomikos augimo tempus, be to, Indija du kartus padidino aukso importo muitą. Šis „aukso medalis“ turi dvi puses. Iš vienos pusės, dviejų aukso vartotojų-gigančių ekonomikos augimo tempų sumažėjimas iššauks viduriniosios klasės gyventojų pajamų mažėjimą, ir tokiu būdu sumažins jų perkamąją galią. Iš kitos, bendra nestabili ekonominė nuotaika paveiks aukso kainą priešingai, pakeldama ją aukštyn, nes investuotojai, akcijų ir kitų rizikingų aktyvų nuvertėjimo fone kaip investicijas pasirenka  "kietąją" valiutą - auksą;
■ padidėjęs centrinio banko vaidmuo rinkoje. Bendras centrinių bankų aukso pirkimų kiekis pasaulio aukso rinkoje yra nedidelis, tačiau pabrėžia staigią ekonominių tendencijų kaitą, nes visai neseniai Centriniai bankai buvo aukso pardavėjai, o staigus perėjimas nuo pardavimų prie aktyvių pirkimų sudarė palankias sąlygas aukso vertės padidėjimui iki 1900 JAV dolerių už Trojos unciją. Galima daryti prielaidą, kad centrinis bankas ir toliau pirks auksą ir kaups šį taurųjį metalą savo aukso ir užsienio valiutos rezervuose.

Šie veiksniai susijungia drauge ir laikinai nusveria svarstykles tai į vieną, tai į kitą pusę, taip nustatydami tai „bulių", tai „meškų" aukso trendą. Masterforex-V Akademijos ekspertai mano, kad toliau, įvairių veiksnių vystymosi fone, „aukso svarstyklės" svyruos nežymiai ir aukso kaina bus 1600-1800 JAV dolerių ribose už vieną Trojos unciją.

Masterforex-V Akademijos Prekybos išvestiniais instrumentais katedros analitikai teigia, kad auksu prekiaujama diapazone. Kainos
užsitvirtinimas virš 1655 JAV dolerių lygio aktyvavo kylantį scenarijų su tikėtinais tikslais 1665, 1675 JAV doleriai už unciją, kurie šiuo metu jau yra pasiekti.
 


Niujorko Comex biržoje balandžio aukso fjučersas pabrango 1,3 procento iki 1684,3 dolerio už unciją.

Benas Bernankė pareiškė, kad pramoninės gamybos augimo pagreitėjimą ir vartotojų paklausos didėjimą sąlygos santūri JAV pinigų-kreditų politika. Be to, tai pagerins situaciją darbo rinkoje.

Bank of  Nova Scotia analitikai mano, jog Beno Bernankės komentarai padarė tam tikrą poveikį aukso rinkos dinamikai. Jie galėjo būti įvertinti kaip naujų ekonomikos stimuliavimo priemonių įvedimo būtinybė.

2010 metais aukso kainos augo beveik 10%, o 2012 m. vasarį metalo kaina sumažėjo beveik 2 procentais.

 

 

Paskelbimo data: 2012-03-27 10:11 Tekstas: Masterforex-V Akademija
Įterpti į BLOG'ą

Nuolatinis kriptovaliutų augimas - galimybė investuotojui

Viena pagrindinių rinkos tendencijų šiais metais yra fenomenalus pagrindinių kriptovaliutų, kelis kartus padidinusių savo kainą, augimas. Populiariausia kriptovaliuta - Bitkoinas (bitcoin, BTC) - kurios augimas įveikė 2600 dolerių ribą. Šių metų sausio mėnesį už 1000 dolerių įsigytą 1-ną bitkoiną birželio pradžioje buvo galima parduoti už 2600 dolerių, iš vieno vieneto gaunant 1600 dolerių pelną.

Paskelbimo data: 2017-06-28 08:30

Valiutų porų EUR/USD ir GBP/USD apžvalga

Valiutų porų EUR/USD ir GBP/USD analizė atlikta Masterforex-V prekeivių einamajam momentui naudojantis apyvartų indikatorių parodymais.

Paskelbimo data: 2016-10-25 20:10

Nafta: trūkumas ar perteklius?

Tarptautinė energetikos agentūra (TEA) perspėjo, kad investicijų į naftos gavybą mažėjimas, prasidėjęs prieš dvejus metus, gali nesustoti ir 2017 metais ir artimiausiais metais gali lemti žymų trūkumą rinkoje. 2015 metais pasaulinės investicijos į energetikos sektorių sumažėjo 8% iki 1,83 trilijono dolerių, sakoma TEA pranešime.

