Portalas investuotojams Market Leadernaujienos, analitika, prognozės

Antradienis, rugpjūčio 3, 07:47 (GMT +02:00)
Aktualijos investuotojams

Koks bus Euro kursas? Ar taps Europos valiuta pagrindine krizės auka?

Koks bus Euro kursas? Ar taps Europos valiuta pagrindine krizės auka?

Dauguma vakarų politikų ir ekonomistų šiame etape turi tam tikrų iliuzijų artimiausių įvykių perspektyvų atžvilgiu. Po kelių dešimčių taikos metų, kurių pagrindas buvo nekilnojamo turto kainų infliacija ir vartojimas skolon, pasaulio ekonomika, tarsi mostelėjus stebuklingai lazdelei, pereis į kitą, tobulesnį ekonomikos modelį. Kaip gi šis modelis turi atrodyti? Maždaug taip: Europos Sąjungos šalyse ir Amerikoje pagrindinis akcentas bus daromas ties ekonomija, investicijomis, eksportu, o besivystančiose šalyse įvyks stebuklas – jos staigiai pakeis savo prioritetus iš eksportinės prekybos  į vartojimą. Gražu, tačiau neįvykdoma.

Neseniai, teikdamas ataskaitą Anglijos Banko finansų politikos komitetui, banko vadovas Mervyn King įvardijo vieną iš pagrindinių pasaulio ekonominės krizės priežasčių – pasaulinės paklausos disbalansas. Jo nuomone, šių metų pabaigoje disbalansas gali sudaryti iki ketvirtadalio savo maksimalaus dydžio, buvusio prieš krizę. Beprasmiška tikėtis kokio nors progreso, kol ši problema liks neišspręsta.

Visų įvykių fone, situacija Eurozonoje vis aštrėja. Nepaisant numatytos rinkų stabilizacijos, investuotojai tik dabar pradeda suprasti tikruosius mastus problemos, kurią tam tikra prasme išprovokavo politikai. Mūsų akyse vyksta drama, apie kurią prieš pusę metų net patys ryžtingiausi analitikai bijojo kalbėti – kvietimas atsisakyti vieningos Europos valiutos skamba kasdien vis garsiau. Liūdniausia yra tai, kad tai ne tušti skeptikų plepalai, o visiškai konkretūs pasiūlymai, be to, girdimi iš abiejų Atlanto pusių. Jei Berlyne pasigirsta tik nuosaikus bambėjimas – susigrąžinti nacionalinę valiutą, kad netektų atlikti gelbėjimo šiaudo visiems aplinkiniams vaidmens, tai „probleminės šalys“ apie tai rėkia visu balsu, nuoširdžiai tikėdamos ir norėdamos susigrąžinti konkurencingumą. „Atsisakančių“ nuo vieningos valiutos avangarde stovi, savaime suprantama, Graikija.

Tuo pačiu mažai kas susimąsto, kad stiprios valiutos pakeitimas į silpną nacionalinę - tai nelengvas procesas. Netgi daugiau, nes pastarais metais pasaulio ekonomika nebuvo susidūrusi su panašiais precedentais. Neabejotinas yra tas faktas, kad „antrinis“ nacionalinės valiutos įvedimas, siekiant ateityje ją susilpninti kitų valiutų atžvilgiu, yra labai kebli užduotis, atsižvelgiant į tai, kad šią problemą reikės spręsti gilios krizės ir investuotojų nepasitikėjimo sąlygomis.

Tačiau, kaip žinia, viltis miršta paskutinė. Ar gali būti, kad šį kartą pavyks antrą sykį įeitį į tą pačią upę ir išlipti iš vandens sausiems?

Techninės analizės požiūriu matome nevykusį euro fjučerio (6ECONT) bandymą užsitvirtinti aukščiau praeitos savaitės apyvartos ties 1,3173 ir ties 1,32 lygiu. Po to sekė staigus kurso smukimas iki kontrakto apyvartos 1,29.

 

 

Euro kurso prognizė

Paskelbimo data: 2010-08-16 12:04 Tekstas: Apyvartos analizės katedra
Įterpti į BLOG'ą

Kodėl faktiniai automobilių kuro suvartojimo rodikliai viršija deklaruojamus duomenis

Leidinio Westdeutsche Allgemeine Zeitung informacijos duomenimis, naujų automobilių Europos šalyse kuro sąnaudos vidutiniškai 42 procentais viršija gamintojų deklaruojamus rodiklius.  Todėl vidutinis automobilių savininkų permokos dydis sudaro apie 400 JAV dolerių per metus. Tokius duomenis gavo Tarptautinė ekologiškai švaraus transporto taryba (ICCT).

