Portalas investuotojams Market Leadernaujienos, analitika, prognozės

Sekmadienis, gegužės 22, 16:40 (GMT +02:00)
Aktualijos investuotojams

Krizė Prancūzijoje: kokie pokyčiai įvyko ekonominiame ir politiniame šalies gyvenime?

Krizė Prancūzijoje: kokie pokyčiai įvyko ekonominiame ir politiniame šalies gyvenime?

Prancūzija nukentėjo nuo pasaulinės finansų krizės, tačiau jos ekonominiai rodikliai atrodo žymiai geriau, nei Graikijos, Portugalijos, Ispanijos ir Vengrijos, nors ir nusileidžia Vokietijai. Vis dėlto, ekonominę krizę apsunkina dar ir politinė krizė.

Visuomenės nuomone, dabartinis Prancūzijos Prezidentas Nicolas Sarkozy yra nepopuliariausias tarp visų prezidentų.
Tik 20% įvertino jo darbą „teigiamai“, o 70% -„greičiau neigiamai“. Faktas, be abejo, slegiantis, nors ir negali įtakoti prezidentavimo periodo sutrumpinimo, kaip to benorėtų N.Sarkozy oponentai, kritikuojantys jo daromas reformas ir jį patį. Turbūt verta išsiaiškinti, ar viskas iš tikrųjų yra taip blogai, ar tai politinė prancūzų kultūra, kuri iš esmės yra nepatenkinta savo valdžia jau daugiau kaip pusantrų metų.

Krizė PrancūzijojePradėsime nuo to, kad N. Sarkozy atėjo į valdžią 2007 metų gegužę, turėdamas tikslą radikaliai pakeisti ir modernizuoti Prancūziją. Pirmus pusantrų metų pasikeitimų iš tikrųjų buvo, be to - „iškart ir visur“. Buvo atlikta daugiau kaip 50 reformų: sukurta „specialių pensijinių režimų“ programa, reformuota bausmės atlikimo sistema, teisėtvarkoje įvestas masinis stebėjimas video kameromis, kas leido padidinti nusikaltimų atskleidimą 50%, taip pat atilikti kolosalūs pakeitimai švietimo sistemoje, sukurta ekologijos ministerija. Greičiausiai reformavimo programa būtų tęsiama ir toliau, tačiau finansinė krizė įnešė savo korekcijas, o aktyvių permainų fazė pasibaigė. Nuo 2010 metų pavasario buvo sukurtas planas, nukreiptas į biudžeto deficito ir valstybinės skolos mažinimą. Kaip ir kitose šalyse, pirmiausiai buvo gelbėjama bankų sistema, vėliau – kreditais palaikomos įmonės. Viso šiems tikslams buvo skirta 22 mlrd. eurų. Toliau buvo sukurta investicinė programa, pagal kurią 1000 išrinktų projektų buvo skirta 26 mlrd. eurų (kelių, jūrų uostų rekonstrukcijai, statybai, švietimui ir moksliniams tyrimams).

Euras2009 metų duomenimis ekonominis nuosmukis sudarė 2,2%, valstybinė skola padidėjo iki 80% BVP, biudžeto deficitas išaugo beveik iki 8%, o nedarbas artėja prie 10%. Dėl šių negatyvių duomenų 2010 metais planuojama sumažinti valstybės išlaidas 10%, gražinti kai kurias socialines programas, atlikti pensijų reformą, didinant pensijinį amžių. Bus sumažintas ministrų pagalbininkų skaičius ir tarnybinių automobilių parkas, bei atliktas kai kurių Prezidento administracijos nekilnojamo turto objektų išpardavimas. Taip planuojama sutaupyti apie 95-100 mlrd. eurų, kurie bus nukreipti biudžeto deficito mažinimui. 2013 metais jis turėtų sudaryti 3% vietoje dabartinių 8%.
Nepaisant nepasitenkinimo pačiu N. Sarkozy ir jo politika, dauguma prancūzų supranta permainų būtinumą ir, tų pačių apklausų rezultatų duomenimis, jas palaiko. Taip pat reikėtų pabrėžti, kad N. Sarkozi ir jo komandai pavyko sukurti permainų atmosferą. Šalis nestovi vietoje, kaip pastarųjų 20 metų bėgyje, o juda pirmyn. Be to, būtent krizės metu Prancūzija gavo idėjų novatoriaus statusą ir tapo neformalia ES lydere, vėl gi, nesilpstančios N. Sarkozy energijos dėka.

Forbes žurnalo rezultatų duomenimis, Prancūzija yra pirmoje vietoje, kaip geriausia šalis pragyvenimui, be to, rodiklių „laisvė“, „sveikatos apsauga“ ir „saugumas“ atžvilgiu turi aukščiausius balus.
 

Paskelbimo data: 2010-08-22 05:50 Tekstas: Jelizaveta Klevcova
Įterpti į BLOG'ą

Kodėl faktiniai automobilių kuro suvartojimo rodikliai viršija deklaruojamus duomenis

Leidinio Westdeutsche Allgemeine Zeitung informacijos duomenimis, naujų automobilių Europos šalyse kuro sąnaudos vidutiniškai 42 procentais viršija gamintojų deklaruojamus rodiklius.  Todėl vidutinis automobilių savininkų permokos dydis sudaro apie 400 JAV dolerių per metus. Tokius duomenis gavo Tarptautinė ekologiškai švaraus transporto taryba (ICCT).

