Portalas investuotojams Market Leadernaujienos, analitika, prognozės

Antradienis, sausio 18, 19:07 (GMT +02:00)
Aktualijos investuotojams

Kuo gali būti patrauklus turizmas Baltarusijoje?

Kuo gali būti patrauklus turizmas Baltarusijoje?

Baltarusijos patrauklumo užsieniečiams stiprinimas  – pagrindinė  dabartinės Baltarusijos valdžios užduotis.

To siekiama, norint pritraukti investicijų,  formuoti naują politinį įvaizdį, padidinti turizmo aktyvumą šalyje.
 Visi tikslai šiuo aspektu panašūs ir nesvarbu, ar jie yra sąrašo viršuje. Neįmanoma pasiekti užsibrėžtų tikslų, nevystant infrastruktūros ir nekeliant šalies aptarnavimo sferos kokybės.  Todėl Baltarusija planingai investuoja  ne tik į viešbučių statybas, bet ir aukštos klasės svečių namus. Šiuo metu šalies sostinėje Minske dirba tik du penkių žvaigždučių klasės viešbučiai: Crowne Plaza Minsk ir Europa.

Viešbutis „Europa“ yra vienintelis Baltarusijoje „atriumo tipo“ viešbutis.   Svečias, išėjęs iš viešbučio kambario, visada patenka į vidinę galeriją - balkoną, taip pat iš bet kurio taško, kur jis bebūtų, gali matyti holą. Didžiausia septynaukščio viešbučio puošmena – meninė 17 metrų aukščio ir 4 metrų pločio freska. Šį šedevrą pagal specialų užsakymą sukūrė vienas garsiausių sostinės architektų Valerij Dovgal. Freska yra tikras meno kūrinys, padarytas iš stiklo, naudojant florentietiškos  mozaikos techniką. Jame pavaizduotos lankomiausios Minsko vietos, kurios, pagal to meto  miesto mero M. Pavlovo sumanymą, turėtų parodyti miestą pačioje patraukliausioje šviesoje.
Planuodami viešbutį, architektai koncentravosi ties komforto ir jaukumo sukūrimu,  kurį turėtų pajusti kiekvienas svečias pirmomis apsilankymo sekundėmis. Viešbutyje nėra  sunkių, didelių  formų,  čia tvyro jaukumo ir privatumo įspūdis, todėl viešbutis nestokoja svečių net ir tuomet, kai kiti Baltarusijos viešbučiai jaučia svečių trūkumą.

Apie viešbučio specifiką,  investicijas  ir apie tolimesnius planus, vystant šį penkių žvaigždučių  Minsko viešbutį, portalas „Verslo lyderis“ (Baltarusija) kalba su „Europos“ direktoriumi Aleksandr Sviridovič.


Verslo lyderis: ar pelningas  penkių žvaigždučių viešbučių verslas sostinėje Minske? Ar galima palyginti pajamas iš penkių žvaigždučių viešbučių Londone ir Minske?
Sviridovič A. N. (viešbutis „Europa“): viešbučių verslas Baltarusijoje yra pelningas. Jo rentabilumas svyruoja nuo 35 iki 50%. Lyginant su Vakarų šalimis,  toks rentabilumas yra pakankamai geras. Vakarų šalyse  pelnas yra didesnis, bet ir išlaidos  taip pat didesnės.

Verslo lyderis: Kokios investicijos reikalingos, norint statyti penkių žvaigždučių viešbutį NVS šalyse, o taip pat ir Baltarusijoje?
Sviridovič A. N.: apie NVS šalis informacijos neturiu, tačiau  Baltarusijos rinkoje -  nuo 3 tūkst. JAV dolerių už kvadratinį metrą.

Verslo lyderis: Per kokį laikotarpį atsipirko viešbutis? Kokie viešbučio kambariai yra patys populiariausi?
Sviridovič A. N.: Mūsų viešbutis nėra klasikinis atvejis. Mes esame pirmieji, parodę, kad galima statyti savo lėšomis, imant kreditus Baltarusijos bankuose. O kalbant apie Baltarusijos Respubliką, čia viešbutis atsiperka per 5-7 metus.  „Europos“ viešbučio kambariai yra   standartiniai, liukso ir prezidentinės klasės. Laisvų kambarių nebūna.

Prezidentinės klasės kambarys:

Vienviečio prezidentinės klasės kambario kaina - 1105 eurų, dviviečio – 1150 eurų. Palyginimui, Londone penkių žvaigždučių viešbučiuose  kambarys kainuos žymiai daugiau. Pavyzdžiui, viešbutyje THE LANESBOROUGH, A ST. REGIS HOTEL, Apsley kambarys kainuoja 1827 eurus, Buckingham suite -  3806 eurus, o pats brangiausias The Royal suite kainuoja 11420 eurų vienai parai. Londono viešbutyje THE RITZ The Berkeley suite tipo kambariai kainuoja 3252 eurus.

