Portalas investuotojams Market Leadernaujienos, analitika, prognozės

Sekmadienis, spalio 17, 22:22 (GMT +02:00)
Aktualijos investuotojams

Treiderio kelias ir kovotojo kelias. Kas tarp jų yra bendra?

Treiderio kelias ir kovotojo kelias. Kas tarp jų yra bendra?

(sprendžiame psichologines problemas)


Kiekvienas žmogus  gyvenime  susiduria su psichologinio pobūdžio problemomis, kurias turi išspręsti. Jų nepašalinus, galima praleisti daug svarbių ir nuostabių akimirkų gyvenime. Neįmanoma tapti laimingu ir pasiekti tikslų, kenčiant nuo tingėjimo, baimės, abejonių ir godumo.
Treideriui tai labai svarbu. Neišsprendus psichologinių problemų, galima net nesvajoti apie aukso kalnus ir poilsį Kanarų salose. Tik atsakingas ir tikslo siekiantis žmogus yra pajėgus suvaldyti sudėtingą ir klastingą rinką.
Tradiciniai psichologinių problemų sprendimo metodai treidinge ne visada yra tokie efektyvūs, kaip norėtųsi. Kiekvienas stengiasi jas įveikti savaip arba vadovaujasi kitų sėkmingų žmonių patirtimi. Panašios psichologinės problemos  yra būdingos bet kuriai žmogiškajai veiklai, atitinkamai, yra įvairūs jų sprendimo metodai. Perėmus šių problemų sprendimo patirtį iš kitų sričių, galima suprasti, kaip išspręsti savąsias.

Kas bendra?

Kas bendra tarp treiderio - profesionalo, kovos menų meistro ir budistų vienuolio? Iš pirmo žvilgsnio atrodo lyg ir visiškai skirtingos žmogiškojo pažinimo sritys... tačiau, kad ir koks didelis būtų skirtumas, jų tikslas yra toks pats – kontrolė ir sąmoningumas.

Kovos menų meistras paaukoja dešimtis metų, tobulindamas judesius.
Kas kartą vis labiau jis įsigilina į jau ir taip pažįstamo judesio esmę. Kiekvienas apgalvotas ir koncentruotas pakartojimas palaipsniui priartina prie naujų vos pastebimų niuansų atskleidimo. Augant judesio supratimo lygiui, didėja ir jo kontrolė, naujų momentų atskleidimas, pasiekiamas toks lygis, kai judesys tampa neatskiriama  sąmonės dalimi, įgyja prasmę ir natūralų grožį.

Treiderio keliasBudistų vienuolis skiria  gyvenimą savęs pažinimui, proto, širdies ir pagalbos kitiems savybių kokybės tobulinimui. Jis trokšta pažinti tikrąją visų gamtos fenomenų ir įvykių prigimtį, kad galėtų pašalinti klaidinančias proto, priklausomybių, blogų įpročių koncepcijas. Vienuolis nepailsdamas tobulina savo pažintines protines galimybes: dėmesingumą, atmintį ir mąstymo logiką. Mokėjimas visiškai aiškiai ir giliai analizuoti gebėjimą idealiai susikoncentruoti, sutelkti savas mintis (be jokios įtampos išlaikyti dėmesį ties bet kuriuo objektu, tiek ties abstrakčiu, tiek materialiu, neprarandant sąmoningumo ir gebėjimo analizuoti) – labai svarbūs vienuoliui ir būtini užsibrėžtam tikslui pasiekti. Tik savyje, o ne aplinkoje jis ieško ir randa tikrojo vidinio džiaugsmo priežastis. Jis ugdo ir stiprina dorybes (pavyzdžiui, užuojautą), kol jos tampa jo esybės dalimi.

Treideris, siekdamas finansinės nepriklausomybės, nueina sunkų kelią link savo (arba svetimos) prekybos sistemos sukūrimo,  studijavimo ir įvaldymo. Tuo pačiu treideris kovoja su godumu, baimėmis, tinginyste ir abejonėmis. Neišsprendęs šių problemų, jis nepasieks norimo rezultato.
Vienam kovotojo kelias – tai noras pažinti save, savo galimybes per judesio esmės supratimą, per valios, kontrolės ir disciplinos ugdymą. Nenugalėjus silpnybių, šių dalykų pasiekti  neįmanoma.
Antram vienuolio kelias – tai nuosekli  sąmonės transformacija į gerąją pusę, pergalė prieš patį save.
Trečiam treiderio kelias – tai būtinybė pasikeisti, tapti stipresniu ir labiau disciplinuotu, be ko neįmanomas stabilumas.

Treiderio kelias:  4 žvėrys kelyje link finansinio Olimpo!