Paskelbimo data: 2017-12-05 08:01

Tokijo automobilių salonas pradžiugino automobilių mėgėjus naujovėmis

Tokijo automobilių salone Japonijos gamintojai tradiciškai pristato naujoves, kurios išsiskiria kiek neįprastu dizainu. Šiemet automobilių gamintojai taip pat pristatė eilę gana perspektyvių, bet iš pirmo žvilgsnio neįprastų automobilių modelių. Kiekvienas naujas produktas pritrauks ne tik automobilių rinkos ekspertų, bet ir automėgėjų dėmesį.

Paskelbimo data: 2017-11-16 08:48

Mokslininkai nukėlė pasaulio pabaigą į 2100 metus

Mokslininkas priminė, kad per pastaruosius 540 milijonų mūsų planetos istorijos metų buvo 5 masinio gyvų būtybių išmirimo bangos - ir visos jos buvo lydimos anglies cirkuliacijos ciklo gamtoje pokyčių.

Paskelbimo data: 2017-10-16 07:50

Baltarusija atsisako sąjungos su Rusija pasaulinėje kalio trąšų rinkoje

Minske manoma, kad jie sugebės savarankiškai kontroliuoti didelę dalį pasaulinės kalio trąšų rinkos. Šioje srityje Baltarusija nusprendė atsisakyti bet kokio bendradarbiavimo su Rusija. Tai praneša verslo žmonių portalo „Market Leader“ žurnalistai su nuoroda į „Novoje vremia".

Paskelbimo data: 2017-10-11 07:47

Kaip praktiškai realizuoti „brexit'ą“

Pasak Didžiosios Britanijos finansų ministro Filipo Hamondo (Philip Hammond), pereinamasis laikotarpis po JK pasitraukimo iš ES turi būti baigtas iki 2022 metų, iki kitų šalies visuotinių parlamento rinkimų. Jis mano, kad santykiai su Europos Sąjunga trejų metų laikotarpiu po „brexit'o“ gali būti panašūs į dabartinius, o būtent Jungtinė Karalystė dalyvaus muitų sąjungoje ir išlaikys prieigą prie bendrosios rinkos.

Paskelbimo data: 2017-09-22 07:50

Saulė ir vėjas labai greitai padarys anglies gavybą nepelninga

Labai greitai anglies šachtos taps nerentabilios, o angliakasių profesija pasiners į užmarštį. Šią prognozę pateikė verslo naujienų agentūra Bloomberg.

 

Anglies gavybos duobkasiu taps alternatyvi, arba „žalioji“, energetika, naudojanti saulės ir vėjo energiją. Jau po 3-4 metų saulės ir vėjo energijos kaina susilygins su energijos generacija iš anglies, o po 20-25 metų anglies naudojimas energijos gamybai smuks 87 procentais.

Paskelbimo data: 2017-08-26 19:39

„Išmanieji“ GOOGLE akiniai grįžta!

Patobulinta išmaniųjų GOOGLE akinių versija vadinama Glass Enterprise Edition greit pasirodys prekyboje, pranešė BBC su nuoroda į naujienų tinklapį Medium.

Paskelbimo data: 2017-08-22 15:18

Kriptovaliutos: kas naudingiau - investuoti ar jas „išgauti“?

Pastarosiomis dienomis vis daugiau žmonių atkreipia dėmesį į vakar dar mažai žinomas kriptovaliutas su jų „vadu“ - bitkoinu (bitcoin, BTC). Daugelis, žinoma, girdėjo apie šią skaitmeninę valiutą, kuri leidžia mokėti už pirkinius, atsiskaityti už paslaugas, investuoti, netgi uždirbti tik iš to, kad turi bitkoinų.

 

Paskelbimo data: 2017-08-01 07:50

Gyvenimas vien iš prekybos - utopija? Nemokamas vebinaras

Prieš pradedamas keliauti Forex prekybos keliu dažnas naujokas turi klaidingą supratimą ir iliuzijų apie tai, kokia iš tikrųjų yra sėkmingo prekeivio valiutomis kasdienybė. Svajojama apie „laisvą“ darbo grafiką, darbo aplinką pagal pasirinkimą, jokių viršininkų, jokio streso, darbo krūvis pagal pageidavimą ir išpildyta bet kuri asmeninė ar artimųjų svajonė. Deja viskas ne taip paprasta.

Paskelbimo data: 2017-07-31 15:59

Holografiniai vaizdo skambučiai išmaniais telefonais tampa realybe

Pirmą kartą žmonijos istorijoje holografinis vaizdo skambutis buvo atliktas šių metų balandžio 3 dieną. Proveržį telekomunikacijų srityje atliko Verizon (JAV) ir Korean Telecom (Pietų Korėja) kompanijų darbuotojai. Holografinis vaizdas į išmaniuosius telefonus buvo perduodamas tarp Pietų Korėjos Seulo ir Amerikos Nju Džersio. Demonstracijos metu holografinis Verizon darbuotojo vaizdas atsidūrė Korean Telecom būstinės monitoriuje.

Paskelbimo data: 2017-07-28 17:55