Paskelbimo data: 2016-09-28 05:56

Naftos kainos krinta iki daugiasavaitinių minimumų

Naftos kainos nukrito iki daugiasavaitinių minimumų, nes Irano eksporto padidėjimas ir naftos tiekimo atsinaujinimas iš Libijos ir Nigerijos sustiprino investuotojų baimes, kad pasaulinis perteklius išliks. Apie tai portalo „Market Leader“ žurnalistams pranešė Forex kompanijos NordFX analitikai. Brent ir WTI naftos ateities sandorių kaina per vieną savaitę nukrito 9-10 procentų, kas įrodo stiprų naftos rinkos volatilumą. „Praeitą savaitę mes matėme daug kritimo naujienų. Rinką įtakoja silpni fundamentalūs veiksniai“, - sakė LBBW naftos analitikas Frankas Klumpas (Frank Klumpp).

Paskelbimo data: 2016-09-20 15:08

Pasaulinės naftos kainos ir toliau mažėja

Naftos kaina ir toliau krinta, tai liudija Londono ir Niujorko biržų sandorių duomenys. Daugiau apie tai pasakoja portalas „MarketLeader“.

 

Elektroninės prekybos duomenys rodo naftos pigimo tendenciją. Po pranešimų apie britų referendumo rezultatus, pasaulinės naftos kainos iškart sumažėjo daugiau nei 1 procentu, tuo pačiu WTI naftos barelio kaina nukrito žemiau 50 JAV dolerių.

Paskelbimo data: 2016-07-07 15:50

Pasaulio bankas padidino savo prognozes dėl naftos kainų 2016 metais

Gerėja kai kurių specialistų lūkesčiai dėl kainų tendencijų naftos rinkoje einamaisiais metais. Pasaulio banko ekspertai tikisi pasiūlos pertekliaus sumažėjimo ir tai taps kainos padidėjimo priežastimi. Apie tai praneša portalo „Market Leader“ žurnalistai.

Paskelbimo data: 2016-05-02 14:56

Aukso ateities sandoriai gali vėl smukti

Kaip portalo „Market Leader“ žurnalistams pranešė Tarptautinio Forex prekeivių susivienijimo (TFPS) analitikai, praėjusią savaitę auksas turėjo neblogą paklausą ir tai leido jam įveikti pasipriešinimą 1257 taške. Pramušęs šią žymą, taurusis metalas galėjo judėti toliau - prie 1270 dolerių už unciją žymos.

Paskelbimo data: 2016-04-26 04:03

Nigerija prisijungė prie iniciatyvos sumažinti naftos gavybos apimtis

Neseniai viename iš interviu Rusijos energetikos ministras Aleksandr Novak paminėjo, kad optimali visus tenkinanti naftos kaina yra 50 dolerių už barelį žymos ribose. 75% naftos eksporto apimančios valstybės pareiškė sutikimą apriboti naftos gavybos apimtis. To pakanka, kad naftos kaina pradėtų kilti. Iranas šiam susitarimui vis dar nepritaria. Tačiau Nigerijos naftos ministras Emanuelis Kačikvu, atvirkščiai, pareiškė, jog jo šalis palaiko šią iniciatyvą. Kaip yra žinoma, Nigerija yra stambiausia naftos tiekėja Afrikoje.

Paskelbimo data: 2016-02-23 12:15

Aukso kaina gerokai išaugo ir pasiekė metinį maksimumą

Finansinio nestabilumo baimė, dolerio kurso kritimas ir JAV iždo obligacijų pajamingumo sumažėjimas įtikino investuotojus ieškoti prieglobsčio tauriajame metale, dėl šių priežasčių aukso kaina šoktelėjo daugiau nei 4 procentais ir pasiekė metinį maksimumą. Kaip portalo „Market Leader“ žurnalistams pranešė Forex kompanijos TeleTrade analitikai, nuo metų pradžios auksas pabrango 15% dėl pasaulio fondų rinkų žlugimo.

Paskelbimo data: 2016-02-13 08:42

Kylanti naftos kaina nekelia rinkos pasitikėjimo

Naftos rinkos volatilumas daro įtaką fondų aikštelių dinamikai. Sandoriai yra veikiami neapibrėžtų OPEC veiksmų dėl naftos gavybos mažinimo. Pagrindinių naftos šalių-eksportuotojų veiksmų dėl tiekimų sumažinimo koordinacijos tikimybė yra gana maža. Čia verta pridėti jautrią energijos nešėjų rinką. Pagrindinis prekinės-žaliavinės rinkos dalyvis, Kinija, išėjo Naujametinių atostogų. Kaip portalo „Market Leader“ žurnalistams pranešė Forex kompanijos TeleTrade analitikai, rinkoje stebimi trūkinėjantys, nepamatuoti judėjimai

Paskelbimo data: 2016-02-09 19:00