Liukso klasės kambarys:

 

Liuksas

Vienviečio kambario kaina - 481 euras, dviviečio - 526 eurai. Londono penkių žvaigždučių vienviečiai liukso kambariai  kainuoja nuo 540 eurų, dviviečiai  - nuo 754 eurų.
Į „Europos“ kambarių numerių kainą yra įskaičiuoti mokesčiai, pusryčiai (švediškas stalas), taip pat papildomos paslaugos:  internetas, kabelinė televizija kambariuose,  baseinas, sauna ir treniruoklių salė.

Verslo lyderis: Ar daug yra norinčių apsistoti jūsų viešbutyje, nepaisant   aukštų kainų, lyginant su kitais sostinės viešbučiais?
Sviridovič A. N.: Mūsų kainos nieko nestebina, todėl  svečių trūkumo nejaučiame. Pas mus apsistoja ir užsienio, ir  Baltarusijos gyventojai. Stebina tai, kad užsieniečiai derasi išgirdę kainą, o baltarusiai tiesiog susimoka.

Verslo lyderis: Kokie įžymūs žmonės, pasaulio žvaigždės  lankėsi jūsų viešbutyje?
Sviridovič A. N.: Lankėsi daug įžymybių ir garsių žmonių. Visų iš karto net neišvardinčiau. Čia gyveno Maskvos ir visos Rusijos patriarchas Aleksejus II, UEFA prezidentas Michel Platini, visi eurokomisarai.

Verslo lyderis: Kaip manot, kodėl jūs patrauklūs   įžymybėms? Kodėl jie renkasi būtent jus?
Sviridovič A. N.: Mūsų viešbutis pakankamai mažas, galbūt tuo ir patrauklus. Jaukumas, komfortas, galimybė likti nepastebėtiems ir  aukšto lygio aptarnavimas.

Verslo lyderis: Kokie svečiai kelia daugiausia rūpesčių: politikai, šou, verslo žvaigždės ar paprasti piliečiai? Ir kokios  tai problemos?
Sviridovič A. N.: Niekas.  Jeigu problemų ir būtų, jūs nesužinotumėte.

Verslo lyderis: Kuo galite nustebinti europiečius ir amerikiečius, kurie yra įpratę prie aukščiausio lygio aptarnavimo? Kuo išsiskiriate iš kitų tokio lygio viešbučių visose NVS šalyse?
Sviridovič A. N.: Europos ir Amerikos gyventojų jau niekuo neįmanoma nustebinti. Kiekvienas viešbutis turi savo specifiką,  mes turime įdomią architektūrą, aukštą paslaugų kokybę, komfortą ir nedidelius jaukius kambarius.

Verslo lyderis: Daugeliui verslininkų Baltarusija – uždara šalis su žema paslaugų kokybe, kur viskas daroma pagal sovietinį supratimą, todėl ir asocijuojasi su prastu aptarnavimu. Kaip galėtumėte pakomentuoti tokią nuomonę?
Sviridovič A. N.: Taip manantys turi pakankamą tam pagrindą. Visi mes išaugome tokioje aplinkoje ir todėl dauguma standartų, tame tarpe ir paslaugų sferoje, yra išlikę. .

Verslo lyderis: Ar jūsų viešbutis turi ką nors savito, unikalaus?
Sviridovič A. N.: Apie mūsų darbo specifiką aš jau kalbėjau aukščiau. Pasikartosiu, jog  įdomi architektūra, patogus išsidėstymas, nedideli kambariai, aukštas aptarnavimo lygis, komfortas. Pridursiu, kambariai pagal plotą viršija standartą, kuris yra taikomas penkių žvaigždučių viešbučiui. Apie aukštą komforto lygį byloja ir „šiltos grindys“ – ne tik vonios kambariuose, bet ir bendruosiuose koridoriuose bei hole. Pirmą kartą Baltarusijoje viešbučio svečiams yra įrengti požeminiai garažai, kurių plotas sudaro 25% visų viešbučio kambarių skaičiaus.

Verslo lyderis: Kokie sunkumai yra (buvo), investuojant į viešbučių verslą Baltarusijoje?
Sviridovič A. N.: Kliūčių yra pakankamai daug.  Kalbant apie baltarusiškų bankų kreditus, skolinimosi kaina labai didelė, todėl jie sunkiai įperkami. O užsienio bankai nesižavi baltarusiškais projektais,  todėl ir neskuba investuoti į viešbučius.

Verslo lyderis: Ačiū jums ir linkime malonaus poilsio jūsų svečiams, o viešbučiui pelno ir populiarumo tarp mūsų sostinės svečių ir turistų.

Paskelbimo data: 2010-12-11 10:12 Tekstas: Olga Minskaja Masterforex-V A

Kodėl faktiniai automobilių kuro suvartojimo rodikliai viršija deklaruojamus duomenis

Leidinio Westdeutsche Allgemeine Zeitung informacijos duomenimis, naujų automobilių Europos šalyse kuro sąnaudos vidutiniškai 42 procentais viršija gamintojų deklaruojamus rodiklius.  Todėl vidutinis automobilių savininkų permokos dydis sudaro apie 400 JAV dolerių per metus. Tokius duomenis gavo Tarptautinė ekologiškai švaraus transporto taryba (ICCT).