Treideris kovotojasPsichologijos problemą rinkoje sudaro:

* Tingėjimo problema – dažniausiai kenčia naujokai, atėję į rinką siekdami lengvo uždarbio. Kai rinka parodo savo tikrąjį charakterį, naujokas puola studijuoti gausią treidingo mokomąją medžiagą, skaito forumus ir t.t. Suvokia, kad greitai šio dalyko neįsisavins, nes prireiks daug pastangų. Dėl silpnos motyvacijos jį apninka tingėjimas, nors nori jis daug.
* Abejonių problema – praleidus daug laiko ir pastangų įvairioms prekybos sistemų studijoms, žmogus kaip įmanydamas stengiasi aprėpti kuo daugiau praktinės informacijos arba ieško „Gralio“. Vietoje to, kad įvaldytų vieną, jis šokinėja nuo vieno prie kito. Rezultatas - nėra  nei stabilumo prekyboje, nei pasitikėjimo naudojamais instrumentais.
* Baimės problema – pagrindinė  daugumos treiderių problema. Žmogus gali turėti gerai veikiančią prekybos sistemą, nemažai patirties, tačiau paniška baimė atidarius poziciją išlieka... Tai  tipinė problema, pereinant iš prekybos demo-sąskaitoje į realią. Pagrindinė nervinių ląstelių praradimo priežastis.
* Godumo problema – antra pagal reikšmę kliūtis sunkiame treiderio kelyje. Noras uždirbti daugiau atsisuka  nuostoliais ir prarastu depozitu. Panašiai  ir su įėjimu į rinką, kuris prieštarauja jūsų prekybos sistemos taisyklėms.

Su šiomis problemos susiduria kiekvienas, žengdamas pirmus žingsnius kovos menų pasaulyje:
* Tinginystė – tinginiaujantis žmogus nepasieks nieko šioje srityje. Netgi  rūpinimasis savo sveikata (nors kovos menai sveikatos palaikymui tolygu žemės dirbimui tanku) reikalauja tęstinės ir reguliarios praktikos.
* Abejonės – kai žmogus abejoja savo jėgomis ir sugebėjimais toje veikloje, jo progresas bus minimalus.
* Baimė – trukdo adekvačiai reaguoti į susiklosčiusią situaciją, reiškia, kad toks žmogus morališkai jau yra nugalėtas,  kadangi be psichologinio įsitikinimo neįmanoma jokia pergalė.
* Godumas – tai noras rasti stebuklingą kovos elementą, metodikas, garantuojančias pergalę. Savotiškos „Gralio“ paieškos. Tačiau kovos menų pasaulyje jau seniai nėra jokių paslapčių, paslaptis tik viena – kaip nugalėti save.

Vykdydami dvasinę praktiką ir tobulindami save, susiduriame su tomis pačiomis problemomis:


* Tinginystė – bevalis žmogus taip pat nesugebės pasiekti norimo rezultato. Be valios ir disciplinos neverta net kalbėti apie kokį nors postūmį į geresnę pusę. Disciplina – tai sėkmės garantas.
* Abejonės – trukdo tolimesnei praktikai, žmogaus protas tokiu metu panašus į vėjarodį, kurio kryptis priklauso nuo minčių „vėjo“ krypties.
* Baimė – visi kažko bijome, ir, kaip taisyklė, baimė visada trukdo veikti adekvačiai ir tinkamu laiku. Žmogus be baimės – laisvas žmogus.
* Godumas – skatinamas įvairiausių troškimų, kuriuos įtakoja priklausomybės, mūsų protas dažniausiai stumia mus link visiškai nereikalingų, kenksmingų ir kartais blogų veiksmų. Nesugebant kontroliuoti savo troškimų, tampama jų vergu. Tai  bet kurios priklausomybės ištakos.


Šiame straipsnyje kartu su Masterforex-V Akademijos ekspertais trumpai apžvelgėme treidingo psichologijos problemas, paminėjome tas, kurios trukdo sėkmingam treidingui. Palyginus tokias skirtingas žmogiškosios veiklos sritis, kaip treidingas, kovos menai ir dvasinis tobulėjimas, matome, kad  visur egzistuoja tos pačios psichologinės problemos,  kaip ir jų sprendimo būdai, kurie bus aptarti kitame straipsnyje.
 

Paskelbimo data: 2010-11-23 07:25 Tekstas: Dansarunov Zorigto
Įterpti į BLOG'ą

Kodėl faktiniai automobilių kuro suvartojimo rodikliai viršija deklaruojamus duomenis

Leidinio Westdeutsche Allgemeine Zeitung informacijos duomenimis, naujų automobilių Europos šalyse kuro sąnaudos vidutiniškai 42 procentais viršija gamintojų deklaruojamus rodiklius.  Todėl vidutinis automobilių savininkų permokos dydis sudaro apie 400 JAV dolerių per metus. Tokius duomenis gavo Tarptautinė ekologiškai švaraus transporto taryba (ICCT).