Paskelbimo data: 2017-12-05 08:01

Tokijo automobilių salonas pradžiugino automobilių mėgėjus naujovėmis

Tokijo automobilių salone Japonijos gamintojai tradiciškai pristato naujoves, kurios išsiskiria kiek neįprastu dizainu. Šiemet automobilių gamintojai taip pat pristatė eilę gana perspektyvių, bet iš pirmo žvilgsnio neįprastų automobilių modelių. Kiekvienas naujas produktas pritrauks ne tik automobilių rinkos ekspertų, bet ir automėgėjų dėmesį.

Paskelbimo data: 2017-11-16 08:48

Mokslininkai nukėlė pasaulio pabaigą į 2100 metus

Mokslininkas priminė, kad per pastaruosius 540 milijonų mūsų planetos istorijos metų buvo 5 masinio gyvų būtybių išmirimo bangos - ir visos jos buvo lydimos anglies cirkuliacijos ciklo gamtoje pokyčių.

Paskelbimo data: 2017-10-16 07:50

Baltarusija atsisako sąjungos su Rusija pasaulinėje kalio trąšų rinkoje

Minske manoma, kad jie sugebės savarankiškai kontroliuoti didelę dalį pasaulinės kalio trąšų rinkos. Šioje srityje Baltarusija nusprendė atsisakyti bet kokio bendradarbiavimo su Rusija. Tai praneša verslo žmonių portalo „Market Leader“ žurnalistai su nuoroda į „Novoje vremia".

Paskelbimo data: 2017-10-11 07:47

Kaip praktiškai realizuoti „brexit'ą“

Pasak Didžiosios Britanijos finansų ministro Filipo Hamondo (Philip Hammond), pereinamasis laikotarpis po JK pasitraukimo iš ES turi būti baigtas iki 2022 metų, iki kitų šalies visuotinių parlamento rinkimų. Jis mano, kad santykiai su Europos Sąjunga trejų metų laikotarpiu po „brexit'o“ gali būti panašūs į dabartinius, o būtent Jungtinė Karalystė dalyvaus muitų sąjungoje ir išlaikys prieigą prie bendrosios rinkos.

Paskelbimo data: 2017-09-22 07:50

Saulė ir vėjas labai greitai padarys anglies gavybą nepelninga

Labai greitai anglies šachtos taps nerentabilios, o angliakasių profesija pasiners į užmarštį. Šią prognozę pateikė verslo naujienų agentūra Bloomberg.

 

Anglies gavybos duobkasiu taps alternatyvi, arba „žalioji“, energetika, naudojanti saulės ir vėjo energiją. Jau po 3-4 metų saulės ir vėjo energijos kaina susilygins su energijos generacija iš anglies, o po 20-25 metų anglies naudojimas energijos gamybai smuks 87 procentais.

Paskelbimo data: 2017-08-26 19:39

„Išmanieji“ GOOGLE akiniai grįžta!

Patobulinta išmaniųjų GOOGLE akinių versija vadinama Glass Enterprise Edition greit pasirodys prekyboje, pranešė BBC su nuoroda į naujienų tinklapį Medium.

Paskelbimo data: 2017-08-22 15:18

Kriptovaliutos: kas naudingiau - investuoti ar jas „išgauti“?

Pastarosiomis dienomis vis daugiau žmonių atkreipia dėmesį į vakar dar mažai žinomas kriptovaliutas su jų „vadu“ - bitkoinu (bitcoin, BTC). Daugelis, žinoma, girdėjo apie šią skaitmeninę valiutą, kuri leidžia mokėti už pirkinius, atsiskaityti už paslaugas, investuoti, netgi uždirbti tik iš to, kad turi bitkoinų.

 

Paskelbimo data: 2017-08-01 07:50

Gyvenimas vien iš prekybos - utopija? Nemokamas vebinaras

Prieš pradedamas keliauti Forex prekybos keliu dažnas naujokas turi klaidingą supratimą ir iliuzijų apie tai, kokia iš tikrųjų yra sėkmingo prekeivio valiutomis kasdienybė. Svajojama apie „laisvą“ darbo grafiką, darbo aplinką pagal pasirinkimą, jokių viršininkų, jokio streso, darbo krūvis pagal pageidavimą ir išpildyta bet kuri asmeninė ar artimųjų svajonė. Deja viskas ne taip paprasta.

Paskelbimo data: 2017-07-31 15:59

Holografiniai vaizdo skambučiai išmaniais telefonais tampa realybe

Pirmą kartą žmonijos istorijoje holografinis vaizdo skambutis buvo atliktas šių metų balandžio 3 dieną. Proveržį telekomunikacijų srityje atliko Verizon (JAV) ir Korean Telecom (Pietų Korėja) kompanijų darbuotojai. Holografinis vaizdas į išmaniuosius telefonus buvo perduodamas tarp Pietų Korėjos Seulo ir Amerikos Nju Džersio. Demonstracijos metu holografinis Verizon darbuotojo vaizdas atsidūrė Korean Telecom būstinės monitoriuje.

Paskelbimo data: 2017-07-28 17:55