Paskelbimo data: 2017-12-05 08:01

Tokijo automobilių salonas pradžiugino automobilių mėgėjus naujovėmis

Tokijo automobilių salone Japonijos gamintojai tradiciškai pristato naujoves, kurios išsiskiria kiek neįprastu dizainu. Šiemet automobilių gamintojai taip pat pristatė eilę gana perspektyvių, bet iš pirmo žvilgsnio neįprastų automobilių modelių. Kiekvienas naujas produktas pritrauks ne tik automobilių rinkos ekspertų, bet ir automėgėjų dėmesį.

Paskelbimo data: 2017-11-16 08:48

Mokslininkai nukėlė pasaulio pabaigą į 2100 metus

Mokslininkas priminė, kad per pastaruosius 540 milijonų mūsų planetos istorijos metų buvo 5 masinio gyvų būtybių išmirimo bangos - ir visos jos buvo lydimos anglies cirkuliacijos ciklo gamtoje pokyčių.

Paskelbimo data: 2017-10-16 07:50

Baltarusija atsisako sąjungos su Rusija pasaulinėje kalio trąšų rinkoje

Minske manoma, kad jie sugebės savarankiškai kontroliuoti didelę dalį pasaulinės kalio trąšų rinkos. Šioje srityje Baltarusija nusprendė atsisakyti bet kokio bendradarbiavimo su Rusija. Tai praneša verslo žmonių portalo „Market Leader“ žurnalistai su nuoroda į „Novoje vremia".

Paskelbimo data: 2017-10-11 07:47

Kaip praktiškai realizuoti „brexit'ą“

Pasak Didžiosios Britanijos finansų ministro Filipo Hamondo (Philip Hammond), pereinamasis laikotarpis po JK pasitraukimo iš ES turi būti baigtas iki 2022 metų, iki kitų šalies visuotinių parlamento rinkimų. Jis mano, kad santykiai su Europos Sąjunga trejų metų laikotarpiu po „brexit'o“ gali būti panašūs į dabartinius, o būtent Jungtinė Karalystė dalyvaus muitų sąjungoje ir išlaikys prieigą prie bendrosios rinkos.

Paskelbimo data: 2017-09-22 07:50

Saulė ir vėjas labai greitai padarys anglies gavybą nepelninga

Labai greitai anglies šachtos taps nerentabilios, o angliakasių profesija pasiners į užmarštį. Šią prognozę pateikė verslo naujienų agentūra Bloomberg.

 

Anglies gavybos duobkasiu taps alternatyvi, arba „žalioji“, energetika, naudojanti saulės ir vėjo energiją. Jau po 3-4 metų saulės ir vėjo energijos kaina susilygins su energijos generacija iš anglies, o po 20-25 metų anglies naudojimas energijos gamybai smuks 87 procentais.

Paskelbimo data: 2017-08-26 19:39

„Išmanieji“ GOOGLE akiniai grįžta!

Patobulinta išmaniųjų GOOGLE akinių versija vadinama Glass Enterprise Edition greit pasirodys prekyboje, pranešė BBC su nuoroda į naujienų tinklapį Medium.

Paskelbimo data: 2017-08-22 15:18

Kriptovaliutos: kas naudingiau - investuoti ar jas „išgauti“?

Pastarosiomis dienomis vis daugiau žmonių atkreipia dėmesį į vakar dar mažai žinomas kriptovaliutas su jų „vadu“ - bitkoinu (bitcoin, BTC). Daugelis, žinoma, girdėjo apie šią skaitmeninę valiutą, kuri leidžia mokėti už pirkinius, atsiskaityti už paslaugas, investuoti, netgi uždirbti tik iš to, kad turi bitkoinų.

 

Paskelbimo data: 2017-08-01 07:50

Gyvenimas vien iš prekybos - utopija? Nemokamas vebinaras

Prieš pradedamas keliauti Forex prekybos keliu dažnas naujokas turi klaidingą supratimą ir iliuzijų apie tai, kokia iš tikrųjų yra sėkmingo prekeivio valiutomis kasdienybė. Svajojama apie „laisvą“ darbo grafiką, darbo aplinką pagal pasirinkimą, jokių viršininkų, jokio streso, darbo krūvis pagal pageidavimą ir išpildyta bet kuri asmeninė ar artimųjų svajonė. Deja viskas ne taip paprasta.

Paskelbimo data: 2017-07-31 15:59

Holografiniai vaizdo skambučiai išmaniais telefonais tampa realybe

Pirmą kartą žmonijos istorijoje holografinis vaizdo skambutis buvo atliktas šių metų balandžio 3 dieną. Proveržį telekomunikacijų srityje atliko Verizon (JAV) ir Korean Telecom (Pietų Korėja) kompanijų darbuotojai. Holografinis vaizdas į išmaniuosius telefonus buvo perduodamas tarp Pietų Korėjos Seulo ir Amerikos Nju Džersio. Demonstracijos metu holografinis Verizon darbuotojo vaizdas atsidūrė Korean Telecom būstinės monitoriuje.

Paskelbimo data: 2017-07-28 17:55