Paskelbimo data: 2017-12-05 08:01

Tokijo automobilių salonas pradžiugino automobilių mėgėjus naujovėmis

Tokijo automobilių salone Japonijos gamintojai tradiciškai pristato naujoves, kurios išsiskiria kiek neįprastu dizainu. Šiemet automobilių gamintojai taip pat pristatė eilę gana perspektyvių, bet iš pirmo žvilgsnio neįprastų automobilių modelių. Kiekvienas naujas produktas pritrauks ne tik automobilių rinkos ekspertų, bet ir automėgėjų dėmesį.

Paskelbimo data: 2017-11-16 08:48

Mokslininkai nukėlė pasaulio pabaigą į 2100 metus

Mokslininkas priminė, kad per pastaruosius 540 milijonų mūsų planetos istorijos metų buvo 5 masinio gyvų būtybių išmirimo bangos - ir visos jos buvo lydimos anglies cirkuliacijos ciklo gamtoje pokyčių.

Paskelbimo data: 2017-10-16 07:50

Baltarusija atsisako sąjungos su Rusija pasaulinėje kalio trąšų rinkoje

Minske manoma, kad jie sugebės savarankiškai kontroliuoti didelę dalį pasaulinės kalio trąšų rinkos. Šioje srityje Baltarusija nusprendė atsisakyti bet kokio bendradarbiavimo su Rusija. Tai praneša verslo žmonių portalo „Market Leader“ žurnalistai su nuoroda į „Novoje vremia".

Paskelbimo data: 2017-10-11 07:47

Kaip praktiškai realizuoti „brexit'ą“

Pasak Didžiosios Britanijos finansų ministro Filipo Hamondo (Philip Hammond), pereinamasis laikotarpis po JK pasitraukimo iš ES turi būti baigtas iki 2022 metų, iki kitų šalies visuotinių parlamento rinkimų. Jis mano, kad santykiai su Europos Sąjunga trejų metų laikotarpiu po „brexit'o“ gali būti panašūs į dabartinius, o būtent Jungtinė Karalystė dalyvaus muitų sąjungoje ir išlaikys prieigą prie bendrosios rinkos.

Paskelbimo data: 2017-09-22 07:50

Saulė ir vėjas labai greitai padarys anglies gavybą nepelninga

Labai greitai anglies šachtos taps nerentabilios, o angliakasių profesija pasiners į užmarštį. Šią prognozę pateikė verslo naujienų agentūra Bloomberg.

 

Anglies gavybos duobkasiu taps alternatyvi, arba „žalioji“, energetika, naudojanti saulės ir vėjo energiją. Jau po 3-4 metų saulės ir vėjo energijos kaina susilygins su energijos generacija iš anglies, o po 20-25 metų anglies naudojimas energijos gamybai smuks 87 procentais.

Paskelbimo data: 2017-08-26 19:39

„Išmanieji“ GOOGLE akiniai grįžta!

Patobulinta išmaniųjų GOOGLE akinių versija vadinama Glass Enterprise Edition greit pasirodys prekyboje, pranešė BBC su nuoroda į naujienų tinklapį Medium.

Paskelbimo data: 2017-08-22 15:18

Kriptovaliutos: kas naudingiau - investuoti ar jas „išgauti“?

Pastarosiomis dienomis vis daugiau žmonių atkreipia dėmesį į vakar dar mažai žinomas kriptovaliutas su jų „vadu“ - bitkoinu (bitcoin, BTC). Daugelis, žinoma, girdėjo apie šią skaitmeninę valiutą, kuri leidžia mokėti už pirkinius, atsiskaityti už paslaugas, investuoti, netgi uždirbti tik iš to, kad turi bitkoinų.

 

Paskelbimo data: 2017-08-01 07:50

Gyvenimas vien iš prekybos - utopija? Nemokamas vebinaras

Prieš pradedamas keliauti Forex prekybos keliu dažnas naujokas turi klaidingą supratimą ir iliuzijų apie tai, kokia iš tikrųjų yra sėkmingo prekeivio valiutomis kasdienybė. Svajojama apie „laisvą“ darbo grafiką, darbo aplinką pagal pasirinkimą, jokių viršininkų, jokio streso, darbo krūvis pagal pageidavimą ir išpildyta bet kuri asmeninė ar artimųjų svajonė. Deja viskas ne taip paprasta.

Paskelbimo data: 2017-07-31 15:59

Holografiniai vaizdo skambučiai išmaniais telefonais tampa realybe

Pirmą kartą žmonijos istorijoje holografinis vaizdo skambutis buvo atliktas šių metų balandžio 3 dieną. Proveržį telekomunikacijų srityje atliko Verizon (JAV) ir Korean Telecom (Pietų Korėja) kompanijų darbuotojai. Holografinis vaizdas į išmaniuosius telefonus buvo perduodamas tarp Pietų Korėjos Seulo ir Amerikos Nju Džersio. Demonstracijos metu holografinis Verizon darbuotojo vaizdas atsidūrė Korean Telecom būstinės monitoriuje.

Paskelbimo data: 2017-07-28 17:55